Forum: Tehnici & Materiale Manechin din plastic!

  • croseta.fermecata
    croseta.fermecata

    As dori si eu un cap de manechin din plastic ca sa-mi fie mai usor sa-mi pozez caciulitele si fularele.
    Stiti unde as putea gasi ?
    Eu am gasit pe net ,dar au preturi foarte mari si nu ma incadrez ca si pret.
    M-ar interesa ceva si la mana a doua daca e ok.

    13.02.2010, 17:19:04
  • ReeaKnitting
    ReeaKnitting

    BUna,

    Gasesti manechine din plastic in complexul Dragon 5. Un cap este in jur de 10 ron. Am mai vazut un magazin cu manechine pe Trafic Greu de la LIberty Center spre Razoare, pe partea stanga.

    13.02.2010, 18:33:14
  • croseta.fermecata
    croseta.fermecata

    Multumesc frumos pt raspuns.
    M-ar interesa on-line sa pot achizitiona pentru ca ajung rar in Bucuresti.
    Poate stie cineva ceva!

    15.02.2010, 08:47:35
  • foambubbles
    foambubbles

    Stiu ca nu asta era intrebarea...dar pe mine una ma sperie pozele facute pe manechine de plastic. :D Putine manechine sunt intr-adevar reusite (si probabil ca acelea nu sunt chiar ieftine), iar privirea aceea fixa, machiajul strident si cine-stie-ce peruca...pe mine, ca si client, ma pun pe fuga. Aproape ca nici nu ma mai intereseaza ce e expus pe acel manechin. :D Nu dati cu pietre.. e doar parerea mea.

    Pentru targuri, cateva manechine pot fi potrivite. Dar pentru poze... cred ca se gaseste intotdeauna pe undeva o prietena/prieten dispusa sa fie "model" pentru o ora pe saptamana/luna... cand poate proba mai multe lucruri.

    Sper sa nu fi suparat pe nimeni! :) Numai bine! Si spor la lucru!

    16.02.2010, 17:48:13
  • cocky
    cocky

    aceiasi parere o am si eu, foambubbles...
    croseta-fermecata, mai bine gasesti pe cineva care sa te ajute...

    16.02.2010, 18:35:48
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Adevarul e ca subscriu si eu la ce zice foambubbles. Sunt de 1000 de ori mai reusite pozele pe un model "real". Daca insa nu vrei sa renunti la ideea de manechin, eu as cauta un cap cat mai "neutru" adica fara machiaj, peruca, daca se poate si cu trasaturi foarte putin evidente, cat mai vag schitate.

    16.02.2010, 21:06:16
  • croseta.fermecata
    croseta.fermecata

    Fetelor aveti dreptate ca nici mie nu-mi plac toate manechinele unele sunt chiar hidoase.
    Pe mine m-ar interesa ceva cum are INACRAFTS sau ARTIZANA.
    Am gasit ceva care mi-a placut mult ,dar pretul era vreo 550lei .
    Daca nu gasesc ceva dragut ma lipsesc.
    Vreau sa fac magazinasul mai atragator .Mie una imi place cum arata caiulitele pozate asa simplu cum sunt acum ,dar ma gandeam ca daca vizitatorul vede pe manechin va vrea sa si cumpere.
    Zic si eu!

    17.02.2010, 18:07:52