Forum: Suport Breslo Pot ordona acelasi produs in doua categorii ale magazinului meu?

  • byioanapopa
    byioanapopa

    Am cateva produse care pe langa fatul ca sunt bratari sau coliere sau gentute, fac parte si dintr-o colectie...si as vrea sa fac o categorie distincta cu numele colectiei respective...pot face acest lucru, fara ca sa iau obiectele din categoriile generice din care fac ele parte acum?
    Multumesc!

    31.01.2011, 11:04:29
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Hey, m-am lovit si eu de problema asta si din pacate nu, nu poti plasa un produs decat intr-o singura categorie in magazin :(

    31.01.2011, 15:52:19
  • byioanapopa
    byioanapopa

    uf! multumesc!

    31.01.2011, 21:06:41
  • choice4all
    choice4all

    Sugestie:il poti incarca de doua ori, eventual salvezi pozele in calculator cu 2 nume diferite si incarci aceeasi poza dar cu denumiri diferite ( n-ar trebui sa te lase sa incarci acelasi nume de fisier de doua ori, desi, la cum e gandit site-ul asta nu m-ar mira sa o faca!) E mai mult de munca pentru tine.......

    01.02.2011, 14:01:56
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    @choice: da, dar daca faci asta fiecare produs va aparea de 2 ori in magazin. Chestie care mi s-ar parea teribil de deranjanta.

    O alta solutie ar fi cea pe care o aplica alina panait: www.breslo.ro/Shop/alinapanait
    Anume sa iti imparti la categorii colectiile pe tipul de bijuterii (brose/cercei/inele).

    01.02.2011, 16:44:12
  • choice4all
    choice4all

    Asa e..... Si solutia alinei este una "de avarie"..... adica ne scarpinam cu mana stanga la urechea dreapta, ca maimutica iar solutia cea mai confortabila tine tot de modul de conceptie a site-ului...

    01.02.2011, 21:45:32
  • byioanapopa
    byioanapopa

    Multumesc mult pentru sugestii:) Cred ca am sa fac o categorie aparate penbtru colectie...si am sa le scot din celelalte categorii:)

    09.02.2011, 17:05:16