Forum: Idei si sugestii Nu ar fi rau daca o sesiune ar tine mai mult -

  • tensha
    tensha

    nu de alta, dar dupa ce fac o compunere de 4 pagini ma trezesc ca in loc sa o expedieze ma delogheaza, pierd tot ce am scris, si treb sa o iau de la capat :-P

    12.02.2010, 21:52:27
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Hmmm...la mine o sesiune de logare in cont tine pana dau log out. La asta te referi? Poate e o setare din browser.

    14.02.2010, 10:47:28
  • tensha
    tensha

    la mine nu...
    stresant e cand raspunzi la mesaje si dai click pe [TRIMITE] si re-apare pagina de logare. Atunci tot ce ai scris dispare fara urma (degeaba dai back..) si trebuie sa o iei de la capat :P

    E posibil sa existe si alte cauze totusi..

    14.02.2010, 16:04:12
  • Dora1
    Dora1

    nici la mine...am patit-o si eu de 2-3 ori, tot asa, cu o compunere luuunga..nu chiar de 4 pagini :P
    o idee Tensha : inainte de a apasa pe fatalul buton "trimite" sa faci un copy pe mesaj , constati ca mesajul a plecat sau te-a scos din cont, te loghezi, initiezi iar mesajul si dai paste :)

    14.02.2010, 16:10:22
  • tensha
    tensha

    Aha.. deci si alte PC-uri fac urat, hmmm
    @Dora: e foarte buna ideea, thx.

    14.02.2010, 18:46:58
  • Dora1
    Dora1

    Cu placere Tensha !
    Problema asta nu-i de azi-ieri, ci de la inceputuri si-am mentionat-o si eu, de suparare ca am pierdut ditamai mesajele...dar am scris degeaba solicitand sa nu mai fie aceasta sesiune de logare, ci sa se dezactiveze cand userul se deconecteaza sau paraseste siteul, sau ma rog, sa dureze cel putin 2-3 ore.
    De multe ori uit si cand constat ca nu mai sunt cont si iar am pierdut mesajul imi vine sa-mi dau palme...

    14.02.2010, 19:09:46
  • Margelute
    Margelute

    cred ca e de la browser. Eu intru cu mozilla si imi mai face si mie asa dar pe pagina de breslo nu pe forum. Ce e interesant e ca uneori stau logata fara sa misc nimic ore in sir si alte ori dupa o jumatate de ora ma trimite in pagina de logare.

    14.02.2010, 19:10:30
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Eu stau logata zile in sir (nu imi inchid calculatorul decat foarte rar). Folosesc Mozilla 3.5. Tot cred ca e ceva cu browserul, pe mine nu ma da afara niciodata. Am marcat casuta "tine-ma minte pe acest computer", poate e si asta o cauza...

    14.02.2010, 21:04:00