Forum: Orice altceva Neimplicarea echipei Breslo in promovarea concursului

  • Loulou
    Loulou

    Astazi am remarcat ca in bara de meniu este mentionat un concurs (precis ca nu-i de azi, dar eu nu petrec mult timp aici), m-am bucurat crezand ca echipa Breslo a gasit de cuviinta sa promoveze si sa oficializeze concursul de pe forum.

    Pe data de 8 august, acest concurs a implinit 2 luni, deci se gaseste la a 8-a editie, a ajuns aici fara sprijinul echipei Breslo, depasind problemele legate de votare, de afisarea produselor participante (datorita lui Dodo), trecand prin momente bune dar si momente rele, a continuat sa existe, a adus clienti pe forum, a adus clienti noi pe Breslo , ne-a ajutat sa interactionam intr-un mod diferit, zic eu mai bun....

    Chiar daca nu a fost initiat de echipa Breslo, acesta este un concurs Breslo, se deruleaza aici intr-un mod benefic pentru site.

    Ei, in aceste conditii, oare nu isi merita un loc pe prima pagina, prin simpla adaugare in meniu a pluralului, respectiv "Concursuri" in loc de "Concurs"?

    Nu trebuie implicata neaparat platforma de vot, care am inteles ca exista pentru celalalt concurs, deja ne-am obisnuit cu numaratul, Dodo s-a obisnuit sa faca liste cu participantii, dar n-ar strica nimanui putina promovare, mai ales ca la majoritatea editiilor, s-au acordat si premii pentru clientii-votanti, deci promovarea i-ar ajuta sa afle faptul ca pot castiga un premiu doar acordand un vot.


    Pentru ca am tot facut referire la "echipa Breslo", simt nevoia sa precizez ca nu ma refer si la Cinnamon, ea ne-a fost alaturi inca de la inceput si apreciez asta.

    Cam asta am avut de spus.
    O zi frumoasa!

    10.08.2010, 09:01:41
  • DeianeiraJewellery
    DeianeiraJewellery

    Luluta , bara aia este acolo pustie si ignorata de luni de zile. M-a mirat si pe mine cand am vazut ca se prefera nefolosirea ei decat introducerea concursului existent. E mai bine oare sa ai o platforma cu un concurs incheiat de luni de zile decat un concurs activ????

    10.08.2010, 09:28:58
  • magiccraft
    magiccraft

    Draga Loulou,
    Se remarca, fara greutete... creativitatea care iti caracterizeaza toate piesele pe care le realizezi... creativitate care s-a extins si in initiativa atat de stimulativa de a initia acest sir de concursuri... felicitari pentru aceasta reusita... mai ales pentru atmosfera stimulativa pe care a generat-o ideea ta, efervescenta care se raspandeste atat in randul creatoarelor, dar si a celor care voteaza.
    Cred ca prin acest concurs initiat de tine Breslo a inceput sa "respire" altfel, sa capete o viata mai intensa, pentru ca atmosfera devenise destul de monotona si concentrica in opinia mea...
    Si, da este pacat, ca nu se promoveaza ideile inspirate... indiferent din ce directie ar veni ele... :)... perfect de acord cu ce a scris Andradacristina

    10.08.2010, 10:35:39
  • Loulou
    Loulou

    :)))) Mihaela, doar ma cunosti, sunt CHIOARA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Am citit si eu ce-i cu concursul si am vazut ca s-a derulat in luna mai, este incredibil, eu acum am vazut ca exista in meniu ....

    Magiccraft, iti multumesc pentru aprecieri, dar ideea era alta, nu cine a generat concursul acesta este important ci faptul ca el continua sa fie ignorat de catre conducerea Breslo, mai cu seama ca celalalt concurs s-a incheiat de multa vreme, iar acesta i-ar putea lua locul, fara sa implice mari eforturi de ordin tehnic.

    Sper ca acest topic va schimba lucrurile!

    10.08.2010, 11:06:13
  • magiccraft
    magiccraft

    Cam asta ziceam si eu...poate mai altfel... dar subliniam si faptul ca o idee inspirata, de oriunde ar veni ( in cazul de fata trebuie sa recunoastem, ca ai avut o idee excelenata care a stimulat pe toata lumea) ar trebui promovata pe site pe masura rezultatelor ei

    10.08.2010, 11:25:52
  • DeianeiraJewellery
    DeianeiraJewellery

    Stiuuuuuuuuuuu ca esti chioara pupa mama de fata , dar faceam si eu pe secretara :)))) cu intarziere ....

    10.08.2010, 13:08:13
  • dodo
    dodo

    Felicit initiativa ta Loulou si ma bucura ca aceasta se perpetueaza cu succes aici..
    Nu doresc sa fiu dura ci sa exprim ceea ce vad, dupa frecvente certuri ( unele cu iz de usa cortului ) de plagiat, de comercializare falsuri sau nu, de care pe care copiaza si de ce, care cum si de ce este promovat pe blog, de cate ori, etc...consider ca acest concurs este unul dintre lucrurile bune care se vad pe aici si anima tot poporul fie ca vinde sau cumpara handmade.
    imi pare rau cand scriu asta dar cred ca fiecare ar trebui sa nu uite ca pe langa creativitate trebuie sa denote bun simt.
    in legatura cu acest topic, este adevarat ca aceste concursuri au demarat si continua gratie membrilor Breslo care doresc asta.nu strica o mana de ajutor tehnic pentru o mai buna desfasurare..ca intotdeauna e loc de mai bine nu-i asa?
    Nu ma refer la listarea produselor care personal imi face o mare placere sa le adun laolalta, dar cred ca ar trebui sa fie mai vizibil concursul..doar aduna lucrari deosebite intr-o anumita tematica..deci e ceva bun si pentru BRESLO.
    Asadar echipa daca reveniti din concediu poate ne indrumati sa facem ceva si mai frumos.....

    10.08.2010, 14:33:39
  • ama.handmade
    ama.handmade

    Hello tuturor:)

    Intamplator am dat peste acesta discutie, nu prea m-am mai uitat pe forum in ultima perioada si nu am stiut nimic de concurs.
    Poate echipa breslo nu a stiut prea multe despre el si ar fi bine sa le dati un mail si sa le cereti ajutorul.
    Spor la creatie si in tot ceea ce intreprindeti

    O vara frumoasa

    10.08.2010, 18:55:24
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Ma simt datoare sa zic si eu ceva aici :)

    Momentan promovam concursurile pe pagina de Facebook (1039 likes) si Twitter (1367 followers). Stiu ca se poate mult mai bine, si sunt de acord ca ar fi util ca in bara aceea de sus, linkul de concurs sa duca la concursul actual. Sunt conviinsa ca se vor implementa toate aceasta cu timpul.
    Ce vroiam sa zic defapt e ca daca concursul nu e promovat acum mai mult, nu e din lipsa de interes sau rea vointa, e pur si simplu lipsa de timp. Echipa e foarte mica si, pe langa asta, Breslo este un part-time job, cum este si creatul pentru multe dintre noi.

    Trebuie doar sa avem putina rabdare :)

    11.08.2010, 17:03:27