• bibidesign
    bibidesign

    si pentru ca de vreo 10 minute incerc sa gasesc subiectele despre Paypal -stiu ca exista- revin acum cu propunerea de a atasa butonul de acces direct catre plata paypal si in magazinele noastre.

    pentru plata taxei de magazin exista, de ce nu se poate aplica si fiecarui magazin????
    pe magazinele din afara exista, de ce Breslo nu o poate avea????

    10.05.2013, 08:49:25
  • Jewel.ia
    Jewel.ia

    Subscriu. Exact la acest lucru m-am gandit si eu astazi, cand am efectuat o plata prin PayPal pentru o comanda plasata pe breslo.

    10.05.2013, 17:08:35
  • daisy.jewelry
    daisy.jewelry

    eu chiar nu stiu cum pot sa cer o plata pe paypal! Poate ma ajutati si pe mine

    De platit, am tot platit. Dar sa primesc bani nu stiu ce date trebuie sa dau. Adresa de mail pentru care am contul paypal, sau ce?

    10.05.2013, 21:53:51
  • bibidesign
    bibidesign

    adresa de mail este suficienta, dar trebuie sa ai cont Paypal din cate stiu eu.

    eu am o problema cu comisioanele, nu reusesc sa-mi dau seama cand se aplica si cand nu comisioane pt plati prin Paypal...

    11.05.2013, 09:48:19
  • abigailsmycken
    abigailsmycken

    Cu paypal este mai usor daca creati un invoice decat sa asteptati sa va livreze banii in cont. Nu stiu daca pot da link-uri aici dar cautati pe youtube create invoice in paypal si o sa vedeti acolo foarte usor pasii.

    11.05.2013, 13:37:27
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    @abigail: poti da aici linkul, nu e nicio problema.

    Pentru orice intrebari legate de "cum functioneaza PayPal" folositi va rog discutia www.breslo.ro/Forum/ma-puteti-lamuri-in-legatura-cu-Paypal_topic_1106/?p=1 din Subiecte de Afaceri.

    Aici discutam despre sugestia de a integra butonul de "plateste cu PayPal" direct in magazinul Breslo.

    12.05.2013, 20:36:47
  • bibidesign
    bibidesign

    noi discutam, discutam, de muuulta vreme dar se pare ca nu ne aude cine ar trebui...

    macar un raspuns negativ de-am primi sa ne linistim... ;)

    13.05.2013, 09:13:50
  • CuteDots
    CuteDots

    Mie mi se pare o solutie foarte buna adaugarea butonului de Paypal pentru clientii dispusi sa plateasca in avans.Plata in avans in cont bancar duce la o pierdere de timp atat pt clienti cat si pentru propietarii magazinelor. Clientul nu mai este nevoit sa faca diverse eforturi pentru a ajunge la banca in timpul programului limitat al bancii iar eu nu mai pierd timp cu verificarea banilor intrati in cont.

    Eu as prefera ca plata in avans a comenzilor sa se faca folosind Paypal pt ca astfel as primi imediat banii in cont iar in ziua respectiva sau maxim a doua zi sa si pot livra coletul. Dar pana la implementare e cale lunga...

    13.05.2013, 21:09:12
  • Scufitadinpadure
    Scufitadinpadure

    Da da subscriu! Ar face totul mult mai simplu! Pe mine una sigur m-ar linisti, nu as mai pune coletele la posta cu gandul... poate vin peste doua saptamani si-l iau inapoi.

    14.05.2013, 23:25:08