Forum: Suport Breslo Numar aparut la plata prin paypal

  • joulibiju
    joulibiju

    Mi s-a platit prin paypal, am si trimis produsul, si mi-a aparut la "comenzi" un numar din 8 cifre. Este prima oara cand primesc prin paypal, stie cineva ce trebuie sa fac cu acel numar?
    Va multumesc!

    18.05.2015, 18:01:02
  • EtnoWare
    EtnoWare

    joulibiju plata prin paypal se face simplu: cumparatorul introduce adresa de email asociata contului paypal, plateste (i se retrage suma din cont), iar banii ajung in contul tau de paypal :) Numarul este doar o referinta de comanda, nu trebuie sa faci nimic cu el.
    Poti scoate banii din paypal direct pe cardul tau - tranzactia dureaza 2 zile si exista un comision pt retragere (parca 2e).
    In momentul in care vrei sa faci plata prin paypal, dar nu mai ai disponibil in contul paypal, atunci se vor retrage automat din contul tau; paypal-ul face conversia in valuta, asa ca nu conteaza daca ai cont in lei.

    20.05.2015, 11:41:33
  • joulibiju
    joulibiju

    Multumesc mult pentru explicatii. Intre timp m-am prins ca n-am ce face cu numarul respectiv, ma cam speriasem ca trebuie sa-l folosesc pe undeva si nu gaseam unde. Oricum, toate aceste explicatii poate folosesc si altcuiva.

    20.05.2015, 13:08:53