Forum: Idei si sugestii Produse la comanda

  • Casacucadouri
    Casacucadouri

    Cred ca ar fi util sa existe optiunea asta, undeva la vedere, pentru cei/cele care doresc un produs imaginat de ei si creat de noi. Sa se poata descrie produsul dorit iar artizanii interesati sa poata face oferte, din care clientul isi alege ce ii suna mai bine :)

    R.

    01.02.2010, 12:07:29
  • BohemianSin
    BohemianSin

    Eu fac produse pe comanda...adica in linii mari, culori, gen produs, gen adaptare!Si de regula cand l-am terminat trimit mail clientului si il postez pe Breslo cu specificarea ca a fost conceput pt. X,Y!Daca doreste il cumpara, daca nu il postez spre vanzare!Si nici nu incomodez prea mult intrucat la produsele care au fost concepute si creeate astfel s-au si achizitionat in aceeasi zi-ma refer aici ca nu- l tin rezervat prea mult!

    01.02.2010, 15:09:40
  • Casacucadouri
    Casacucadouri

    Ma refer la optiunea -folosita deja pe forum de cineva care doreste brose cu Snoopy- in care clientii Breslo sa poata solicita artizanilor sa se inscrie cu propuneri pentru un obiect pe care il doresc. Modelul nu e nou, se foloseste si afara, dar probabil ca se bazeaza pe un grad mai mare de cerere decat de oferta.
    Sunt sigura insa ca multi clienti au deja o idee despre ce le trebuie: poate un cadou pentru nunta, un tablou cu o matza sau cu un bebelus etc...pe care poate nu-l are nimeni in magazin :). Si atunci e util sa aiba optiunea sa posteze un proiect in care sa specifice ce doresc, detalii de realizare si un buget pe care il ofera, iar artizanii interesati sa ii faca oferte pe proiectul respectiv.

    01.02.2010, 21:24:58