Forum: Suport Breslo o mica problema...

  • bloomy.neighborhood
    bloomy.neighborhood

    buna tuturor

    sper sa ma ajute cineva cu situatia care ma preocupa...
    cum pot sa trec un produs care se afla in Magazinul meu de pe Breslo la sectiunea Vandute daca acest produs s-a vandut de pe blog si nu de pe Breslo, deci este indisponibil?

    va multumesc

    09.09.2010, 12:50:26
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    In sectiunea "vandute" apar doar produsele vandute prin Breslo.

    Produsele vandute in alta parte pot fi vizualizate in sectiunea "portofoliu". Nu uita sa treci stoc 0 sau sa stergi complet produsul daca acesta nu mai e disponibil. Desi el nu o sa mai apara activ in magazin, o sa il regasesti in Portofoliu.

    09.09.2010, 12:59:35
  • magiccraft
    magiccraft

    Buna,

    Daca ii treci stocul zero, produsul nu mai apare in magazin, dar apare in Portofoliu. Daca stergi produsul nu va mai apare nici in magazin, nici in portofoliu.
    Poti opta si pentru varianta in care mentionezi ca produsul este vandut si ca, eventual il poti reface la comanda, astfel mentinand produsul in magazin ...

    09.09.2010, 13:36:25
  • bloomy.neighborhood
    bloomy.neighborhood

    multumesc pentru raspuns, am incercat sa trec stoc 0 dar imi da eroare si nu imi permite sa fac schimbarea. ramane solutia stergerii produslui?

    multumesc

    09.09.2010, 13:57:40
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Hey,

    tocmai am verificat si nu vad nicio problema cu modificarea stocului 0. Daca stergi produsul din magazin, nu va mai aprarea deloc, nici in Portofoliu.

    Ca sa editezi stocul. mergi in "lista mea de produse"> selectezi produsul>setezi stocul 0> dai click pe salveaza>mergi la pasul 4. "verifica si salveaza" si mai dai si acolo inca o data salveaza.

    Merge asa? Daca nu, ce eroare exact iti apare si cand anume?

    09.09.2010, 14:09:40
  • bloomy.neighborhood
    bloomy.neighborhood

    am reusit pana la urma sa editez stocul :) nu stiu de unde aparuse eroarea, dar ma bucur ca totul e ok acum si m-am si lamurit:)

    merci mult si o zi draguta in continuare

    09.09.2010, 16:17:44