Forum: Suport Breslo Magazinul meu a fost jefuit !

  • simsim
    simsim

    Aveam si eu , ca incepatoarea , cateva produse in magazin , am primit chiar si o comanda , am dat si primit feedback , si azi cand am intrat sa mai pun niste produse , am constatat ca mi-au disparut toate articolele ... Nici in portofoliu nu mai sunt ...
    Am gresit eu ceva ?
    Mai am 10 zile de gratuitate , deci nu cred ca asta e motivul ...HELP !!!

    16.12.2010, 16:54:26
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Momentan in magazinul tau sunt active 6 produse. E ok asa?

    PS Titlul nu prea e in concordanta cu problema.

    17.12.2010, 12:18:57
  • simsim
    simsim

    Scuze pentru titlul neinspirat , dar eram disperata ... Cele 6 produse sunt adaugate ieri , dupa ce am constatat ca magazinul e gol , inainte aveam mult mai multe , mi-a luat o vesnicie sa la postez pana m-am invatat, acum merge mai usor , dar eram ingrijorata ca am facut eu ceva nepermis si mi-au fost sterse de administator . Sim
    PS Mai am 9 zile de gratuitate , si as vrea sa stiu daca pot astepta pana in ultima zi sau platesc abonamentul mai din timp casa-mi ramana contul activ fara intrerupere . Multumesc !

    17.12.2010, 16:55:27
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Deci acum sunt toate produsele unde trebuie, e totul ok?

    Ca sa nu ti se intrerupa magazinul eu zic sa nu astepti pana in ultima zi cu plata. Incercam cat putem sa activam magazine si doar pe baza dovezii de plata, dar sunt foarte foarte multe cereri, si bancile uneori proceseaza tranzactiile in 2-3 zile.

    17.12.2010, 17:38:17
  • simsim
    simsim

    OK , am inteles cu plata ,iar cu produsele ce sa zic , trebuie sa le uploadez din nou - sper ca e ultima oara cand ma chinui sa fac treaba asta , ca e cam time - consuming - in timpul asta faceam o soseta , ca am primit o comanda noua ...

    19.12.2010, 01:51:23
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Sim poate doar trebuie schimbat stocul din 0 in 1?
    Nu inteleg cum se paote sa fi disparut pur si simplu produse din magazin. Au fost cumva comandate?

    19.12.2010, 11:56:29
  • simsim
    simsim

    Nu mai conteaza , le pun din nou . Comandate au fost doar o parte din ele - a propos , cand apar ca vandute produsele respective ? Dupa ce cumparatorul da feedback ? Daca le vand " loco " adica nu prin magazinul meu virtual , in afara de a modifica stocul cum fac sa apara ca vandute ?
    Sim
    PS Scuze daca pun intrebari tampite sau care s-au mai pus , dar nu prea am timp sa citesc tot ce e pe forum ...l

    20.12.2010, 19:08:30
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Pai sa o luam pe rand:

    Produsele vandute prin breslo apar la "vandute" odata ce comanda e marcata ca trimisa.
    Daca ai vandut ceva in afara Breslo nu vor putea aparea ca vandute. Trebuie sa modifici stocul in 0, iar produsele respective apar in "portofoliu".

    21.12.2010, 00:26:20
  • simsim
    simsim

    Mda , cred ca am sarit eu niste pasi , cand am primit comenzile nu am facut decat sa iau legatura cu clientii ( prin mesageria breslo sau pe messenger ) ,iar acum astept confirmarea primirii coletului ... Ah , si am bifat undeva in stanga ferestrei cu comanda un x intr-o casuta ca sa se stie ca voi trimite comanda in 3 zile ...

    22.12.2010, 18:29:54
  • simsim
    simsim

    Am asteptat cam mult pana sa platesc taxa de administrare - am platit 28,5 lei prin mandat postal pe data de 23.12.2010 - cam cand se va reactiva contul meu , ca vreau sa lansez prima mini-colectie de bijuterii ...?

    25.12.2010, 21:22:04
  • simsim
    simsim

    Oricum ai numara de pe 23.12 pana pe 30.12.nu sunt mai putin de 5 zile lucratoare ... Please reactivati-mi si mie contul !
    La multi ani si multe magazine pe Breslo !!!

    30.12.2010, 15:34:54
  • simsim
    simsim

    Multumesc , mi s-a activat contul , m-am apuca sa incarc cele 17 produse noi din categoria bijuterii handmade , imi apar toate in lista de produse , si in portofoliu , dar cand dau click pe SimSim imi apar ... surpriza : produsele pe carele-am incarcat acum o luna , si de care ma plangeam ca au disparut , dar nu imi apa rcele 17 recente ....
    Nu mai inteleg nimic ...
    Se poate uita cineva sa vada ce se putea intampla ? Sau avem bugs ?!?!?!

    30.12.2010, 20:25:59
  • simsim
    simsim

    Ba imi apar cele 17 produse noi , dar nu aparecategoria bijuterii handmade ...

    30.12.2010, 20:29:08
  • veronicad
    veronicad

    Buna tuturor si un calduros LA MULTI ANI! Sunt un jalnic incepator care se chinuie sa puna niste poze si nu reuseste...toate pozele mele sunt prea mari! Le-a micsorat sotul mult si nu se incarca,ce se intampla oare??!! Asta fac eu azi,de Anul nou...si nu reusesc...Help1

    01.01.2011, 18:56:14
  • simsim
    simsim

    Veronicad , buna !
    Nu stiu cum au facut altii , dar eu am deschis pozele facute cu aparatul foto in Windows photo viewer si m-am prefacut ca vreau sa le trimit pe e-mail ( am dat click pe e-mnail in meniul din stanga sus ) , iar cand mi-a aparut mesajul de "Attach files" , am selectat din fereastra respectiva optiunea " small "la "picture size", adica 800 x 600 , am dat OK , si cand mi-a aparut fereastra de emailing , in loc sa completez destinatarul si sa trimit mesajul , am dat click dreapta pe fisierul jpeg atasat la mesaj si l-am salvat in ce locatie si sub ce denumire am vrut cu optiunea " save as " . Apoi am inchis mesajul de mail fara sa salvez , ca doar nu aveam de gand sa trimit poza nimanui , si m-am dus pe breslo , am incarcat poza cu dimensiunea respectiva si a mers .
    S-ar putea sa fie o metoda cam ciudata de editare, dar la mine a mers . Eu am insa probleme cu claritatea imaginilor si nu stiu cum s-o rezolv . Probabil e chestie de reglat aparatul foto , care fiind digital eu l-am lasat pe auto si nu prea pot poza cu el de aproape , asa cum ar trebui ca sa se vada bine bijuteriile , dar probabil ca daca mai bazai in meniul aparatului voi descioperi ca e o chestie ridicol de simpla , doar ca n-am stiut eu ...
    Succes cu pozele

    07.01.2011, 13:14:46