Forum: Bug-uri Probleme adaugare produs nou

  • LuAndy
    LuAndy

    Buna,

    Nu mai reusesc sa adaug produse noi in magazin; la primii trei pasi (Informatii despre produs, Imaginile produsului, Categorii) nu am probleme insa cand dau click pe "Verifica si salveaza", desi in bara de adrese link-ul este cel corect (www.breslo.ro/Shop-Admin/products/edit/verify), pagina afisata este tot cea de la "Categorii".

    Am incercat si in browsere diferite dar din pacate rezultatul este acelasi si nu pot finaliza adaugarea noului produs in magazin.

    Multumesc pentru ajutor.

    02.05.2013, 12:42:17
  • LuAndy
    LuAndy

    Acum mi-am dat seama care e de fapt problema; dupa ce adaug etichete (pasul 3, categorii), nu imi apare optiunea de salvare.

    02.05.2013, 13:23:13
  • LuAndy
    LuAndy

    Ok, am rezolvat... Problema a fost ca nu alesesem una dintre subcategoriile stabilite la etichete. E normal asa?

    02.05.2013, 13:41:08
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Da, este normal. De aceea este si specificat:

    2. Alegeti cel putin 1 Subcategorie Breslo pentru produs

    si

    3. Adaugati cel putin 1 Eticheta Breslo pentru produs


    De indata ce le-ai ales, mergi la pasul 4, Verifica si salveaza si gata

    03.05.2013, 23:42:59
  • LuAndy
    LuAndy

    Multumesc pentru raspuns.

    Eu sarisem de fapt peste "adaugati cel putin o eticheta breslo" pentru ca mi se parea ca niciuna nu se potriveste prea bine produsului. :)

    04.05.2013, 11:22:59
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Da, se mai intampla si asa. O alegi pe cea mai apropiata. Si ti le pui tu pe cele personalizate

    04.05.2013, 20:25:46
  • love4felt
    love4felt

    Exact aceiasi problema am avut-o si eu, nu alesesem eticheta. Dupa ce am citit aici mi-am dat seama de ce nu mergea "verifica si salveaza", si cand m-am dus la etichete am fost nevoita sa aleg de la categoria curele eticheta cordoane late kimono, pentru ca nu am avut alte optiuni decat asta, sau de bumbac, cu catarama, de piele sau pentru barbati. Ati putea adauga ceva gen brau, sau centura...

    01.06.2013, 22:31:01
  • EcoBags
    EcoBags

    Eu am ales etichete, tot..insa nu imi apare Salveaza, iar sus imi scrie :In curs de editare...

    13.06.2013, 12:24:28
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Dupa ce ai ales etichetele, dai click pe "4. Verifica si salveaza" unde vei gasi optiunea de salvare

    13.06.2013, 18:50:41