• Luigi
    Luigi

    Va anuntam cu bucurie si entuziasm lansarea celei mai noi sectiuni Breslo: Portofoliu !

    Unica si inovatoare, sectiunea Portofoliu e poate cea mai importanta realizare de la lansarea Breslo.

    Astfel, ca o completare a Magazinului si Profilului utilizatorilor, Portofoliul prezinta intr-o forma vizuala minimala si cu un grad de uzabilitate maxim, toate produsele din magazin, atat cele care sunt in stoc cat si cele care au fost vandute si nu mai exista in stoc.

    Posibilitatile de personalizare sunt complete din punct de vedere functional, astfel incat produsele pot fi impartite in categorii si aranjate in ordinea preferate.

    Numarul de produse din portofoliu este nelimitat.

    Activarea optiunii se face din meniul "Magazin" - > "Portofoliu" dupa care pe pagina personala Breslo va aparea un tab nou intitulat "Portofoliu".

    Mai multe informatii despre aceasta optiune vor fi disponibile intr-un articol separat pe Breslog

    www.breslo.ro/blog/breslos-new-toy-portofoliu

    01.06.2010, 15:51:15
  • DomnisoaraBabacilu
    DomnisoaraBabacilu

    Ce grozav!

    Multumim! : )

    01.06.2010, 15:57:45
  • JoliesseDesign
    JoliesseDesign

    este suuuuper profi, multumim :)

    01.06.2010, 16:08:04
  • magiccraft
    magiccraft

    Multumim, deosebit de interesant!

    01.06.2010, 17:46:48
  • Eni
    Eni

    Imi place foarte mult noua optiune! :) Mersi

    01.06.2010, 18:30:59
  • tensha
    tensha

    De activat am vazut cum se face :)
    Acum as vrea sa stiu daca se poate dezactiva ..

    01.06.2010, 19:57:22
  • Eni
    Eni

    Si eu am o intrebare. Cum modific un produs dintr-o categorie in alta?

    01.06.2010, 21:08:01
  • MAD
    MAD

    Stergi produsul respectiv din categoria de unde vrei sa il scoti [are un x sub foto], salvezi.
    Apoi te duci in categoria unde vrei sa il adaugi si il selectezi din cele nesortate, unde a reaparut intre timp. Salvezi. :D

    02.06.2010, 09:32:50
  • arabela
    arabela

    frumoasa obtiune, dar nu imi dau seama cum pot sterge categoria nesortate?

    02.06.2010, 10:02:50
  • Eni
    Eni

    off , pai eu nu stiu cum n-am vazut x-ul .... Mersi Mad :)
    Arabela, categoria 'nesortate' cred ca dispare doar cand nu mai sunt produse in ea .... cred .... :)

    02.06.2010, 11:31:39
  • croseta.fermecata
    croseta.fermecata

    Super!Multumim!

    02.06.2010, 12:21:16
  • dodo
    dodo

    Multumim pentru efortul depus! Super!!!!!!!

    02.06.2010, 12:52:38
  • Laurazin
    Laurazin

    problema mea e ca, desi urmez pasii din tutorial, probabil gresesc undeva pentru ca in pagina mea de inceput nu apare acea categorie "Portofoliu" ...intr-un fel ramane numai optiunea mea de culise unde mi le asez, le salvez..si-atat

    Ce-mi scapa?!
    Multumesc

    02.06.2010, 12:58:14
  • emilie.veres
    emilie.veres

    Acelasi lucru se intampla si la mine ca la Laura...nu apare tag-ul nou in magazin.

    02.06.2010, 13:17:49
  • arabela
    arabela

    Pai aia ar fi logic sa dispara cand muti totul in alte categorii, dar eu vreu sa le sterg de tot din portofoliu, caci am si furnituri de vanzare in magazin, si alea nu au ce cauta intr-un portofoliu.

    02.06.2010, 14:36:41
  • DENISE
    DENISE

    multumim!dar descrierea produsului s-ar putea pastra, pentru ce nu mai este pe stoc?

    02.06.2010, 15:06:25
  • ioncikdesign
    ioncikdesign

    intreb...ca nu vad inca un raspuns.
    In portofoliu pot pune si produse care nu le mai am, dar cu care as vrea sa "ma laud" doar in eventualitatea ca poate place cuiva si ar vrea o comanda speciala, nu?
    Cum fac asta? le pun in magazin cu stoc zero?

    02.06.2010, 20:11:28
  • ioncikdesign
    ioncikdesign

    ps
    sunt super-incantata de ideea de portofoliu!!! Multumim!

