Forum: Feedback pentru magazinul tau O parere sincera, va rog?

  • LiliD
    LiliD

    Tare as avea nevoie de un ochi critic. Sunt la inceput si parca oricum as modifica, am facut-o deja de cateva ori ,toate creatiile mele parca isi pierd viata atunci cand le postez.
    Nici macar nu stiu daca sa mai tin magazinul...parca ma agit degeaba.
    Va rog niste sfaturi daca se poate...

    10.04.2011, 20:50:38
  • biju.diart
    biju.diart

    Mie imi plac mult creatiile tale ... trebuie sa ai rabdare pt ca una e sa vezi o bijuterie in mana si alta sa o vezi pe monitor. Sugestia mea ar fi sa ordonezi bijuteriile pe categorii (cercei, bratari ...)
    Iti doresc mult succes!

    11.04.2011, 12:43:49
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Si mie mi se par reusite bijuteriile tale.
    Problema e ca la bijuteriile din sarma oferta e destul de mare si trebuie sa se vada foarte bine detaliile lucrarii in poze. Cam toate pozele tale (ex.: www.breslo.ro/Product/Cercei-numai-iubire_344505) sunt intunecate si neclare, "blurry". Si atunci sansa ca un client sa se orienteze spre altceva e mare, mai ales ca are de unde alege.

    Sfatul meu e sa te uiti putin cum arata pozele unori vanzatori de succes (cu bijuterii din sarma) si sa incerci sa te inspiri, sa faci poze la fel de bune ca ei. Doua exemple: www.breslo.ro/Product/Tree-of-life---turcoaz-si-cupru_344886
    www.breslo.ro/Product/Hairclip-de-Primavara_25153

    Daca ai nevoie de ajutor eu iti recomand aceste doua tutoriale foto de pe Breslog: www.breslo.ro/blog/?s=tutorial+cum+pozam

    Ar mai fi dimensiunile bijuteriilor, pe care ar trebui sa le incluzi in descrierea produselor. Descrieri frumoase si detaliate scrie Anky, poti sa te uiti la ea in magazin ca sa iti faci o idee: www.breslo.ro/Shop/anky Nu trebuie sa scrii neaparat mult daca nu ai "talent scriitoricesc", dar macar cateva informatii de baza trebuie incluse: materialele folosite (cat mai exact!) dimensiunile si eventual tehnica folosita, daca e cazul. Ai mai putea spune pentru ce zodii sunt potrivite pietrele pe care le folosesti etc...

    Mult succes!

    11.04.2011, 13:34:17
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    PS: Un banner si un avatar dragut schimba mult un magazin si ii dau un aspect profesionist. Ajutor gasesti aici: www.breslo.ro/Product/Imaginea-conteaza--banneravatar_122338 sau www.breslo.ro/Shop/CrazyDesigns

    11.04.2011, 13:41:16
  • sognami
    sognami

    Buna Lili, bijuteriile tale sunt frumoase, daca tii sau nu magazinul te hotarasti cel mai bine peste vreo 2-3 luni. Incearca sa faci cate o poza la distante diferite pana iti ies cateva clare, incetosarea vine de la faptul ca ai apropiat prea mult, si apoi le editezi pe acelea pe calculator astfel incat sa iasa albul cat mai alb si culorile cat mai naturale. In plus e bine ca produsul tau sa fie pe centru si sa se inscrie intr-un patrat. Cu exceptia "albului" poza asta mi se pare ok.
    www.breslo.ro/Product/Cercei-numai-iubire_344505
    Succes!

    11.04.2011, 18:49:15
  • sognami
    sognami

    (despre a patra era vorba + aranjeaza tortitele)

    11.04.2011, 18:50:38
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    @sognami: Mie mi se par toate 4 pozele de la cerceii respectivi blurry :)

    @Lili: cel mai util ar fi sa folosesti functia macro a aparatului foto, dar gasesti toate lucrurile acestea explicate in tutorialul foto spre care am dat link mai sus.

    11.04.2011, 19:11:33
  • LiliD
    LiliD

    Va multumesc din suflet pentru sfaturi. Am sa ma pun pe treaba mai serios si sper sa imi reuseasca. Ce idee buna cu tutorialele...(eu nu prea ma pricep).
    Ma pun pe modificat, sa vedem ce imi iese.
    Ce bune sunt cateva indrumari.

    11.04.2011, 21:31:57
  • THEjeweller
    THEjeweller

    Agreez tot ce ati spus pana aici legat de detaliile tehnice. Lili, produsele tale sunt foarte frumoase si originale. Parerea mea este sa continui si sa te ocupi putin si de branding-ul magazinului. Bafta multa!

    12.04.2011, 09:23:00
  • croseta.fermecata
    croseta.fermecata

    Mie imi plac produsele !Spor la vanzari !

    14.04.2011, 15:52:03