Forum: Concursuri Premiere Concurs "Muzica, Forma, Culoare..."

  • blanitza
    blanitza

    Cu multumiri din adancul inimii mele pentru gestul deosebit de a sustine si premia in concursul nostru, amintesc cu drag si profunda apreciere sponsorii nostri de pana acum :

    5 campanii publicitare pentru podium si premiu popularitate - echipa Breslo;
    www.breslo.ro/Shop/Ethno-Bead - 50 Ron materiale(pentru o creatie de pe podium);
    www.breslo.ro/Shop/3cot - premiu debut 20 Ron materiale din magazinul Blanitza;
    www.breslo.ro/Shop/soso07 - premiu debut+premiu moderatoare;
    www.breslo.ro/Shop/HobbyShop - premiu 50 Ron materiale;
    www.breslo.ro/Shop/BeadSupplies - premiul "Gratia" - 50 Ron materiale;
    www.breslo.ro/Shop/IzvorulDePerle - premiul "Perla" - 50 Ron materiale;
    www.breslo.ro/Shop/cryssta - premiu "Macaroane Felt";
    www.breslo.ro/Shop/ARTLUBIJU - premiu 50 Ron materiale;
    www.breslo.ro/Shop/lizubiju - 35 Ron produse;
    www.breslo.ro/Shop/blanitza - diverse premii(20);
    Gheorghitza - premiu debut+premiu "Undeva, Candva".
    VA MULTUMIM!!!

    Eeeeeeeeeeeeeee, dragele si dragii mei, si de-acu-ncepe greul, pentru ca trebuie sa le iau cu de-amanuntul pe fiecare, ce si cum. Pentru a-mi fi toata treaba ceva mai usoara, voi incerca sa le iau la rand, si sper din inima sa nu ma incurc.

    Asadar, pentru creatiile situate pe podium avem urmatoarele premii :

    Locul I - Creatia nr. 24 - 169 puncte
    www.breslo.ro/Product/Colier-The-Serpants-Egg-92_1176564
    Creator www.breslo.ro/Shop/FierForArt

    Premiul I - 110 Ron materiale din magazinul www.breslo.ro/Shop/blanitza
    5 campanii publicitare gratuite oferite de echipa Breslo.

    Locul II - Creatia nr. 42 - 168 puncte
    www.breslo.ro/Product/Colier-Kiss-From-A-Rose--participa-la-concursul--MUZICA-FORMA-CULOARE-REZERVAT_1193261
    Carmen www.breslo.ro/Shop/3cot

    Premiul II - 60 Ron materiale din magazinul www.breslo.ro/Shop/blanitza
    5 campanii publicitare gratuite oferite de echipa Breslo;
    Premiu de Popularitate - www.breslo.ro/Product/Colier-Swarovski-Love---Premiu-Popularitate-Concurs-Muzica-Forma-Culoare_1201486

    Locul III - Creatia nr. 35 - 165 puncte
    www.breslo.ro/Product/Madama-Butterfly--concurs-MUZICA-FORMA-CULOARE_1187401
    Mihaela www.breslo.ro/Shop/mielena

    Premiul III - 40 Ron materiale din magazinul www.breslo.ro/Shop/blanitza
    5 campanii publicitare gratuite echipa Breslo;
    www.breslo.ro/Product/Fire-Macaroane-felt_710180
    www.breslo.ro/Shop/cryssta

    Locul IV - Creatia nr. 31 - 157 puncte
    www.breslo.ro/Product/IUBIREA-dincolo-de-TIMP----Participa-la-Concurs-MUZICA-FORMA-CULOARE_1190576
    Sorina www.breslo.ro/Shop/soso07

    Premiul IV - 1 sirag amazonite druzy
    www.breslo.ro/Product/Amazonite-Druzy-14x16x12-mm---Premiu-Excelenta---Concurs-Muzica-Forma-Culoare_1205531

    Locul V - Creatia nr. 37 - 150 puncte
    www.breslo.ro/Product/Set-Seherezada--colierbrataracercei-si-inel_1190061
    Silvia www.breslo.ro/Shop/Jewelswithlove

    Premiul Elegantei
    www.breslo.ro/Product/Centura-Noapte-De-Mai---Concurs-Primavara---Sectiunea-Moda-si-Vestimentatie_1198095

    Permiteti-mi sa continui mai departe in zilele urmatoare, dat fiind numarul de premii, cat si cautarea laborioasa a tuturor informatiilor in mai multe topicuri, special pentru a nu aparea incurcaturi.

