Forum: Idei si sugestii Oare e corect ?

  • ramonaignat
    ramonaignat

    Am vazut ca in ultimul timp sunt magazine care practica asta, la produse noi listate apare o reclama a magazinului, REDUCERE X % . Intreb si eu adminii, e corect ? In mod normal apari la sectiunea Oferte si promotii, o singura data la 7 zile.
    Dar daca adopti practica asta listezi de cate ori vrei o reclama .
    De exemplu :
    www.breslo.ro/Product/Vascoza_983552
    Nu vreau sa fiu rautacioasa, intre be curiozitate. Daca e ok asa o sa fac si eu :)

    Multmesc.

    01.08.2013, 14:21:41
  • user61482
    user61482

    :) Chiar la asta ma gandeam si eu vazandu-le . Vreau si eu! :))

    01.08.2013, 15:16:16
  • ramonaignat
    ramonaignat

    www.breslo.ro/Shop/LiaLi
    Aici e un alt exemplu si mai sunt si alte magazine, am mai vazut.

    02.08.2013, 09:29:09
  • Breslo
    Breslo

    Buna,

    In principiu poti sa scrii ce vrei pe pozele cu produsele tale.

    Practia asta devine o problema daca vorbim despre relistare si produse "fictive". Deci:

    - e ok sa schimbi pozele produselor pe care le-ai adaugat deja si sa adaugi undeva pe ele "reducere x%"
    - e ok sa scrii x% reducere si pe un produs pe care il adaugi acum, doar daca e chiar un produs nou, care n-a mai fost pe Breslo pana acum.

    - nu e ok sa relistezi produsele doar pentru a fi afisate pe prima pagina cu "reducere"
    - nu e ok sa postezi doar o poza cu "reducere la tot", care sa nu reprezinte nici un produs de fapt.

    Vom verifica in ce situatie sunt magazinele pe care le-ati semnalat. Daca e cazul, le vom atentiona si vom scoate produsele de pe prima pagina.

    Multumim pentru Feedback!

    02.08.2013, 10:43:09