    02.06.2010, 20:12:09
  • ioncikdesign
    ioncikdesign

    Revin: Am inteles cum. se adauga iar produsul in magazin cu stoc zero (eu le stersesem :((() si apoi se adauga in categoria dorita din portofoliu

    02.06.2010, 20:31:43
  • punctG
    punctG

    Acum .... nemultumitului i se ia darul ... se poate sa vedem si cate persoane au intrat sa vizualizeze portofoliul? eventual sa nu se contorizeze intrarile proprietarilor???

    03.06.2010, 00:48:39
  • emilie.veres
    emilie.veres

    Am bifat radio button -ul de activ dar tot inactiv imi este tag-ul de Portofoliu. Il pot vedea doar din link (www.breslo.ro/Portofoliu/emilie.veres). Multumesc.

    03.06.2010, 12:56:28
  • lycurycy18
    lycurycy18

    Su eu as vrea sa stiu cum pot pune in portofoliu poze ale unor produse pe care nu le mai am listate in magazin.Am vazut ca unele fete au facut asta si nu stiu cum

    03.06.2010, 13:07:49
  • Luigi
    Luigi

    Tab-ul Portofoliu apare pe pagina personala imediat dupa "Contact"

    * Magazin
    * Profil
    * Politica magazinului
    * Feedback
    * Vandute
    * Contact
    * Portofoliu

    Au fost adaugate 2 noi optiuni in Admin:
    - dezactiveaza Portofoliu - nu mai este vizibil in pagina personala (propunerea lui tensha, multumim)
    - ascunde categoria de produse nesortate (arabela, multumim)

    Pentru cei care au sters de-a lungul timpului produse din magazin si acum nu mai apar in Portofoliu:

    - adaugati din nou produsele in magazin CU STOC = 0 (important!)
    - intrati in admin si produsele nou adaugate o sa apara in categoria nesortate

    03.06.2010, 13:28:51
  • LauraAvramescu
    LauraAvramescu

    ok merci

    03.06.2010, 13:46:26
  • MonTresor
    MonTresor

    Si eu sunt in situatia in care e emilie.veres...

    03.06.2010, 15:03:45
  • Laurazin
    Laurazin

    Ar trebui sa-nteleg ca mie nu-mi apare tab-ul "Portofoliu" in pagina personala ptr c-am sters obiecte din magazin?
    Le-am sters pentru c-am avut motive sa le sterg - le-am modificat, descompus...

    Pe scurt, cu tot activul si salveaza la mine n-apare, si mi se pare aiurea ca la unii sa mearga si la altii nu...

    Cred c-ar fi fost mai simplu sa apar default in pagina personala si fiecare sa-l administreze sau sa-l dezactiveze direct, nu prin 5 pasi din administrarea Magazinului, care merge, nu merge, sau se descopera cum functioneaza prin atatea intrebari....foarte probabil am sa renunt la aceasta "facilitate" si, sincer, ma frustreaza!

    03.06.2010, 15:48:01
  • Luigi
    Luigi

    Inca o data, este imposibil sa nu vedeti butonul:

    Pe pagina voastra, sub BANNER-ul magazinului, aveti un set de TAB-uri, sau BUTOANE.

    Ele sunt: Magazin, Profil, Politica magazinului, Feedback, Vandute, Contact

    SI

    Portofoliu !

    (emilie.veres , MonTresor, -Laura- )

    03.06.2010, 15:54:30
  • katafolt
    katafolt

    Nici la mine nu apare,desi am setat activ :
    www.breslo.ro/Shop/katafolt

    M-am uitat la mai multe magazine, doar la DomnisoaraBabacilu vad portofoliul...

    03.06.2010, 17:10:25
  • Laurazin
    Laurazin

    Nu e vorba ca nu-l vad ci ca simplu nu apare....am vazut pagini de start ale altor magazine si stiu unde trebuie sa fie; nu e vorba ca nu-l vedem ci doar ca, probabil din cauza unui mistere nu apare....tre' sa fie smthng wrong cu siturile noastre...
    :/
    ...poate cu timpul se vor fixa/descoperi...

    03.06.2010, 17:21:27
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Fetelor, eu va vad tab-ul de portofoliu la toate care spuneti ca nu va apare :)

    03.06.2010, 17:25:15
  • katafolt
    katafolt

    Daaa ? Atunci e bine, important e ca cei care viziteaza magazinul sa vada si portofoliul.
    Totusi, tare as vrea sa ma uit si eu :)))

    03.06.2010, 17:44:39
  • Laurazin
    Laurazin

    Adica nu se vede decat de-afara?! Nu m-as fi gandit......
    :|

    03.06.2010, 17:50:55
  • MonTresor
    MonTresor

    Eu am doua magazine, la unul se vede, la celălalt (MonTresor) nu. Culmea e că la ambele e activată funcţia. Dar dacă spuneti că alţii pot vedea butonul, e ok, asta e important!
    Mulţumim!