    21.05.2014, 00:52:06
  • soso07
    soso07

    Gabitza - blanitza, m-au trecut fiori la vederea Amazonitelor oferite de tine! Iti multumesc, nu pot exprima in cuvinte cum ...

    21.05.2014, 08:26:10
  • Gheorghitza
    Gheorghitza

    Gabitza-blanita si pe mine, la primirea Quartului-Gradina....
    Te vom raspalati noi cumva....

    21.05.2014, 09:04:44
  • 3cot
    3cot

    Cate minunatii ne-ai adus, Gabriela!

    Iti multumesc, din suflet, pentru premii! Colierul am sa-l port cu aceeasi dragoste cu care mi l-ai oferit. Va fi talismanul meu norocos.

    21.05.2014, 19:43:06
  • blanitza
    blanitza

    Dragele mele, astazi e ziua sotului meu, asadar maine revin sa prezint premiile si castigatorii pe care-i avem, in afara de primele 5 locuri si premiul de popularitate. Va pup...

    21.05.2014, 23:33:06
  • soso07
    soso07

    Multi ani cu sanatate si din partea noastra !!!

    21.05.2014, 23:34:15
  • lizubiju
    lizubiju

    Sa-ti traiasca multi ani cu sanatate si sa va bucurati mereu unul de altul!

    22.05.2014, 10:17:49
  • blanitza
    blanitza

    Dragele mele, iertare pentru ca nu am continuat ieri cu prezentarea premiilor si-a castigatoarelor, insa ma grabesc s-o fac acum, asadar avem utmatoarele tipuri de premii :
    1. Premii de debut :
    www.breslo.ro/Product/Pandantiv-Agata-De-Foc-38x20x6-mm_622457
    www.breslo.ro/Product/Anna-Karenina-Necklace---Premiu-Muzica-Forma-Culoare_1177418
    Premiu Carmen - 20 Ron din magazinul www.breslo.ro/Shop/blanitza
    Premiu George
    Premiu Sorina www.breslo.ro/Product/Premiu-Concurs-MUZICA-FORMA-CULOARE_1183797

    Debutantii nostri sunt :
    www.breslo.ro/Shop/LoresBijoux
    www.breslo.ro/Shop/HandmadebyGabi
    www.breslo.ro/Shop/LONA22004
    www.breslo.ro/Shop/rosalie89
    www.breslo.ro/Shop/PushDesign
    www.breslo.ro/Shop/ChocoDiva
    www.breslo.ro/Shop/sabadusrodica
    www.breslo.ro/Shop/danacrafty
    www.breslo.ro/Shop/LuAndy

    Prin tragere la sorti, premiile nostre de debut vor merge la :
    www.breslo.ro/Shop/LoresBijoux
    www.breslo.ro/Product/Pandantiv-Agata-De-Foc-38x20x6-mm_622457

    www.breslo.ro/Shop/ChocoDiva
    www.breslo.ro/Product/Anna-Karenina-Necklace---Premiu-Muzica-Forma-Culoare_1177418

    www.breslo.ro/Shop/PushDesign
    Premiu George

    www.breslo.ro/Shop/LuAndy
    Premiu Carmen - 20 Ron din magazinul www.breslo.ro/Shop/blanitza

    www.breslo.ro/Shop/danacrafty
    Premiu Sorina www.breslo.ro/Product/Premiu-Concurs-MUZICA-FORMA-CULOARE_1183797

    Premiu Debut - 1 revista americana de margelit in format electronic, potrivita stilului de bijuterie pentru :

    www.breslo.ro/Shop/HandmadebyGabi
    www.breslo.ro/Shop/LONA22004
    www.breslo.ro/Shop/rosalie89
    www.breslo.ro/Shop/sabadusrodica

    22.05.2014, 22:48:00
  • Gheorghitza
    Gheorghitza

    Deci premiul pentru DEBUT oferit de mine va pleca spre PushDesign,
    din dulcele Targ al Iesilor.

