Forum: Saluta comunitatea O lume colorata ca-n povesti :)

  • BataviaDesign
    BataviaDesign

    Va invit cu drag in magazinul meu!
    Aș putea descrie magazinul ca ”fermecat”, deoarece lucrările mele invocă o lume de fantezie, ceva ireal, ceva care există în imaginația mea și se transmite către oameni prin creațiile mele.
    Lucrez cu material bumbac pictat manual, in asta consta originalitatea si unicitatea produselor mele. În principiu tehnica asta îmbină desenatul și pictura, constă din aplicarea unui material rezistent la apă - ceară de albine fierbinte - cu ajutorul unui instrument specific cu care practic se desenează liniile și formele dorite pe material textil întins.
    Sper sa va placa si sa-mi scrieti niste opinii ale voastre! :)

    06.03.2015, 15:12:07
  • Buburuzacughetute
    Buburuzacughetute

    Arata fosrte frumos magazinul si produsele. Nu stiu de ce, dar toate ma duc cu gandul la India. Probabil datorita formelor si culorilor. Sau la Aladin...
    Bafta multa!

    10.03.2015, 10:35:11
  • BataviaDesign
    BataviaDesign

    Multumesc, ma bucur ca iti plac produsele :) Da, intr-adevar ne duc cu gandul spre India, pentru ca imi place foarte mult cultura orientala si ma inspira :) Imi plac produsle tale, mai ales fulgile de zapada crosetate, sunt foarte frumoase :)

    14.03.2015, 12:55:21
  • Florysbijoux
    Florysbijoux

    Foarte frumoase produsele tale. Multa inspiratie in continuare si, mai ales bafta !

    19.03.2015, 12:20:27