Forum: Suport Breslo Plata taxa prin paypal

  • Simina
    Simina

    Buna, fetelor!
    Pana acum vreo doua luni plateam prin contul de paypal taxa de magazin fara probleme. Ei luau banii din contul activ si eu validam efectuarea platii.
    Acum vreo doua luni am retras pe card niste bani primiti prin paypal de la o clienta. De atunci toate merg anapoda!!!!! In contul de paypal nu mi-au mai ramas decat vreo 2 dolari, insa contul de la banca pe care il am activat si verificat de ei are fonduri, asa ca nu inteleg de ce nu iau banii direct din cont ca si pana acum!!!! Incerc de nebuna sa platesc taxa si nu reusesc! Vi s-a intamplat asta pana acum????
    Stiu ca mai era deschis un subiect pe tema asta insa nu-l gasesc deloc!!!
    Pup si multumesc!

    31.08.2010, 15:02:05
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Hey, am platit si eu de cateva ori taxa prin paypal, dar de fiecare data a trebuit sa initiez eu tranzactia. E drept ca eu retrag in contul bancar orice bani intra pe Paypal imediat, deci am platit mereu cu banii din contul bancar.

    31.08.2010, 16:27:24
  • Simina
    Simina

    Asta sa fie problema, faptul ca banii au stat in contul paypal destul de mult pana i-am retras pe card???? Cum as putea remedia asta????

    31.08.2010, 17:42:02
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Cred ca e nevoie de permisiune speciala ca cineva sa iti ia singur bani din contul bancar, chiar daca e legat la PayPal.

    Ai incercat sa initiezi normal tranzactia? Adica te duci in contul de paypal si dai click pe "trimite bani" sau ceva asemanator (eu am contul pe germania si sunt site-uri diferite). Apoi ar trebui sa completezi adresa de mail la care trimiti banii, suma si detaliile de plata si gata, primesti confirmarea de plata. Nu merge asa?

    31.08.2010, 18:57:42
  • Simina
    Simina

    Inca n-am incercat asa! Multumesc, Cinnamon!:)
    Problema e ca inainte imi luau singuri bani din cont!!! Chiar nu stiu ce se petrece!!!!!!

    31.08.2010, 20:40:14
  • Simina
    Simina

    Adresa de mail trebuie sa fie [email protected], nu??? Sau tu ai trimis la o adresa diferita?

    31.08.2010, 21:06:00
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Hmmm...nu mai stiu precis adresa...nu scrie in chenarul acela verde care iti apare cand trebuie sa platesti taxa; unde primesti si codul Breslo pentru magazin? Eu am mers mereu in chenarul verde, am selectat ca vreau sa platesc cu Paypal si mi-a aparut apoi adresa de mail si suma pe care trebuie sa o platesc (in functie de cate luni). Merge asa?

    01.09.2010, 10:55:31
  • Simina
    Simina

    Nu-mi apare adresa de mail, ci doar ”Pay now” si apoi ma trimite direct in contul paypal....:(
    N-am ce face decat sa ma duc la banca inca o data!!! Ce fericire....:(

    01.09.2010, 12:00:57
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Hmm..si daca te trimite in contul de paypal, si te loghezi, ce se intampla dupa aceea? Poate este preluata automat adresa de mail avand in vedere ca vii direct din Breslo.

    Stiu doar ca la mine a functionat foarte simplu, dar am platit de mult si nu mai tin minte deloc detaliile :(

    01.09.2010, 16:13:48
  • Simina
    Simina

    Da, il preia automat, insa mie nu mi-l arata!!!
    Of, mi-e o ciuda, inainte mergea fara probleme!
    Multumesc, Cinnamon!:)

    02.09.2010, 10:19:55
  • goodchoice
    goodchoice

    [email protected] asta e adresa de paypal pt plata magazinului. Daca ati mai facut plati catre breslo, gasiti tot ce va trebuie la Detalii in dreptul fiecarei tranzactii efectuate(vezi History sau My recent activity)

    04.09.2010, 15:01:39
  • dianathema
    dianathema

    De ce oare dureaza atat de mult reactivarea contului dupa ce s-a efectuat o plata prin paypal? Desi pe site scrie ca dureaza maxim o zi lucratoare, la mine au trecut mai multe...E putin cam aiurea, tinand cont ca asa puteam plati prin mandat si ma costa mai putin!

    13.10.2010, 21:18:22