• MURESANRITA
    MURESANRITA

    Va rog, daca poate cineva sa ma ajute cu pozele produselor.Toate pozele voastre sunt foarte frumoase ale mele sunt neclare pt.ca sant facute cu camera web.Cel cu aparatul foto nu pot sa le pun pt.ca sunt de 2.6 MB si pe BRESLO trebuie sa fie de 1MB. Voi cum faceti?

    23.03.2010, 09:00:08
  • arabela
    arabela

    Trebuie sa le editezi. Daca nu ai un program de editare in care sa reduci rezolutia ulterior atunci incearca direct din aparatul foto. Majoritatea aparatelor au o obtiune undeva la setari sa scazi rezolutia. Un 800 cu 600 pixeli ar fi suficient pentru breslo zic eu.

    Butoneaza putin la aparatul foto si se rezolva ;)

    23.03.2010, 10:15:11
  • MURESANRITA
    MURESANRITA

    Multumesc mult o sa incerc

    23.03.2010, 10:27:26
  • LaDemoiselle
    LaDemoiselle

    Alta varianta pe care o folosesc eu de exemplu:
    Intri in folderul cu fotografiile, faci click dreapta pe prima fotografie -> open with -> Microsoft Office Picture Manager -> Edit pictures (al doilea buton de la dreapta la stanga sus) -> Compress Pictures (in dreapta jos ultima optiune) -> documents (a 2-a optiune).
    Asa ajungi la un format perfect pentru breslo care nici nu-ti miceste exagerat fotografia.
    Si nu trebuie sa deschizi separat fiecare foto in parte. mergi cu sagetile inainte si nu mai ai de facut decat click pe optiunea 'documents".
    Suna complicat dar nu e chiar asa :)

    23.03.2010, 15:21:20
  • GOT
    GOT

    poti sa le editezi in paint...presupun ca are toata lumea. Deschizi poza in paint, ctrl+ W si apoi ii modifici dimensiunea cum doresti, o salvezi si gata

    23.03.2010, 17:13:02
  • anamanole
    anamanole

    aparatul meu foto are optiunea VGA intre optiunile pentru rezolutie. asta cica inseamna ca iti iese o poza bunicica si cu putini pixeli, de o poti incarca pe breslo. cauta si incearca, sa vezi ce iese.

    23.03.2010, 23:20:09
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Nu, nu, nu, VGA e mult prea putin pt o poza de pe Breslo. Nu uitati ca oamenii cumpara pe baza pozelor.
    Eu practic cu succes varianta descrisa de Maria.handwork :))

    24.03.2010, 23:36:05
  • MURESANRITA
    MURESANRITA

    Va multumesc, am rezolvat problema cu ajutorul aparatului foto asa cum a spus Arabela.

    25.03.2010, 19:01:09