Forum: Bug-uri mesaje inbox

  • tiny.treasures
    tiny.treasures

    Am observat azi ceva f ciudat. Am primit un mesaj in care, printre altele, era scrisa adresa web a unui magazin de furnituri (nu e un magazin de pe breslo). Prima data l-am citit direct de pe mail. Azi cand am intrat aici pe contul meu si am deschis mesajul link-ul nu mai aparea. Mi s-a parut ciudat si am scris un mesaj catre un nume de utilizator mai vechi de-al meu si s-a intamplat aceasi chestie, adresa web a magazinului a disparut din mesaj.
    Din cate stiam eu nu e voie sa scriem linkuri catre alte site-uri aici pe forum nu ca regula se aplica si pentru mesajele private din inbox.
    A mai patit cineva asa?

    04.09.2013, 08:39:21
  • ramonaignat
    ramonaignat

    Si eu am patit, dar daca nu ma insel nu putem scrie link-uri ale altor site-uri sau magazine on line. Nu stiu daca ma insel...:) dar asta ar explica fenomenul :)

    04.09.2013, 09:07:39
  • tiny.treasures
    tiny.treasures

    Inteleg ca pe forum unde totul e public nu e voie sa scriem numele altor site-uri de profil dar mesajele din inbox sunt private. Nu inteleg de ce trebuie restrictionate. Ma gandesc ca e ceva automat care sterge numele dar m-am simtit ca si cum cineva ar citi mesajele mele ceea ce nu mi se pare chiar normal. Oricum nu era vorba in nici un fel de publicitate sau ceva de genu. Era doar o discutie in care a aparut numele magazinului.

    04.09.2013, 11:15:52
  • CyrusTheVirus
    CyrusTheVirus

    Corect , tiny.treasures

    07.09.2013, 14:09:17
  • Breslo
    Breslo

    Buna,

    E o masura anti-spam, automata, care sa impiedice mesajele private de genul "de acum inainte ma gasiti in noul meu magazin de pe platforma cutare".

    Daca linkul din mesajul pe care l-ai primit era spre una dintre aceste platforme concurente inregistrate, inseamna ca a fost prins automat de sistem.

    Zi frumoasa!

    09.09.2013, 10:32:20
  • queenBEAD2
    queenBEAD2

    este valabila aceasta restrictie si pt linkurile de facebook? multi dintre noi avem pagini si pe acolo, nu putem trimite linkul? multumesc

    11.09.2013, 23:19:37