    03.06.2010, 18:01:28
  • MonTresor
    MonTresor

    De exemplu, la katafolt eu văd butonul, la Laura - nu!

    03.06.2010, 18:02:31
  • Luigi
    Luigi

    Probabil browserul pe care il folositi a salvat in cache pagina. Incercati sa dati un refresh la pagina:

    F5 sau Ctrl + F5 (in functie de browser) si sigur o sa va apara.

    03.06.2010, 18:05:05
  • Laurazin
    Laurazin

    Confirm! E vorba de browser!!!

    Eu in firefox nu-l vad dar cu internet explorerul se vede...!!
    Ei, da e altceva!

    Abia acum pot sa multumesc pentru realizarea asta!

    03.06.2010, 20:53:57
  • katafolt
    katafolt

    Confirm si eu, cu explorer e OK, insa cu mozilla nu merge nici dupa refresh...
    Stau si ma intreb, asta inseamna oare ca cei care intra in magazin prin mozilla nu vad portofoliul deloc, sau doar la mine si la cateva fete se intampla asa ?

    04.06.2010, 07:45:18
  • MonTresor
    MonTresor

    Daca browserul ar fi de vină, cum se explică faptul că la unul din magazinele mele văd portofoliul, la celălalt, nu?

    04.06.2010, 10:27:58
  • issa
    issa

    eu vad portofoliul vostru ! ;)
    cu mozilla....

    04.06.2010, 20:56:24
  • Laurazin
    Laurazin

    se vede acum ... peste tot!
    :)

    04.06.2010, 21:01:22
  • enchantedbeads
    enchantedbeads

    Imi place mult noua sectiune Breslo! Merge perfect! Multumim!

    05.06.2010, 21:17:04
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    pai eu vedeam si inainte ... si folosesc firefox...nu cred ca avea treaba browseru....


    Oricum, super faina optiunea asta! Multumesc! E foarte utila!!!

    07.06.2010, 00:57:58
  • AnitaDamacus
    AnitaDamacus

    La inceput nu era paginatie la Portofoliu, dar de cand exista, sunt 16 produse pe pagina, pe 6 coloane si 3 linii, si arata "neterminat", pentru ca raman 2 spatii goale pe pagina.

    07.06.2010, 18:33:29
  • zuzuflor
    zuzuflor

    Buna,
    A verificat cineva, daca portofoliul sau se actualizeaza cu noile postari. La mine nu apar produsele postate in ultimele zile, nici la nesortate...Care sa fie problema? Multumesc!

    23.06.2010, 23:54:27
  • AllThePrettyLittleThings
    AllThePrettyLittleThings

    Am raportat si eu bug-ul asta pe forum, dar inca nu s-a raspuns.
    Ele nu apar in Portofoliul "public". Dar daca te uiti la tine, deschizi Portofoliul, deschizi o categorie oarecare, muta produsele acolo din lista de nesortate si salveaza. Dupa aceea, se "activeaza" produsele, si le poti muta oriunde, chiar si inapoi la nsortate, si vor fi vizibile si in Portofoliul public.

    24.06.2010, 00:07:44
  • zuzuflor
    zuzuflor

    Pai tocmai asta este ca la mine nu apar nici in nesortate!!!

    24.06.2010, 12:52:38
  • AllThePrettyLittleThings
    AllThePrettyLittleThings

    Mie nu imi apar produsele in Portofoliu in Nesortate doar vizitatorilor magazinului.
    In Portofoliul din "setari" (ca nu stiu cum altfel sa zic ca sa diferentiez), apar.
    Uita-te la tine, in setari - cand dai click sus pe "Magazin" - "Portofoliu", deschide o categorie oarecare. In lista de sus (care sunt cele nesortate) ar trebui sigur sa apara produsul nou adaugat. Pune-l in ce categorie vrei tu, apoi poti sa-l muti inapoi la nesortate daca vrei, si va aparea si din magazin, vizitatorilor.

    24.06.2010, 13:14:10
  • zuzuflor
    zuzuflor

    Merci! Esti draguta! Am reusit pana la urma. E cam incurcata treaba! Ne obisnuim...m-am prins...

    24.06.2010, 16:20:28
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    @ anita: la mine nu e paginatie in portofoliu....

    24.06.2010, 17:37:32
  • AnitaDamacus
    AnitaDamacus

    @Cinnamon: dupa o investigare mai atenta a problemei: Am verificat la mai multe magazine, doar la categoria "Nesortate" am paginatie (evident, unde sunt destule produse pentru a umple mai multe pagini)
    La tine la categ. "Vintage" (78 de produse, destule pt cateva pagini) nu se pagineaza. Testat si pe alte magazine, categorii "sortate" (as in not "Nesortate") cu destule produse, se intinde frumos in jos.

    24.06.2010, 18:17:07