    22.05.2014, 23:37:10
  • Gheorghitza
    Gheorghitza

    Mai astept Premiul pentru tema: "Undeva, candva"...

    22.05.2014, 23:39:40
  • blanitza
    blanitza

    Voi continua cu urmatoarea serie de premii, cele oferite de sponsorii nostri, carora le multumesc din inima pentru generozitatea si sprijinul constant in concursurile nostre de pe forum, asadar premiile nr. 2 :

    www.breslo.ro/Shop/Ethno-Bead - 50 Ron materiale(pentru o creatie de pe podium);
    www.breslo.ro/Shop/HobbyShop - premiu 50 Ron materiale;
    www.breslo.ro/Shop/BeadSupplies - premiul "Gratia" - 50 Ron materiale;
    www.breslo.ro/Shop/IzvorulDePerle - premiul "Perla" - 50 Ron materiale;
    www.breslo.ro/Shop/cryssta - premiu "Macaroane Felt";
    www.breslo.ro/Shop/ARTLUBIJU - premiu 50 Ron materiale;
    www.breslo.ro/Shop/lizubiju - 35 Ron produse.

    Asadar, aceste minunate premii sunt trimise prin RGN(random generator number) spre urmatoarele creatii si creatoare :

    Creator www.breslo.ro/Shop/Arttime
    www.breslo.ro/Shop/Ethno-Bead - 50 Ron materiale(pentru o creatie de pe podium);

    Gabi www.breslo.ro/Shop/HandmadebyGabi
    www.breslo.ro/Shop/HobbyShop - premiu 50 Ron materiale;

    Mirela www.breslo.ro/Shop/mirelamohjazi
    www.breslo.ro/Shop/BeadSupplies - premiul "Gratia" - 50 Ron materiale;

    Diana www.breslo.ro/Shop/forHOPE
    www.breslo.ro/Shop/IzvorulDePerle - premiul "Perla" - 50 Ron materiale;

    Carletta www.breslo.ro/Shop/jad.angel
    www.breslo.ro/Shop/cryssta - premiu "Macaroane Felt";

    Ana www.breslo.ro/Shop/anartivism
    www.breslo.ro/Shop/ARTLUBIJU - premiu 50 Ron materiale;

    Rodica www.breslo.ro/Shop/sabadusrodica
    www.breslo.ro/Shop/lizubiju - 35 Ron produse.

    23.05.2014, 00:32:37
  • DragomirOctavia
    DragomirOctavia

    Felicitari inca o data atat participantelor premiate cat si blanitzei pentru efortul depus. Este foarte greu sa organizezi un astfel de eveniment, presupune daruire si multa multa implicare si de ce nu efort financiar.
    Bravo!

    23.05.2014, 07:35:49
  • ChocoDiva
    ChocoDiva

    Multumesc frumos pentru premiu! Ce trebuie sa fac pentru a intra in posesia lui? Felicitari inca o data tuturor!

    23.05.2014, 09:49:51
  • FlorinArtBijoux
    FlorinArtBijoux

    Felicitari premiantelor, felicitari concurentelor care ne-au impartasit franturi de frumos si de mare dibacie, felicitari juriului si bineinteles felicitari celor doua minunate fete care si-au rapit din timpul si energia lor.

    Pentru ele am un mic cadou, sper sa le placa, cate o pereche de cercei de argint, foarte micuti si delicati!

    Cele doua fete cred ca ati ghicit cine sunt:

    Octavia, care a initiat concursul

    Si bineinteles Gabriela - blanitza care a moderat cu atata dibacie acest minunat regal de frumuseti!

    Bravo fetelor, amandoua ati facut posibila o competitie pe cinste!

    23.05.2014, 11:54:52
  • Gabileria
    Gabileria

    Vreau sa felicit si eu pe toti cei care s-au implicat in acest concurs, fie ca au fost organizatori, moderatori, sponsori sau participanti! In mod special felicit castigatorii de pe podium care au avut lucrari exceptionale din punctul meu de vedere si de aceea merita din plin nu numai premiile, ci si aplauzele noastre! Felicitari speciale si admiratia mea le adresez si moderatoarei acestui concurs - Gabriela/blanitza - care a avut un rol foarte greu si care s-a descurcat de minune!
    Sunt surprinsa, dar si super-incantata sa aflu ca am primit si eu un premiu! Multumesc din suflet si promit ca voi participa si la alte concursuri, pregatita mult mai bine!

