Forum: Suport Breslo Plată comision

  • Lona11
    Lona11

    Poate există undeva informaţia şi n-o găsesc eu:
    Cum se plăteşte comisionul din vânzare aferent boost? Se retrage sub formă de breslei din cont sau trebuie anunţată tranzacţia şi viraţi banii separat?
    Multumesc mult!

    28.06.2015, 23:25:32
  • Buburuzacughetute
    Buburuzacughetute

    Buna!

    Mai multe informatii despre boost gasesti aici:

    blog.breslo.ro/important-cum-functioneaza-noul-boost

    Daca nu ai gasit raspunsul la problema, te rog sa imi scrii mesaj privat si eu voi contacta echipa si vom rezolva problema.

    Zi faina!
    Alexandra

    29.06.2015, 14:31:35
  • Lona11
    Lona11

    Multumesc. (Poate ar trebui postat mai la vedere, căutasem şi eu pe blog în ultimele 15 pagini, până m-am plictisit).
    Nu m-am lămurit însă, informațiile sunt evazive. In secțiunea Financiar nu apar datele de plată, nu ştiu ce înseamnă "periodic", nu există procedură de identificare a plății.
    Ar fi mai uşor dacă ar exista un sistem de retragere a banilor în breslei după finalizarea tranzacției care este vizibilă. Astfel s-ar evita comisioanele de transfer bancar, uneori mai mari decât acel 3,9%.
    Multumesc încă o dată, şi cred că discuția trebuie să rămână publică, poate este utilă şi altor breslaşi.

    29.06.2015, 22:05:57
  • joulibiju
    joulibiju

    Buna,
    Cand vrei sa postezi un produs si sa activezi una din optiunile boost, atunci cand pui mouse-ul in dreptul optiunii "3,9%" apare scris (cam repede) "ti se vor retrage 3,9% in momentul vanzarii", de unde eu am inteles ca in momentul vanzarii se va retrage automat din bresleii existenti in cont o suma egala cu 3,9% din pretul produsului.
    Sper sa fi fost de ajutor
    Iuliana

    01.07.2015, 09:22:32
  • Lona11
    Lona11

    Multumesc. Eu n-am văzut acea fereastră (este, în schimb, la 0,99 breslei preplătiți). Mai mult, în articolul publicat de Breslo pe blog scrie explicit că nu se plăteşte în breslei, ci separat, "periodic". Cum, unde şi cu ce cod, nu se ştie.
    Confirm eu acum o plată la o tranzacție, şi revin să spun dacă mi s-a retras comisionul din breslei. :)

    01.07.2015, 12:39:50
  • EtnoWare
    EtnoWare

    Lona11 acum ceva vreme, prin Februarie, am avut si eu aceeasi nelamurire cu comisionul de Boost; colegii de la Breslo mi-au zis ca taxarea se va face odata cu plata abonamentului - se genereaza atunci totalul :)

    01.07.2015, 13:33:07
  • Lona11
    Lona11

    Multumesc încă o dată.
    Aşa cred că este, azi am încheiat tranzacţia, dar nu s-a operat nimic în contul de breslei.

    01.07.2015, 19:51:06