Forum: Idei si sugestii Paginatie la "Comenzi"

  • AnitaDamacus
    AnitaDamacus

    Salut.
    Nu stiu cum e la vanzatori, dar stiu cum e pentru cumparatori.
    Am deja cateva comenzi trimise, si mi se incarca o pagina destul de lunga, avand in vedere ca pentru fiecare comanda se incarca fiecare poza pentru fiecare produs. N-am gasit o modalitate de a sterge comenzile vechi (si nici n-as vrea, ca sa pot sa stiu de unde am luat un produs anume etc.).
    Ideea ar fi un sistem de paginatie (5-10 comenzi / pagina), si/sau optiunea de a ascunde/vizualiza detaliile (adica sa ramana vanzatorul, data, numarul comenzii, iar daca vreau sa vad si produsele, dau click pe un buton arata/ascunde).

    10.02.2010, 13:05:19
  • Margelute
    Margelute

    La fel e si la vanzatori la comenzile trimise se incarca din ce in ce mai greu. Sunt de acord cu sugestiile tale.

    10.02.2010, 15:06:06
  • beadshop
    beadshop

    Da, se incarca foarte greu.
    Mai este deranjant si ca atunci cand vreau sa bifez comenzile expediate, dupa ce confirm expedierea, se blocheaza pagina pentru ceva timp si pe urma ma muta automat in pagina de comenzi trimise. Nu s-ar putea face sa confirm livrarea fara sa ma mute automat pe pagina de comenzi trimise? Odata livrata, nu ma mai intereseaza comanda respectiva in acel moment.
    Concret: daca am livrat 5 comenzi si vreau sa le confirm expedierea, pentru fiecare in parte pierd timpul fiind mutata pe pag de trimise, apoi ma intorc la "in curs de trimitere" si iar stau si pt urmatoarea...
    Si as fi foarte bine daca ar putea fi ascunse detaliile pe pagina de comenzi trimise, subscriu propunerii Anitei....este posibil tehnic?

    10.02.2010, 15:41:57
  • accesoriiargint1
    accesoriiargint1

    Si eu sunt de acord. In special cu eliminarea mutarii la pagina "trimise" de fiecare data dupa ce confirmi trimiterea unei comenzi.

    10.02.2010, 17:05:36
  • AnitaDamacus
    AnitaDamacus

    Sugestie: Implementarea si pentru clienti

    13.06.2011, 20:35:58
  • AnitaDamacus
    AnitaDamacus

    Pretty please paginatie si pentru clienti?

    23.03.2012, 18:22:08