    23.05.2014, 12:36:52
  • blanitza
    blanitza

    Florina, hai ca esti grozava, iti multumesc din inima, draga mea, pentru acesti cercelusi deosebiti pentru urechiusele:) mele... muzicale, mi s-au dus drept la inimioara mea...muzicala, esti o scumpaaaa!!!
    Pentru premii, trebuie doar sa intrati pe pagina respectiva, si sa puneti in cos premiul, sau daca este unul constand in materiale de o anumita suma, atunci va alegeti din magazinul respectiv piese in suma respectiva, sau mai mult, daca va face cu ochiul si altceva, insa din suma totala se achita doar ce depaseste suma stabilita initial. Cand se primite comanda, sa scrieti ca reprezinta un premiu la concursul "Muzica, Forma, Culoare", de pe forumul Breslo.
    Diseara mai vin cu ultima serie de premii, spre tristetea mea, acuma sunt cu teze de corectat pana-n varful capului, oooffff....

    23.05.2014, 12:39:28
  • DragomirOctavia
    DragomirOctavia

    Florina, multumesc pentru premiu si pentru aprecieri.
    Toate cele bune.

    23.05.2014, 14:48:44
  • blanitza
    blanitza

    Referitor la votul publicului pe care l-am avut in acest concurs in topicul votare, mi-ar fi placut sa organizez si-un PODIUM PUBLIC, insa intelegeti dvs. de ce nu s-a putut. Oricum, daca l-as fi facut, el ar fi cuprins piesele cu cele mai multe voturi exprimate, acestea fiind - creatia nr. 42 (Premiu Popularitate), creatia nr. 24 (Premiul I la votul juriului), si creatia nr. 36 - Arttime.

    23.05.2014, 14:50:55
  • Jewel.ia
    Jewel.ia

    Oau! Gabi eu abia astept sa dau buzna in magazinul tau de geme colorate :). Multumesc mult pentru premiile generoase.

    23.05.2014, 16:11:52
  • blanitza
    blanitza

    Iulia, am ceva frumuseti care s-ar putea sa-ti fure ochisorul tau artistic, be my guest!!!
    Sa continuam cu premiile, de aceasta data apar cele interesante pentru tricot, felt, decupaj, oooo, si perle, plus premiile pentru clienti...

    Asadar, la fel ca mai sus, scriu magazinul si premiul :

    Carmen www.breslo.ro/Shop/carmenn
    www.breslo.ro/Product/Pandantiv-Agata-De-Foc-38x20x6-mm_622457

    Silvia www.breslo.ro/Shop/Jewelswithlove
    www.breslo.ro/Product/Centura-Noapte-De-Mai---Concurs-Primavara---Sectiunea-Moda-si-Vestimentatie_1198095

    Mihaela www.breslo.ro/Shop/balanmiha72
    Carmen www.breslo.ro/Shop/carmenn
    www.breslo.ro/Product/Premiu-Lana-de-Aur---Concurs-Muzica-Forma-Culoare_1201883

    www.breslo.ro/Shop/danacrafty
    www.breslo.ro/Product/Premiul-Culorilor---Concurs-Muzica-Forma-Culoare_1203266

    www.breslo.ro/Shop/FlorinArtBijoux - sirag perle nude;
    www.breslo.ro/Shop/camelia.handmade - sirag perle albe;
    www.breslo.ro/Shop/jad.angel - sirag perle vernil;
    www.breslo.ro/Product/Premiu-La-Femme---Concurs-Muzica-Forma-Culoare_501747

    Floricica www.breslo.ro/Shop/floricelesv
    www.breslo.ro/Product/Premiul-Steluta---Concurs-Muzica-Forma-Culoare_1204718

    Premiu George
    www.breslo.ro/Product/Sirag-Lodolit---Premiu-Concurs-Muzica-Forma-Culoare---PT-GHEORGHITZA_1173844

    Premiu Sorina
    www.breslo.ro/Product/Amazonite-Druzy-14x16x12-mm---Premiu-Excelenta---Concurs-Muzica-Forma-Culoare_1205531

