Forum: Bug-uri Nu pot vedea banner-ul

  • LoveMade
    LoveMade

    Poate este doar la mine aceasta problema, insa de ceva timp eu nu mai pot vedea banner-ul nici unui magazin. Nu il vad nici in Chrome, nici in Mozzila, ci doar cu Internet Explorer (si sincer as prefera sa nu folosesc Explorer-ul doar pentru asta).

    Se poate face ceva pentru a remedia aceasta problema?

    27.06.2014, 01:32:40
  • abstract
    abstract

    Aceeasi situatie o am si eu de vreo doua luni.Am raportat intr-o alta discutie cand nu puteam schimba poza de la avatar.
    Astept remedierea problemei

    30.06.2014, 16:13:17
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Hmmm

    Eu folosesc chrome. Dar am verificat acum si cu IE. Sunt logata in contul Breslo doar in chrome, cu IE sunt vizitator anonim.
    Situatia este dupa cum urmeaza:

    - nu vad bannerele nici in chrome, nici in IE pentru nici unul dintre magazinele LoveMade sau abstract. De altfel, nici in alte cateva magazine (la intamplare)
    *fimomimo: www.breslo.ro/Shop/fimomimo.
    *FierForArt: www.breslo.ro/Shop/FierForArt
    *furnituri4biju: www.breslo.ro/Shop/furnituri4biju
    *ramonaignat: www.breslo.ro/Shop/ramonaignat

    - vad bannerele atat in chrome cat si in IE pentru
    *magazinul meu: www.breslo.ro/Shop/bijouxdemonange
    * GabyS: www.breslo.ro/Shop/gabys ,
    *soso07: www.breslo.ro/Shop/soso07,
    *FlorinArtBijoux: www.breslo.ro/Shop/FlorinArtBijoux ,
    *daisy jewelry: www.breslo.ro/Shop/daisy.jewelry
    *carmenn: www.breslo.ro/Shop/carmenn
    *The Wizard of Roz www.breslo.ro/Shop/TheWizartOfRoz
    *Bijuterii What Else: www.breslo.ro/Shop/bijuteriiwhatelse
    * ChocoDiva: www.breslo.ro/Shop/ChocoDiva

    dar si in alte multe magazine (pot reveni si cu alte exemple, chiar si cu print screen daca este nevoie).

    Voi vedeti bannerele in magazinele de mai sus?
    Daca da, sunteti sigure ca ati salvat la rubrica de design, dupa ce ati uploadat bannerul?
    Situatia nevizibilitatii bannerului in unele magazine se poate datora simplului fapt ca nu au bannere.

    Daca nu vedeti bannerele in nici un magazin, este posibil sa fie o problema locala, legata de niste add-ons ale browserului care blocheaza afisarea anumitor imagini, o problema cu memoria cache mult prea incarcata, etc.

    30.06.2014, 20:32:36
  • LoveMade
    LoveMade

    Mersi pentru raspunsul tau, Andra. In magazinul meu nu am banner, pentru ca si asa nu il pot vedea. Dar nu vad nici bannerele magazinelor care au.

    01.07.2014, 11:31:48
  • LoveMade
    LoveMade

    Am revenit cu o veste buna. Ai avut dreptate, era un add-on, mai exact un add block. Am dezactivat pentru site si gata, acum vad si eu bannerele! Mersi mult de tot pentru indrumare :D

    02.07.2014, 00:17:23
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Super, ma bucur ca te-am putut ajuta!

    02.07.2014, 16:22:45
  • abstract
    abstract

    Multumesc pentru sfat,problema s-a remediat

    02.07.2014, 22:39:18
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Minunat! ^_^

    04.07.2014, 10:47:15