Forum: Idei si sugestii Modificare denumire categorie in magazinul propriu

  • beadshop
    beadshop

    As vrea sa pot modifica denumirea unei categorii din magazinul meu. De ex am creat mai de mult o categorie proprie in magazin si am introdus 50 produse. Intre timp mi-am dat seama ca denumirea nu e cea mai buna si as vrea sa redenumesc categoria. In momentul de fata nu e posibil, singura solutie este sa sterg categoria, sa creez o alta categorie si sa repun produsele respective in noua categorie. Cand e vorba de multe produse, aceasta operatie i-a mult timp si personal mi s-a intamplat de cateva ori sa mi se blocheze calculatorul.

    02.12.2011, 19:31:48
  • gemsgems
    gemsgems

    Subscriu. :D

    02.12.2011, 20:43:24
  • atelierbeatrix
    atelierbeatrix

    si eu ma lovesc de problema asta. atasez mai jos un mesaj de al meu scris pe forum cu ceva vreme in urma...

    @@@@@@@@@@

    vreau sa reorganizez categoriile, mai precis sa modific denumirea initiata a unei categorii, fara sa fiu nevoita sa sterg si sa o iau de la inceput. multumesc

    03.12.2011, 12:16:55
  • CurcubeuldinTineClujNapoca
    CurcubeuldinTineClujNapoca

    asteptam un raspuns admin people!!! :~

    06.12.2011, 10:20:37
  • Breslo
    Breslo

    Am notat sugestia.
    Pana o implementam, puteti face drag-and-drop pentru a micosra cosiderabil timpul adaugarii unui produs intr-o categorie.

    06.12.2011, 11:06:41
  • beadshop
    beadshop

    Doar cu drag-and-drop se poate face, alta varianta eu nu stiu. Dar daca intr-o categorie am 50 produse si vreau sa schimb denumirea categoriei, trebuie sa fac drag-and-drop pt 50 produse si merge foarte incet, mie chiar mi se blocheaza totul dupa ce mut cateva produse in mod sustinut.
    Asa ca asteptam un termen pt implementare, ca toti mai facem curat prin magazine, mai aducem produse noi si se cere cand si cand o modificare prin categorii.

    06.12.2011, 17:47:51