Forum: Bug-uri NU pot lasa feedback!

  • Chrys
    Chrys

    Tot incerc de o saptamana sa las feedback cuiva de la care am comandat furnituri si nu reusesc. Bifez la toate ce am de bifat, scriu si comentariu..si cand sa finalizez totul..se intoarce pe aceeasi pagina cu Tranzactii care asteapta feedback, produsele fiind tot acolo. Am Firefox si e prima data cand se intampla asta..ce mi se pare extrem de incomod este ca am de bifat destule produse, si cand termin in final cu toate ma trezesc ca ajung de unde am plecat. La cine e problema, la mine sau la Breslo?

    22.06.2011, 01:30:39
  • gariana
    gariana

    Si mie mi-a zis un client ca nu poate lasa feedback

    22.06.2011, 17:29:08
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Nici eu nu reauseam sa bifez nici o casuta pt fb,desi puteam sa scriu mesaj...M-am gandit sa incerc cu alt browser...Cu Opera nu a mers,dar cu Explorer-ul da.....Poate n-ar fi rau sa incercati si cu alt browser!

    26.06.2011, 20:14:07
  • croseta.fermecata
    croseta.fermecata

    Cu Opera nu merge sa lasam feedback!!!!!!!

    27.06.2011, 12:07:38
  • Chrys
    Chrys

    Am incercat si cu firefox si cu internet explorer si o perioada buna n-a mers cu niciunul. Abia acum vreo 2 sau 3 zile (cred) am reusit sa las feeback cu firefox, insa nu a mers din prima. Bine ca s-a rezolvat si asa, decat deloc.

    27.06.2011, 13:22:12
  • lycurycy18
    lycurycy18

    am si eu o intrebare: voua va dispar persoanele la care trebuie sa acordati feedback din lista feedback nefinalizat? aveam de lasat cateva si mi-au disparut pur si simplu. S-a mai intamplat cuiva??

    04.07.2011, 21:44:31
  • Maria.Nadia
    Maria.Nadia

    @lycurycy18: da! si mie mi s-a intamplat sa-mi dispara de la sectiunea "Feedback nefinalizat" produsele comandate din 2 magazine diferite.

    10.07.2011, 11:27:03
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Si mie mi-a disparut un produs caruia nu-i dadusem feedback...am vazut abia acu doua zile...

    19.07.2011, 16:02:19
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Dupa o perioada stiu ca dispar. Insa nu stiu lungimea perioadei :D

    20.07.2011, 11:10:17
  • Mascha
    Mascha

    Astazi am constatat ca nu mai pot completa feedback-urile nefinalizate ale ultimelor doua comenzi tranzactionate si finalizate cu succes fiindca aceste feedback-uri nu mai apar in categoria 'Feedback-uri care asteapta sa fie finalizate'; pe langa aceste doua comenzi de la doua magazine diferite, mai aveam in lista si alte feedback-uri vechi pe care nu le-am completat deoarece nu am vrut sa dau feedback negativ in urma unor situatii confuze...

    Prima reactie a fost sa folosesc rubrica Contact si am trimis un e-mail echipei breslo. Acum am avut timp sa frunzaresc forumul si vad ca este o nedreptate veche, nescuzata si neexplicata.

    Tin foarte mult sa completez feedback-urile pozitive ale ultimelor comenzi si este dreptul meu si al artizanilor in calitate de membri si clienti breslo sa finalizez tranzactiile.

    Daca aceste feedback-uri nefinalizate au inceput sa se evaporeze pe nesimtite si noua regula este sa le completam prompt, ar fi trebuit sa fiu anuntata inainte de a fi sterse din lista.

    Cat despre promptitudinea feedback-ului el trebuie sa fie completat in concordanta cu impresiile asupra produsului {in cazul cosmeticelor handmade acesta nu trebuie completat intotdeauna pripit}.

    Astept raspunsul prompt al echipei breslo avand in vedere ca aceasta bataie de joc este precum vad veche {cel putin 6 luni :l }.

    02.01.2012, 23:35:58
  • Breslo
    Breslo

    Perioada in care puteti acorda feedback unui produs este de 4 luni de la finalizarea comenzii.

    Consideram ca este o perioada suficient de lunga pentru oricine vrea sa se asigure de calitatea unui produs, inainte de a acorda feedback.

    Daca ati intampinat probleme cu comenzi mai noi de 4 luni, va rugam sa ne dati mai multe detalii, pentru a putea rezolva situatia. Despre ce produse este vorba?

    04.01.2012, 12:08:39
  • Mascha
    Mascha

    Apreciez raspunsul prompt.
    Mi se pare ciudat ca imi raspundeti detaliat pe forum si nu pe e-mail-ul personal sau mesageria breslo.

    Sunt clienta breslo aproape de la infiintarea platformei si nu am fost niciodata anuntata ca feedback-ul trebuie acordat in maxim 4 luni de la finalizarea comenzii {ca dovada ca asta vara, aveam la sectiunea 'Feedback-uri care asteapta sa fie finalizate' comenzi vechi de cativa ani pentru care am ales sa nu completez feedback}.

    Ultimele doua comenzi realizate prin breslo au fost deschise la sfarsitul lunii mai 2011 si am primit produsele la inceputul lunii iunie 2011. Luthelo mi-a lasat feedback-uri pozitive imediat dupa ce am efectuat transferul bancar {inainte ca eu sa primesc coletul}.

    Atat magazinului luthelo, cat si magazinului Jovis {chiar daca momentan magazinul Jovis este inchis pe breslo} vreau sa le completez feedback-urile pozitive si detaliate.

    Este dreptul meu si al lor sa primeasca feedback-uri pozitive in urma comenzilor efectuate cu mare succes.

    Inteleg noua politica a feedback-urilor cu 4 luni, dar trebuia sa fiu anuntata ca trebuie sa completez feedback-urile. Cu toate acestea, data fiind natura produselor {cosmetice}, cateva produse le-am testat la peste 4 luni de la realizarea tranzactiilor...

    Zilele trecute am realizat o noua comanda prin breslo dintr-un alt magazin si voi tine cont de noua regula cu 4 luni.

    Astept raspunsul dumneavoastra si reaparitia comenzilor luthelo & Jovis la sectiunea 'Feedback-uri care asteapta sa fie finalizate'.

    mascha.

    04.01.2012, 19:26:14
  • Breslo
    Breslo

    Ne bucuram ca esti multumita de produsele pe care le-ai achizitionat.
    Din pacate, feedback-ul pentru comenzile respective nu poate fi activat in contul tau.

    Ceea ce putem face este sa il acordam noi pentru tine.

    Putem continua conversatia pe mail, daca doresti. Scrie-ne pe [email protected]

    Ceea ce trebuie sa faci este sa ne trimiti textul pe care vrei sa il scriem, impreuna cu numerele comenzilor corespunzatoare. Vei gasi comenzile in sectiunea My Breslo>Cumparaturi>Trimise

    O zi frumoasa!

    05.01.2012, 11:36:08