Forum: Orice altceva prima intalnire cu publicitatea pe fb Libertatea

  • user4039
    user4039

    Acum cateva ore am avut prima intalnire cu publicitatea pe fb Libertatea. Mi-au fost postate 4 produse. Toate bune si frumoase pana cand o tanti da share unei poze si intrebata de o alta tanti daca va avea produsul si in "Adonis" ea raspunde ca "da, in colectia de toamna". Cum asa? E produsul meu si sigur nu va ajunge in niciun "Adonis"... Cele doua tanti sunt din Botosani, iar Adonis probabil un magazin de pe acolo.
    Nu pot sa imi taguiesc pozele cu Onibon Fashion (pagina mea de fb) si nu am reusit nici de pe profilul personal ca apare ceva eroare de la pagina Libertatea..asa ca am lasat un comment ca produsele pot fi cumparate doar din magazinul on-line, (de pe breslo) sau din atelierul din TM...
    I-am scris mesaj si acelei tanti sa stearga postarea ei, pentru ca nu va avea produsul in colectia ei de toamna. Inca nu s-a intamplat nimic.
    Si de aici m-am gandit la 2 lucruri...1 ori am exagerat, oricum nu va avea produsul respectiv, doar e la mine in magazin/atelier. 2...daca cineva va cumpara produsul si totusi va ajunge la un extrapret in acel magazin? Sau in altul..de unde stim noi ce se intampla cu creatiile dupa ce le impachetam frumos si le livram nerabdatori clientului?

    02.08.2014, 22:46:01
  • Lona11
    Lona11

    Nu știm unde ajunge, și nici nu cred că ar trebui să ne intereseze. Este purtat, dăruit sau revândut, aruncat sau transformat, proprietarul cel nou hotărăște. Nu vindem cu condiție.
    Voiam să întreb unde duce click-ul din postarea pe Libertatea, la pagina ta fb sau în magazin? Cum te poate găsi cumpărătorul?
    Mulțumesc!

    03.08.2014, 13:28:41
  • Ethno.Bead
    Ethno.Bead

    Da, produsul poate fi revandut, nu ar trebui sa ne intereseze lucrul asta, dar in nici un caz nu poate fi prezentat drept creatie proprie. Pentru ca asa toata oricine ar putea sa cumpere diverse produse si sa-si alcatuiasca o "colectie de toamna/iarna/primavara" reusita. Este vorba de dreptul de autor pana la urma.

    03.08.2014, 14:14:47
  • Lona11
    Lona11

    Clar asta, eu vorbeam de intermediari/magazine.

    03.08.2014, 15:29:36
  • user4039
    user4039

    Postarea de pe libertatea duce catre pagina magazinului breslo.

    03.08.2014, 21:49:52
  • Lona11
    Lona11

    Mulțumesc!

    03.08.2014, 22:17:42
  • blanitza
    blanitza

    Cred ca respectiva cucoana pur si simplu isi facea reclama cu munca si ideea ta, Oni, plus ca directiona potentialul client spre colectia ei de vara, toamna, ce-o fi... Ce oameni!!!

    05.08.2014, 17:58:35