    Premii Clienti :
    Pentru twinspix
    www.breslo.ro/Product/Set-Orange-Spring---Premiu-Clienti---Concurs-Muzica-Forma-Culoare_1179208

    Pentru carmenbati
    www.breslo.ro/Product/Bratara-Pink-Polka-Dot-Summer---Premiu-Client-Concurs-Muzica-forma-Culoare_389012

    Pentru Client Margelitor - ellauzn
    20 Ron materiale din magazinul blanitza

    Premii moderatoare

    - de la Sorina www.breslo.ro/Shop/soso07
    www.breslo.ro/Product/Pandantiv-Fecioara-MARIA---Premiu-moderatoare-Concurs-MUZICA-FORMA-CULOARE_1183794

    - de la Florina www.breslo.ro/Shop/FlorinArtBijoux
    www.breslo.ro/Product/Cercei-Cheia-Sol-din-Argint-925_1207086
    Va multumesc din inima, Sorinuta si Florina!!!

    23.05.2014, 23:35:15
  • balanmiha72
    balanmiha72

    Felicitari tuturor participantilor si in mod deosebit premiantelor!!!!!!
    Multumesc pentru premiu!! E minunat!

    24.05.2014, 09:56:27
  • Gheorghitza
    Gheorghitza

    Gabitzo, multumesc inca odata pentru superbul premiu pe care mi l-ai acordat!

    24.05.2014, 11:18:02
  • Gheorghitza
    Gheorghitza

    Te rog frumos sa imi spui unde va merge premiul pentru tematica "Undeva, cândva..." Vreau ca atât premiul de DEBUT cât şi cel pentru tematică, să le trimit odată.

    24.05.2014, 11:20:42
  • blanitza
    blanitza

    Fetelor dragi si Gheorghitza, ma bucur ca va plac premiile, am facut si noi ce-am putut, asadar de la noi putin, de la Dumnezeu mai mult, si inainte de orice SANATATE SI INSPIRATIE va urez!!!
    Va astept la premii, si incerc sa le trimit saptamana viitoare pe toate cele care sunt de la mine.
    Gheorghitza drag, a fost taaare grea analiza pentru premiul tau "Undeva, Candva...", mai intai iata piesele care au concurat :

    Creatia nr. 1 : 96 puncte ( J-94p / P-2p);
    www.breslo.ro/Product/Colier-Undevacandva-Concurs_1163036
    Creatia nr. 2 : 62 puncte ( J-61p / P-1p);
    www.breslo.ro/Product/Perna-decor-Undevacandva--Concurs_1165212
    Carmen www.breslo.ro/Shop/carmenn

    Creatia nr. 31 : 157 puncte ( J-145p / P-12p);
    www.breslo.ro/Product/IUBIREA-dincolo-de-TIMP----Participa-la-Concurs-MUZICA-FORMA-CULOARE_1190576
    Sorina www.breslo.ro/Shop/soso07

    Creatia nr. 38 : 120 puncte ( J-114p / P-6p);
    www.breslo.ro/Product/Set-Sperane--colier-guler-i-cercei-Particip-la-concursul-Muzicaformculoare_1192824
    Silvia www.breslo.ro/Shop/Jewelswithlove

    Premiul tau, Gheorghitza, va merge la creatia cu cel mai mare punctaj din cele patru, asadar a castigat
    www.breslo.ro/Product/IUBIREA-dincolo-de-TIMP----Participa-la-Concurs-MUZICA-FORMA-CULOARE_1190576
    Fetelor, va invit cu drag si va astept la shopping:)

    24.05.2014, 14:04:10
  • mielena
    mielena

    Pentru ca a inceput ploaia, eu am intrat in casa si dat o raita prin magazinul blanitzei! Sunt incantata de ceea ce am gasit acolo! Multumesc, Gabitza! :)

    24.05.2014, 15:47:30
  • Gheorghitza
    Gheorghitza

    Deci premiul meu, merge la Soso...

    24.05.2014, 16:50:00
  • soso07
    soso07

    De ceva vreme nu ma mai uit la televizor, dar in aceasta dupa-amiaza am stat putin in pat si am deschis pe TVR1. Se difuza filmul "Undeva, candva" ...
    Multumesc, George si Gabitza !

