Forum: Locuri & Evenimente Pentru cei respinsi de la MTR

  • stephanie
    stephanie

    Asa si acum la ce targuri va duceti daca MTR a picat? de politehnica stie cineva ceva? i love handmade nu situ daca mai au locuri ....dar parca curtea veche nu imi inspira incredere plus ca esti obligat sa te duci la ambele editii :| si plus ca eu am fost in vara la curtea veche am vandut...ce-i drept,dar in 2 zile doar 2 milioane,deci nu mult...ar trebui sa facem o lista sa se acorde si cele 70 de locuri nealocate la MTR @-)

    17.02.2011, 23:24:19
  • dulinszky.vanda
    dulinszky.vanda

    Ar fi bine.....faza cu lista..pt mtr..dar m indoiesc..s mai accepte.cand mai e o sapt..pana l targ..si nu cred sa mai aibe chef..sa stea sa mai aleaga. cand trebe sa faca organizarea..!sau eu stiu!????
    De kiseleff ce stiti..ca parca is casute acolo????Am auzit...ca anu trecut a mers bine.......dar intr adevar ii taxa mai mare..acolo.....!

    18.02.2011, 08:54:36
  • JoliesseDesign
    JoliesseDesign

    si eu sunt in pom si pomu'n aer...nu stiu unde sa ma duc. La politehnica nu va recomand - foarte multi studenti care prefera sa stranga bani de cico ptr iesit seara in oras nu sa-si cumpere o brosa sau un cercel :D. LA curtea veche lafel, mi s-a recomandat de catre o prietena sa nu ma duc (investitie si timp pierdut degeaba). Offfff....cred ca n-ar fi rau sa completeze lista pana la 300 cei de la MTR...pana la urma asa ne-au spus ca o sa fie 300 de participanti!

    18.02.2011, 10:29:09
  • mady68
    mady68

    scuze,despre ce locuri ramase este vorba,am fost acum si am luat prod si nu a spus nimeni nimic

    18.02.2011, 13:37:02
  • mady68
    mady68

    ???????????

    18.02.2011, 13:37:12
  • JoliesseDesign
    JoliesseDesign

    pai sunt cam 280 de participanti cu tot cu cei de la mancare...si cei de la muzeu au spus ca anul acesta nu vor sa depaseasca 300 de oameni. Si magandeam ca macar fix 300 sa fie. Ca este suficient loc in curte. Anul trecut au fost si mai multi si tot ne-am descurcat

    18.02.2011, 13:50:38
  • JoliesseDesign
    JoliesseDesign

    pardon, mai putini sunt vreo 240

    18.02.2011, 13:51:23
  • tonycat
    tonycat

    La Kisseleff e taxa mare, dar spatiul e pentru 3-4 persoane. Eu nu am timp, ca as mai merge acolo. Incercati sa va organizati.

    18.02.2011, 18:45:30
  • stephanie
    stephanie

    sunt 222 de expozanti plus 8 cu mancare :| adica mi se pare penibil sa accepti cu mancare cand targul este dedicat martisorului nu de pus borcane de dulceata in piept sau vesnicul kurtos /:) adica totusi.... deci din star 70 de locuri nu au mai fost alocate...de ceeee?adica nici tu explicatie nimic , chiar pe site scria ca sa nu avem pretentia al vreo explicatie ca nu au timp :| adica mi se pare penibil ,sa inteleg ca timpul pe care l-am pierdut asteptand un rapuns de la ei nu merita macar o explicatie :|

    18.02.2011, 18:55:54
  • danacernat1
    danacernat1

    E cineva interesat de targurile I love Handmade? Se tin in week-end-urile 26-27 feb si 5-6 martie. Sau macar de primul targ? As vrea sa vand locul meu cel putin la primul targ. Voi verifica si cu organizatorul daca se poate face asta si cum.

    18.02.2011, 19:07:46
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Nu cred ca e vorba de asta.
    Ei probabil aveau maxim 300 de locuri disponibile. Avand in vedere ca la MTR se face o selectie, probabil ca ei au gasit doar 222 de expozanti care sa le placa/sa se potriveasca cu specificul etc, chiar daca ar mai avea loc de mai multi.

    Iar ideea cu standurile cu mancare nu e deloc chiar asa de rea precum pare. Oamenii stau mai mult la cumparaturi daca au si ceva de mancare/baut. Eu cand mergeam sa cumpar martisoare la MTR stateam si cate 6 ore acolo...cascam gura la standuri, mai stateam de vorba cu cineva cunoscut etc...Si mi-au prins intr-adevar bine kurtosii de acolo :) In al doilea rand mai sunt si expozantii in sine care asigura o vanzare buna celor cu mancare. Deci ca strategie de marketing are sens.

    Eu zic sa nu va suparati asa tare ca nu v-au acceptat si sa incercati sa va reorientati spre Kiseleff sau CurteaVeche.

    18.02.2011, 19:16:52
  • stephanie
    stephanie

    Curtea Veche nu e bine , am fost in vara ,pica in weekend , pe kisselef the same ,cred ca ma voi duce la baneasa pana la urma :D oricum am auzit cateva teorii despre comisia de la MTR , la anu o sa pun prieteni sa aduca mostre pentru mine poate asa am norocu sa fiu aleasa din gramada :) in fine tot raul spre bine :)

    18.02.2011, 22:56:46
  • handmadeana1
    handmadeana1

    mie la ilovehandmade de la Curtea Veche mi-a mers bine anul trecut. acum am aflat ca mai sunt cateva locuri, asa ca grabiti-va! ILOVEHANDMADE are mereu cea mai buna promovare!

