Forum: Idei si sugestii Magazine favorite

  • 4handmade
    4handmade

    Buna dimineata.
    Bugul: daca deja ai adaugat un magazin la favorite, si nu mai tii minte, dar iti place magazinul si apesi pe inimioara ca sa il adaugi la favorite, ti-l scoate din lista! Ma gandesc ca ar tb sa nu mai fie activa inimioara daca deja e adaugat. Sau macar sa iti spuna ca este deja la favorite!
    In felul acesta, magazinele care mi-au placut "de 2 ori" nu mai sunt printre preferate! :((

    19.04.2013, 08:59:28
  • FIMARC
    FIMARC

    inimioara este activa,trebuie doar putina atentie - fundalul se schimba in gri dupa ce este adaugat mag la fav

    19.04.2013, 11:05:33
  • 4handmade
    4handmade

    Inimioara are aceeasi culoare, adica negru, indiferent daca magazinul exista sau nu la favorite. Deci nu e nicio diferenta, sau cel putin eu nu o sesizez :)
    Care fundal devine gri?

    19.04.2013, 12:17:56
  • gydesi
    gydesi

    Buna! Si eu am observat aceasta deficienta, si l-am depistat cand am vazut ca mi-a scazut numarul de admiratori. Si am obsevat de mai multe ori, ma si gandeam cum se poate supara cineva prin produse? Nu se poate astepta sa tii minte toate magazinele favorite, de aceea ar trebui sa se gaseasca o solutie.

    19.04.2013, 13:59:01
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    E o usoara diferenta la fundalul butonului cu inimioara (cel de jos e la favorite):

    http://i50.tinypic.com/20jibzl.jpg

    Cand e adaugat produsul/magazinul la favorite, e mai gri butonul, inimioara in sine ramane la fel.

    19.04.2013, 14:39:56
  • 4handmade
    4handmade

    Da, ai dreptate, bijouxdemonange, este un gri deschis fondul inimioarei... Dar abia dupa multe teste mi-am dat seama...
    Cred totusi ca ar fi bine sa existe o atentionare. Daca tot se tine minte prin griul acela vag, cred ca cel mai bine ar fi sa devina inactiva inima, atunci cand magazinul este la favorite. Deci: in loc de gri fondul butonului, sa fie disable :)
    Ne poate ajuta echipa breslo in acest sens?

    19.04.2013, 15:58:11
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Despre sugestii s-a mai discutat aici:

    www.breslo.ro/Forum/fav-sau-nu_topic_8918

    19.04.2013, 16:24:45
  • love4felt
    love4felt

    Din cate am observat eu, la magazinele care sunt deja la favorite nu se mai schimba in gri deschis culoarea fundalului cand mergi cu mouse-ul deasupra. La cele care nu sunt la favorite, se schimba. Ar trebui o semnalizare care sa sara mai bine in ochi pentru un produs sau un magazin care deja e la favorite. Faptul ca se modifica putin culoarea fundalului este prea putin sesizabil.

    20.04.2013, 14:16:16
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Dupa cum a zis si Andra, discutam mai departe despre asta aici: www.breslo.ro/Forum/fav-sau-nu_topic_8918

    21.04.2013, 14:18:09