Forum: Feedback pentru magazinul tau no feedback,no sales,dohhh!

  • user8272
    user8272

    Ideea e de cand m-am inscris,nu am niciun feedback,nimic!Am sa merg pe principiul ca este bine ca EXIST pe breslo si ma imbarbatez singura!am inceput sa adaug zilnic cate un produs,am creat zilele trecute si o galerie,numai vizulizari si atat!La targuri este foarte buna vanzarea,stiu ca pozele nu sunt foarte declarative,au prea multa lumina.Ce parere aveti?Ce ar trebui sa fac?Aveti ceva sugestii?Voi sunteti deja consacrate si va felicit pentru asta,poate sparg si eu gheata la inceput de an....Va mulutmesc anticipat!si spor la treaba,sa aveti un an plin de realizari!

    06.01.2010, 17:14:23
  • sillygrapefruit
    sillygrapefruit

    ei bine, atunci suntem doua care "existam pe BRESLO".nu te descuraja totusi, feed-bacurile vor veni in urma vanzarilor.pesonal, am dat si primit feed-back dupa ce am vandut sau cumparat ceva.bafta!

    06.01.2010, 21:54:37
  • BohemianSin
    BohemianSin

    Ei bine, dar ce te descurajezi asa din prima, sunt si altii care nu au vandut asa multe, dar tb sa ai rabdare, multa rabdare si ai sa vezi ce bine va fi!
    1.Feedbackul e permis doar daca vinzi sau cumperi....cel putin cel pe produse!mai bine verifica daca au fost adaugate produsele tale la favorite si de cine e mai sigur asa!
    2.Personal consider ca ai cateva produse dragalase dar nu le pui in valoare!daca ai sti cat face fotografia si impactul vizual!Incearca sa faci pozele la lumina naturala si pe un fond contrastant neutru, pt ca la lumina artificiala ies blitzate!Spun de fond neutru pentru ca fondul complicat, alambicat si pe aceleasi culori fac produsele sa se piarda si sa devina obositor pt. ochi!

    Incearca sa folosesti mai multa culoare sau cel putin un strop(la banner, poza)!Dar nu prea multa!Sau da!Cam atat!Nu te-ai suparat pe mine , nu!?

    Mult succes si vanzari bune de acum!

    06.01.2010, 22:17:29
  • aandutzaa
    aandutzaa

    Am vazut produsele tale "live" la bazarul lui mos craciun si mi-au placut extrem de mult, in mod special colierele. Sunt foarte dragute si foarte bine finisate. Din pacate, pozele din magazinul tau nu sunt deloc convingatoare, nu avantajeaza deloc produsele...

    07.01.2010, 13:09:46
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Buna!
    Dupa cum ziceau si cei de mai sus, feedback nu poti primi decât dupa ce ai vandut ceva.
    Mie mi se par destul de draguţe produsele tale, mai ales cerceii cu mosor, care sunt chiar funky! Dar Andutza are dreptate, pozele nu prea iti avantajeaza produsele. Din pacate, in cazul cumpărăturilor on-line, pozele sunt extrem de importante, sunt criteriul major in decizia de cumparare. Asa ca daca pozele nu arata "apetisant", nici nu vei avea vânzări.
    Sfatul meu e sa refaci pozele (vad ca ti-ai dat si tu seama ca nu sunt optimale). Si adevărul e ca ai putea da ceva mai multe detalii in descrierea produsului, de ex. dimensiunile.
    In afara de asta, esti de relativ putin timp pe Breslo, 2 luni, asa ca mai trebuie sa ai putina rabdare, sa te faci cunoscuta....o tactica buna e sa postezi regulat câte ceva nou, astfel va remarca mai multa lume magazinul tau.

    07.01.2010, 14:31:05
  • ladybeads
    ladybeads

    achiez la critica legata de poze si vreau sa punctez, ultimele 8 poze pe fondul acela maro sunt foarte neapetisante, chiar daca produsele sunt dragute. din pacate majoritatea clientelor nu arunca o a doua privire.
    daca imi permiti o sugestie, fotografeaza bijuteriile pe o prietena sau alege un fond care sa avantajeze obiectul.
    in cazul obiectelor negre un fond mai lucios de culoarea sampaniei(un saten) ar da super.
    stiu ca tu sti cum arata produsele tale, dar din pacate clienta nu stie.
    imi place cand ai fotografiat produsele pe schitele desenate pe fond alb, mi-a adus aminte de stilul in care isi prezinta florabond(pe ) produsele. poate ca ar trebui sa dezvolti ideea.
    bafta!

    07.01.2010, 16:51:46
  • croseta.fermecata
    croseta.fermecata

    Dupa parerea mea pozele sunt triste !Le lipseste viata si culoarea !
    Cred ca asta se poate rezolva cu putina imaginatie !
    Succes si nu te descuraja !

    09.01.2010, 12:43:46
  • user8272
    user8272

    Va multumesc pentru sfaturi! Pozele clar trebuiesc refacute!!! Pe cai!!

    11.01.2010, 22:43:47