    19.02.2011, 09:38:36
  • tonycat
    tonycat

    Asta vara a fost horror la CurteaVeche , dar cred ca din cauza caniculei. La una din editii nu am vandut nimic, nimic. Si din vina mea, recunosc, dar, caldura excesiva a facut ca vizitatorii sa se opreasca prea putin la standuri pentru ca pur si simplu nu se putea de caldura. Poate anul acesta sa fie mai bine. Cu speranta inainte! Acum, cele care aveti produse lucrate in cantitate mare, de ce nu incercati sa intrebati pe la firme? Sunt destule care daruiesc angajatelor martisoare si nu cred ca au timp de umblat prin targuri. Alcatuiti-va un discurs politicos de prezentare, si incercati. E doar o sugestie.

    19.02.2011, 09:48:16
  • DENISE
    DENISE

    Muzeul Satului are tirg de martisor de acum si pina pe 8 martie.Daca rezistati la frig,pt ca este doar in aer liber,incercati sa vorbiti la nr de telefon afisate pe site.Muzeul este mare si loc destul.Succes!

    20.02.2011, 15:02:23
  • bicone
    bicone

    Am incercat si la Muzeul Satului si mi-au spus ca s-a terminat preselectia. Cand i-am intrebat de ce nu au postat vreun anunt pe site sau pe Facebook pentru preselectie mi-au raspuns ca nu e "bazar" si ca ei au o baza de mesteri populari inregistrati la ei...
    Prognoza recenta spune ca va fi frig pana pe 10 martie asa ca orice targ in aer liber nu suna prea bine. :(

    21.02.2011, 09:31:49
  • tonycat
    tonycat

    Ei, lasa-ti ca si anul trecut a fost frig. Si nu frigul e o problema, ci vintul sau ninsoarea. Cu frigul ne intelegem noi, o tuica fiarta, un vinisor fiert cu scortisoara, o cafelutza fierbinte.... intotdeauna va fi CEVA de discutat...

    21.02.2011, 10:13:34
  • stephanie
    stephanie

    unde mai spuneati ca sunt targuri ? la baneasa nu se mai tine :| am ramas si fara baneasa , in sun plaza stie cineva cat e taxa?

    22.02.2011, 21:10:53
  • adinaDESiris
    adinaDESiris

    Acest anunţ a fost postat pe mai multe site-uri de publicitate.
    Din initiaţiva reprezentantului comercial al AUTOVIT S.A. se va organiza un Târg de mărţişoare si cadouri in week-end-urile 19-20 febr., 26-27 febr. si 5-6 martie.a.c.
    Se doreste promovarea acestui targ pentru creatorii de handmade, cu perspectiva ca el sa devina permanent in week-end.
    Informatii puteti obtine la sediul AUTOVIT S.A. de la Cristina Maria Mătasă: tel. 021 346 43 89 sau 0728 557 159 precum si e-mail: [email protected].
    Informatiile cunoscute de mine sunt:
    - taxa de participare+TVA= 50 lei pentru 2 zile (sambata si duminica) se plateste in ziua prezentariii la poarta AUTOVIT. Cine doreste sa participe va lua legatura cu reprezentantul comercial, care va lasa la poarta un bon nominal in baza caruia se va face plata in momentul prezentarii;
    - programul de vizitare: intre orele 08 – 14;

    24.02.2011, 08:30:01
  • Live
    Live

    Adina, tu mergi la târgul ăsta? Că sună bine prezentarea, dar...nu ştiu, eu nu am deloc experienţă la târguri, căci nu am fost la vreunul. Aş vrea să particip pe undeva, de 1-8 Martie, împreună cu o prietenă şi...
    Tu, Denise, ce zici?

    24.02.2011, 23:49:25
  • lucashop
    lucashop

    Am trecut si eu ieri pe la MTR,iar cei de acolo au vrut sa ma ajute si m-au trimis la un targ la Agronomie..fara taxa.....este targ si la Muzeul de Istorie..cred ca a inceput,taxa e de 125 lei/...in week-end vremea se anunta ok,asa ca se poate sta si in aer liber cat de cat....bafta si celor de la MTR,de fapt tuturor!

    25.02.2011, 09:23:30
  • BAM22
    BAM22

    eu nu stiu cum doamne iarta-ma a fost facuta selectia aia de la mtr ca am trecut azi sa caut martisoare si erau muuuuuulte chinezarii!!!! stiu persoane care lucreaza superb si au fost respinse pt ce??

    27.02.2011, 01:08:21
  • Mokatoka
    Mokatoka

    Eu am auzit ca sunt multe martisoare frumoase, o sa trec si eu zilele astea, oricum, vanzarile la MTR sunt foarte slabe, asta ca sa nu ne mai para rau..
    De fapt, peste tot vanzarile sunt slabe, cred ca anul acesta vor ramane multe martisoare nevandute...

    27.02.2011, 08:10:05