Forum: Bug-uri Nu imi pot introduce produsele in categorii!!!!

  • magiccraft
    magiccraft

    De 2 zile tot incerc sa-mi adaug produsele nou incarcate in categoriile din magazin si in loc de asta ma trezesc ca imi apare in mod constant pagina de inceput a breslo. de fapt pe unde incerc sa ajung... Galerii, cautare vanzatori, produse, forum... cu greu sau deloc pot intra...Cel mai deranjant e ca nu pot sa-mi ac ordine in magazin si sa-mi incarc produsele in categorii. as dori sa stiu ce este de facut in aceasta situatie?

    08.03.2010, 14:19:40
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Mi-am adaugat recent produse in categoriile magazinului. Am incercat si acum, merge fara probleme.

    Incearca sa stergi cookies-urile din browser. Daca foloesti Firefox: Tools -> Options -> Privacy -> remove individual cookies - > remove all cookies.
    Cred ca este o problema locala.

    08.03.2010, 18:20:03
  • cocky
    cocky

    si mie mi se intampla la fel. cand incerc sa trag un produs intr-o categorie, imi apare pagina de inceput. la fel si cu forumul :((

    08.03.2010, 18:26:21
  • magiccraft
    magiccraft

    Exact cocky!
    ... iar cookies le-am sters demult!... Cinnamon, nu asta este problema... sigur este altceva! Aproape oriunde vreau sa ajung... tot de prima pagina dau!!!... in galerii, pe forum, produse... si la mine in magazin ajung cu MAAARE greutate dupa n'shpe incercari...Am crezut ca se lucreaza la site si de aceea apar probleme... De aceea am si ridicat problema aici... daca mai apar si la altii e clar ca nu este vina PC-ului meu... :)

    08.03.2010, 18:36:23
  • magiccraft
    magiccraft

    aaaa... si pana am postat acest mesaj... a trebuit sa fac alte 3-4 incercari... ca tot prima pagina apare... :)

    08.03.2010, 18:38:17
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Okay, daca e si la altii nu e local :)
    Mie imi merge, asa ca nu stiu care ar putea fi cauza. Cred ca trebuie sa dati mail la [email protected]

    08.03.2010, 19:38:54
  • magiccraft
    magiccraft

    Am descoperit cauza Cocky... cu toate ca pana acum 2 zile nu aveam probleme cu Explorer7... acum se vede ca s-a schimbat modificarea... ceva pe aici... ca mi se intamplau cele relatate anterior... asa ca am instalat Firefox... si merge... Cred ca ar trebui cumva atentionati cei care folosesc Explorer7 de chestia asta, astfel incat sa nu se impacienteze... nu stiu de ce se intampla asta celor care folosesc Explorer-ul 7... in mod normal ar trebui sa mearga cu orice chestie ... :)
    Merci Cinnamon... pentru ca si cele scrise de tine m-au ajutat sa gasesc hiba... :)

    08.03.2010, 20:33:58
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    No Prob.:))
    Nu pot decat sa le spun userilor de Internet Explorer sa treaca pe Mozilla Firefox. Eu folosesc Mozilla si nu am nicio problema cu redirectionarea la pagina de inceput...
    II zic si lui Luigi, poate poate el optimiza ceva.

    08.03.2010, 23:30:56
  • cocky
    cocky

    problema rezolvata si la mine (cel putin, pt moment) mersi !

    09.03.2010, 14:59:05
  • Agatha1
    Agatha1

    Am si eu aceeasi problema,desi lucrez pe Mozilla.Nu reusesc sa-mi ordonez produsele pe categorii!!!

    20.03.2010, 15:34:18
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Agatha, tu ai confundat categoriile Breslo predefinite cu cele din magazin, care sunt personalizate. Dupa ce ai adaugat produsul in magazin si ai selectat categoriile predefinite, trebuie sa mergi in magazinul meu ->optiuni avansate, si de acolo adaugi produse in categoriile tale personalizte din magazin.
    Asta e o problema diferita fata de ce vorbesc fetele mai sus si care e intr-adevar doar pe IE.

    20.03.2010, 18:37:17