• eka20
    eka20

    Buna! Am deschis magazinasul de 2 saptamani si as dori sa va stiu parerile. Laude, critici, nu ma supar... E greu inceputul si e bine, sa te indrume cineva cu experienta. O zi buna tuturor!

    12.11.2011, 15:17:29
  • AnitaDamacus
    AnitaDamacus

    Iti recomand cateva articole de pe Blog:

    - Tutorial: Cum pozăm bijuterii și obiecte micuțe? – 1 : www.breslo.ro/blog/tutorial-cum-pozam-bijuterii-%C8%99i-obiecte-micu%C8%9Be-1
    - Tutorial: Cum pozăm bijuterii și obiecte micuțe? – 2 : www.breslo.ro/blog/tutorial-cum-pozam-bijuterii-%C8%99i-obiecte-micu%C8%9Be-%E2%80%93-2
    - Cum sa iti imbunatatesti magaziunul Breslo : www.breslo.ro/blog/cum-sa-iti-imbunatatesti-magaziunul-breslo
    - Cum să editezi o poză folosind Picnik : www.breslo.ro/blog/cum-sa-editezi-o-poza-cu-picnik

    12.11.2011, 19:19:25
  • eka20
    eka20

    Chiar acum o sa ma uit, multumesc! O seara buna!

    12.11.2011, 21:20:46
  • gemsgems
    gemsgems

    Avand in vedere ca magazinul tau e nou, e un inceput bun, zic eu. :)

    Stiu ca o sa citesti ce ti-a dat Anita... dar ai cerut o parere si eu mi-am luat liber de la "munca" azi si m-am plictisit si de Lineage si de "Sex and the city", asa ca o sa scriu ce cred eu. :))

    In timp, e recomandat sa completezi politica magazinului. Poate iti faci si un logo si un banner... care sa strige "eka20" sau altceva, ce vrei tu. :P

    Fotografiile sunt foarte importante in vanzarile online, asa ca spre ele ar trebui sa iti indrepti atentia ceva mai mult. Imi permit sa iti dau cateva sugestii pentru niste poze reusite:
    - Daca poti, fa pozele in lumina zilei. Ies mult mai bine. Si daca lumina cade direct pe obiecte (daca pozele sunt facute sub un geam sau chiar afara) de multe ori nici nu au nevoie de editare. Si asa mai scutesti niste timp. :D
    - Si fa-le landscape (lungimea mai mare decat inaltimea) daca vrei sa apara obiectele intregi in ele. :D
    - Eu una fac 4 poze pentru fiecare: produs intreg, detaliu, produs pe model si poza cu spatele sau cu incuietoarea.

    Si in general, pune-te in locul clientului. :) Ce iti place la magazinele care iti plac pe Breslo si prin alte parti? Ce nu iti place? Daca ai fi cineva oarecare, care nu stie cat efort e in spatele unui magazin online... ti-ar placea magazinul tau? :)

    >:D

    12.11.2011, 22:52:21
  • gemsgems
    gemsgems

    Trebuia sa fie o imbratisare acolo, ultima chestie, dar Breslo mi-a taiat o mana. :P

    12.11.2011, 22:53:09
  • eka20
    eka20

    Gemsgems, multumesc pentru parere. E foarte importanta pentru mine, mai ales, ca e directa. Nu ai,cum sa imbunatatesti ceva, daca nu iti dai seama, unde e problema. O sa tin cont de tot, ce mi-ai scris. :-) O zi buna!

    13.11.2011, 10:17:50
  • GradinaSecreta
    GradinaSecreta

    Ai niste cercelusi draguti, eka20, dar, asa cum a spus si gemsgems, fotografiile sunt foarte importante si cu fotografii mai reusite, i-ai pune in valoare mult mai bine. In plus eu ti-as recomanda sa vinzi separat bijuteriile si furniturile, mai ales ca tu ai foarte multe servetele colorate pe acolo care iti fura privirea si nu mai vezi bijuteriile, oricat de atragatoare ar fi pozele acestora. Si clientii sunt impartiti, de regula cine cauta servetele pentru decoratiuni, nu cumpara bijuterii si invers.
    Iti doresc succes in vanzari, inspiratie si multa sanatate!

    14.11.2011, 19:33:50
  • gemsgems
    gemsgems

    Sau, daca nu vrei doua magazine, mai exista o posibilitate. Sa folosesti ordonarea personalizata si sa faci ca pe prima pagina produsele sa se vada in ordinea in care vrei tu si nu in ordinea in care au fost postate.

    14.11.2011, 19:52:15
  • eka20
    eka20

    Parerile voastre imi sunt de ajutor. O sa ma ghidez dupa ele! Pupici si spor la treaba!

    15.11.2011, 17:52:23