Forum: Bug-uri Modificarea produsului duce la resetarea like-urilor de pe facebook?

  • Nedeia
    Nedeia

    Am remarcat ca mi-au disparut like-urile date de pe Facebook dupa ce am modificat un produs publicat (am uitat sa adaug ceva in descriere). este cumva vreun bug?

    08.08.2011, 18:21:00
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    hmmm nu stiu daca exista vreo legatura directa intre modificare si disparitia like-urilor...

    dar tot legat de like-uri mie nu doar ca mi-au disparut like-urile de la intreg magazinul, dar daca dau eu personal like... imi apare pt cateva secunde "Andra Monange likes this" si apoi dispare, fiind inlocuit cu "be the first of your friends to like this. Error"

    si totusi aveam vreo 2 like-uri pana acum...

    08.08.2011, 19:57:23
  • atelierbeatrix
    atelierbeatrix

    buna Andra, daca te referi la acest magazin al tau (ma gandesc ca poate mai ai altul) eu vad 20 de astfel de like-uri

    08.08.2011, 21:59:42
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Si eu vad la Andra tot 20 de like-uri.

    Pluginul de like-uri e "creatia" facebook cred, iar eu banui ca undeva nu se face comunicarea corecta cu serverul facebook. Si mie mi se reseteaza periodic counter-ul de like-uri pe magazin...

    08.08.2011, 23:00:10
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    hmmm

    la magazinul asta ma refer...


    eu folosesc, google chrome... si nu am probleme cu el...in general vorbind.

    Cu el nu vad like-urile si apare eroare cum spuneam mai sus. desi inainte se vedeau, cum spuneam folosesc chrome

    am deschis cu mozilla si vad si eu like-urile....

    oricum nu e mare chestie...dar ziceam si eu... :)

    09.08.2011, 00:21:32
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    revin...

    nu eram logata pe facebook pe firefox...asa ca m-am logat... am dat refresh la pagina magazinului meu si aceeasi chestie: like-uri disparute, mesajul " be the first of your friends to like this" si cand dau like imi scrie eroare...

    M-am jucat un pic...m-am delogat... vad iarasi like-urile

    M-am l;ogat cu un alt cont de facebook si a mers sa dau like...

    M-am logat cu inca un alt cont si iarasi a mers sa dau like

    Zici ca se petrec chestii nenaturale pe-aici :)))
    Ce-are Breslo cu contul meu de facebook? O fi prea utilizat? (celelalte doua nu sunt utilizate mai deloc:))), ceva gen fantome )

    Am intrat si in magazinele voastre si eu nu vad like-uri si nu pot da like daca sunt logata in contul meu de facebook - fara el oricum n-am cum sa dau like, decie musai sa fiu logata

    f ciudat...

    09.08.2011, 00:34:51
  • Nedeia
    Nedeia

    Tot ce se poate sa fie plugin-ul de vina, nu stiu daca e problema de browser. Am patit si eu sa imi dau like si sa imi dispara, acum imi dau seama, dar si atunci cnad am remarcat facusem o modificare in descrierea produsului, daca stau bine sa ma gandesc;

    o sa incerc si cu alt browser... e deranjant sa vezi 7 like-uri la un produs si peste 10 secunde nici unul :-)

    09.08.2011, 08:29:27
  • Nedeia
    Nedeia

    si ma refer la like-uri PE PRODUS, nu pe intreg magazinul ;)

    09.08.2011, 08:29:52
  • carmentobias
    carmentobias

    Mie nu doar cele de la Breslo mi-au disparut,ci si de pe blog :)) Ciudat...

    11.08.2011, 22:39:29
  • sognami
    sognami

    Buna,
    pentru ca tot vorbiti de like-uri, putem vedea cumva cine le-a dat? Orice-as face mie imi apar doar 4 persoane din 5.
    Merci

    29.08.2011, 09:01:21
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Nope, nu poti vedea cine a dat like decat daca esti deja prieten cu ei pe FB.

    29.08.2011, 20:45:05