    24.05.2014, 18:09:49
  • Arttime
    Arttime

    Multumesc mult www.breslo.ro/Shop/Ethno-Bead pentru premiu!

    24.05.2014, 18:41:35
  • carla69
    carla69

    Felicitari castigatoarelor!
    N-am avut timp nici macar sa urmaresc concursul,recuperez acum
    FierForArt,mi-ai dat o idee despre cum pot utiliza "cuiele" alea din pietre;nu ca mi-ar iesi asa perfect ca si tie,dar ...

    24.05.2014, 22:21:57
  • forHOPE
    forHOPE

    Felicitari Blanitza draga pentru acest minunat concurs! Felicitari participantilor, toate creatiile au fost minunate! Felicitari si castigatorilor si multumiri sponsorilor!

    Multumesc IzvoruluidePerle pentru premiul acordat! :)

    25.05.2014, 14:25:43
  • LuAndy
    LuAndy

    Multumesc mult pentru premiu, sunt super mega extra incantata!
    Inca o data, felicitari tuturor: participanti, moderatori, sponsori.

    26.05.2014, 13:25:02
  • user86682
    user86682

    Multumim frumos pentru voturi, incurajari si sustinere!
    Si va multumim pentru premiul de deputant! :*
    Va pupacim!

    27.05.2014, 00:27:33
  • camelia.handmade
    camelia.handmade

    Vaaai, nu ma asteptam sa primeasca si creatia mea un premiu:)
    Multumesc mult, Gabitza!

    27.05.2014, 10:19:24
  • danacrafty
    danacrafty

    Felicitari tuturor participantelor pentru lucrarile deosebite. Va multumesc mult pentru premii, Sorina si Blanitza!

    28.05.2014, 09:15:37
  • Ethno.Bead
    Ethno.Bead

    Arttime, eu am intarziat putin cu trimiterea premiului. Maine va pleca spre tine. Sa folosesti cu placere mergelutele alese :)

    Felicitari tuturor concurentilor, au fost lucrari foarte frumoase.

    28.05.2014, 09:29:19
  • Gheorghitza
    Gheorghitza

    Am expediat cele doua colete cu Premii care au revenit lui Soso07 si PushDesign
    Sper sa ajunga pe Vineri.

    28.05.2014, 12:20:52
  • user86682
    user86682

    Iti multumim @gheorghitza :*

    28.05.2014, 12:34:31
  • Gheorghitza
    Gheorghitza

    Am primit confirmarea ca cele doua premii oferite de mine au ajuns in posesia castigatorilor. Sper sa le fi primit cu drag.

    29.05.2014, 19:30:01
  • Gheorghitza
    Gheorghitza

    Blanitzo, am inceput sa "cuget" mai profund la cuarturile primite de la tine.
    Iti multumesc din suflet inca odata pentru generozitatea ta.

    A sosit clipa sa ne luam ramas bun dar nu inainte de a le felicita pe toate concurentele.

    In ceea ce ma priveste, raman cu o datorie care sper ca nu va ramane "datorie" pentru multa vreme. Este vorba despre lucrarea lui Carmnen si cea a lui Jewe. Ambele vreau sa primeasca cate o amintire din partea mea. Mi s-au parut lucrari potrivite pentru tema "Undeva, candva" si nu pot ramane neapreciate de mine.

    Pentru tine, draga Blanitza, va veni cu siguranta "Undeva, candva " partea de rasplata ce ti se cuvine.

    Numai ganduri bune...


    www.youtube.com/watch?v=do1j4QADP44

    29.05.2014, 19:54:42
  • soso07
    soso07

    Mi-a fost greu sa ma adun de prin vremurile in care m-au trimis George si Gabitza ... Am primit astazi ambele premii si nu-mi ajung cuvintele sa va multumesc !!! De-ar putea fi fotografiat sufletul ati vedea cu adevarat cum stau lucrurile. De povestit imi este imposibil.

    https://www.youtube.com/watch?v=H7JyUOBBVgg

    29.05.2014, 22:37:05
  • soso07
    soso07

    https://www.youtube.com/watch?v=svxmaCOFdKY

    29.05.2014, 22:40:10