• tantelu01
    tantelu01

    Postarea unei poze a produsului vandut, care nu corespund realitatii, aduce prejudicii neplacute cumparatorului. Eu m-am pacalit cu setul de hartie quilling. Poza si descrierile te incurajau ca primesti hartie in culori vesele, asortate, la latimile indicate de tine. Ce am primit a fost niste hartie in culori palide (am cumparat si eu din supermarket aceste seturi de culori) si nici macar taiata la latimea dorita. A fost o mare dezamagire si sper ca titulara/ul magazinului sa faca precizarile cuvenite la acest produs, sa nu mai pateasca si altii. E ok hartia, daca vrei asa ceva, dar e departe de ce e pozat.

    15.06.2010, 16:00:10
  • AnitaDamacus
    AnitaDamacus

    Pai, poti contacta vanzatorul, in vederea returnarii produsului / despagubirii, poti lasa feedback negativ unde sa scri toate acestea, poti raporta produsul. (M-am uitat la feedback-ul tau si am vazut ca nu ai lasat feedback nimanui, deci nici magazinului impricinat).
    Noi pe forum ce sa zicem? In afara de "nasol", mai nimic. Nu toti vanzatorii sunt cinstiti, dar spre deosebire de un magazin real, aici poti lasa in "vitrina" magazinului parerea ta.

    15.06.2010, 23:12:09
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Stim de problema si nu ne place :|

    Dar Anita are dreptate, nu prea avem ce sa facem. Ca sa nu se pacaleasca altii ar trebui sa iei direct legatura cu magazinul respectiv si, in caz ca nu se gaseste nicio solutie, sa lasi feedback negativ.

    15.06.2010, 23:31:44