Forum: Subiecte de afaceri Ofer produse in consignatie / vanzare online

  • user61482
    user61482

    Imi ofer produsele spre consignatie catre magazinele din Bucuresti. In lalte orase, se poate lucra doar prin achizitia acestora ( bineinteles la un pret avantajos ). De asemenea caut colaboratori si in mediul online ( puteti vinde si bijuterii handmade pe langa cosmetice, incaltaminte, haine, produse bio, etc etc etc.).
    Am putere de munca si viteza. In schimb nu repet acelasi model de mai mult de 5 ori ( nu ne place sa purtam ceea ce poarta si alte persoane nu? )
    Multumesc si astept propuneri :)

    07.09.2012, 10:32:30
  • ramonaignat
    ramonaignat

    Si eu as fi interesata de o colaborare :) Someone?

    14.09.2012, 09:12:49
  • user61482
    user61482

    Ramona,
    Ne luam de mana si batem la usi , ce zici? Glumesc. Ma gandeam ca, si nu stiu daca am dreptate, si persoanele fizice ( cumparatorii ) ar putea sa ne ajute in sensul asta contra produse sau comision. Sunt foarte multe eleve, studente, persoane care lucreaza in medii in care au multi colegi si care ar putea recomanda un anumit magazin breslo si incasa un comision in urma vanzarilor prin recomandare sau ar putea sa-si aleaga produse... Nu stiu...Handmade din cate vad inca mai e asociat cu " tinichelele" :(( M-am lovit de atatea lucruri dureroase....

    14.09.2012, 09:31:51
  • ramonaignat
    ramonaignat

    Da, asa e...
    Si eu ma tot gandesc cum sa fac sa ajunga produsele mele in mana cuiva , fizic...Cred ca e diferit , dar ...in cine sa te increzi? Din cate am citit pe forum multe fete au avut probleme ca nu si-au mai vazut banii...sau foarte foarte greu...Mie mi-ar place sa stiu pe cineva de incredere care are un magazin si ma lasa sa afisez si eu cateva produse acolo...si sa primesc banii la vanzare.

    14.09.2012, 21:41:20