Forum: Bug-uri Nu imi apare MAGAZINUL IN VACANTA pe Breslo

  • Evutza
    Evutza

    Buna!

    Doresc sa raportez si eu un BUG.

    Nu stiu de fapt in ce masura e o eroare a site-ului sau asa a fost configurat, insa gasesc a fi foarte deranjant ca in timpul vacantei pe Breslo magazinul sa apara a fi inexistent!

    Ideea e ca normal ar fi sa se vada cand intri pe pagina magazinului meu cand este in vacanta de catre toata lumea. Insa acest lucru mi se vede doar mie, si doar daca sunt logata si intru la "mergi pe pagina mea".

    Daca intra altcineva pe pagina mea, apare ceva de genul: "ups, eroare, nu exista ce cauti". De asemeni daca dai search numele magazinului meu, Evutza, imi apare ca fiind inexistent, in loc sa duca pe pagina si sa arate ca e in vacanta!
    La fel daca intri direct pe un link catre magazin, evutza.breslo.ro, la fel imi arata eroare daca nu sunt eu logata sau daca da click altcineva pe acest link.

    Consider ca normal ar fi sa arate pagina cu magazinul ca fiind in vacanta indiferent ca dai click pe link-ul evutza.breslo.ro sau daca dai search pe breslo dupa numele magazinului de catre toata lumea si indiferent daca e logata sau nu.

    Inteleg ca nu se plateste pe perioada vacantei, insa consider ca e dovada de respect pentru clientii magazinului sa afle aceste informatii legate de magazin. Chiar daca nu se vad produsele si nu se poate cumpara, cred ca e important ca oricine intra pe pagina mea sau ma cauta sa vada ca EXIST, dar sunt in vacanta, insa voi reveni.
    Aparand "ups, eroare" e ceva de genul "degeaba cauti (sau mai cauti). Nu gasesti sau nu vei mai gasi aceasta pagina" ...
    E trist.

    M-as bucura tare mult daca s-ar putea remedia aceasta problema!
    Va multumesc!

    14.05.2013, 16:49:42
  • Evutza
    Evutza

    Acum observ ca se poate intra direct de pe link-ul magazinului (erau dati in care nu se putea).

    In schimb arata eroare daca dai click pe un link cu unul dintre produse, aratand ca nu exista (in loc sa se spuna ca e in vacanta magazinul, insa produsul va reveni spre comercializare odata cu iesirea din vacanta).

    Si de asemeni daca dai search pe breslo dupa numele magazinului, Evutza, apare ca inexistent, in loc sa apara totusi poza cu profilul magazinului care sa duca catre magazin si sa arate ca e in vacanta.

    14.05.2013, 16:59:04
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Magazinul e vizibil (cu mesajul de vacanta) chiar daca esti sau nu logat pe Breslo, daca dai click pe linkul direct sau il tastezi(sau ii dai paste) in browser.

    Intr-adevar magazinul nu apare la search si ar trebui.
    Ar trebui ca si in locul produselor dintr-un magazin in vacanta sa apara magazinul de vacanta.

    Cred ca ar trebui sa scrii acestea la Idei si sugestii.

    15.05.2013, 01:03:33
  • Evutza
    Evutza

    Multumesc de idee, Andra!
    Am scris mesajul meu, updatat si la rubrica de idei si sugestii.

    Consider asta a fi o problema serioasa si cred ca e foarte important sa se tina cont de ea si sa se remedieze situatia.

    Multumesc mult inca o data si o zi delicioasa iti doresc! :)

    15.05.2013, 09:53:17