Forum: Subiecte de afaceri Producatori obiecte handmade

  • jim25
    jim25

    Vă salut mici şi mari intreprinzatori!
    Am 2 intrebari sa va adresez.
    Cine ma ajuta cu niste nume de firme producatoare de obiecte pentru margelit (materie prima)?
    A incercat cineva sa cumpere materie primă de pe site-uri comerciale din strainatat, si de unde?
    Vă multumesc anticipat!

    05.03.2012, 18:40:55
  • aigile
    aigile

    Dupa cum vezi, raspunsurile sunt 'secrete' de firma... E ca si cum ai intreba:"Dragi furnizori, de unde va aprovizionati, sa nu mai cumpar de la voi?"
    Cu ceva eforturi si 'sapaturi' poti descoperi destule 'surse', daca crezi ca merita 'bataia de cap', dar daca te intereseaza DOAR 'margelitul', complicatiile sunt inutile... (ma gandesc la vama, de pilda, in cazul in care vrei sa fii SI corect).

    25.03.2012, 19:11:10
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Ei Ligia, eu stiu caz in care a fost adresata intrebarea " Tu de unde aduci furniturile? Ca vreau si eu sa-mi iau de-acolo, aici mi se par prea scumpe" direct unei posesoare de magazin online cu furnituri :))))

    Clar ca tine de fiecare sa faca munca de cercetare daca chiar doreste, asa cum a facut-o fiecare inainte :)

    25.03.2012, 22:58:43
  • jim25
    jim25

    interesanta ironie. In fine, tipic romanesc. Multumesc pt "ajutor"

    26.03.2012, 18:59:21
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Tu o poti lua cum vrei acum. Dar pe un site jumatate cu furnituri, nu te poti astepta la raspunsuri "de ajutor" la intrebarea: "hei, de unde va aprovizionati? ca vreau si eu!" E genul de intrebare care nu se pune, dar poti afla extrem de usor raspunsul cu o cautare si putina munca, la fel ca ceilalti, atizani sau furnizori.

    Nu e nimic tipic romanesc aici, dar asa s-au obisnuit unii sa spuna atunci cand nu le convine ceva, in special cand sunt invitati la a munci si a nu mai astepta de la altii. ;)

    26.03.2012, 20:46:23