Forum: Anunturi & Noutati Ordonarea produselor in magazin

  • Luigi
    Luigi

    Se poate face de catre orice utilizator care viziteaza magazinul respectiv.

    Pentru a facilita navigarea prin magazine, in momentul in care ordinea a fost schimbata ea este tinuta minte.

    10.03.2010, 09:37:44
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Hey, ordonarea dupa pret e cu siguranta utila!

    O sa putem si noi sa punem produsele in magazin in ce ordine vrem noi? (noi=vanzatorii) Si nu ma refer la ordonare dupa un criteriu anume, ci de ex. daca vreau sa pun in evidenta cele mai frumoase/bine vandute produse ale mele, sa pot sa le aduc pe prima pagina. Stii tu :)

    Ce zici?

    10.03.2010, 11:51:17
  • alinapanait
    alinapanait

    treaba cu ordonarea in ordinea vruta de noi s-ar putea rezolva cu o ordonare dupa nume.
    -de exemplu daca am o anumita colectie (cu o denumire specifica) pe care nu o vreau imprastiata prin magazin in ordinea postarii.


    - deasemenea reamintesc de selectia de 4 produse de "show off" (asa cum a mai fost in vechea varianta breslo)
    - eu de exemplu cand dau de un magazin nou, daca nu ma conving produsele de pe prima pagina nu mai "rasfoiesc" mai departe - cu toate ca s-ar putea sa fie produse mai reusite.

    10.03.2010, 12:05:35
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Eu as vrea sa se poata face ordonarea cu drag and drop, ca la listele din Galerii
    Nu prea am o colectie pe care sa o pot sorta dupa nume :(

    Ideea cu cele 4 produse de show off nu e rea, si cu siguranta e mai bine decat nimic. Dar daca am putea stabili pentru fiecare produs un "loc" in magazin ar fi perfect!
    Si Alina are dreptate, eu am cateva produse dragute pe pag 2 care cred ca s-ar vinde mai bine daca ar fi mai vizibile.

    10.03.2010, 12:51:34
  • Luigi
    Luigi

    Alina, Cinnamon incerc sa fie gata azi, daca nu maine se va putea face ordonare personalizata+4 produse evidentiate pe prima pagina.

    11.03.2010, 10:30:40
  • croseta.fermecata
    croseta.fermecata

    Super!Abia astept!

    11.03.2010, 11:30:16
  • Margelute
    Margelute

    Ei, ce veste buna! Abia astept si eu!

    11.03.2010, 16:34:45
  • Agatha1
    Agatha1

    As avea si eu o intrebare: Desi specific categoria,atunci cind adaug un produs in magazin,nu reiese si in partea stinga in magazin.Oare ce se intimpla? Am incercat de mai multe ori dar nimic!...

    20.03.2010, 15:13:42
  • Margelute
    Margelute

    cred ca faci o confuzie. Dupa ce introduci un produs nou, dupa ce salvezi mergi in optiuni avansate si acolo alegi categorii in magazin. Adaugi categoria cea noua si apoi tragi produsul in ea din partea de sus. Apoi iti vor aparea categorii in partea stanga si produsele din categorii.

    20.03.2010, 18:13:24
  • Agatha1
    Agatha1

    Multumesc mult pentru sfat!

    25.03.2010, 16:21:29