Forum: Bug-uri Produse sterse la schimbarea tipului de magazin

  • dianadesign
    dianadesign

    Buna seara!

    Am trimis un mesaj privat insa scriu si aici, poate citeste vreun admin Breslo.

    Acum cateva minute am facut trecerea de la magazin non-handmade la handmade, avand in acel moment mai multe produse handmade in magazin, dar puse cu stoc 0 si fix 20 de produse non-handmade (fire tricotat si nasturi). Nu aveam alte furnituri nici macar cu stoc 0.

    Dupa ce am apasat butonul respectiv mi-au fost sterse toate cele 20 de produse din magazin desi am citit cu atentie mesajul de avertisment, care spune ca vor fi sterse toate CU EXCEPTIA ultimelor 20 produse din categoria furnituri!
    Au ramas doar cele handmade care oricum au stoc 0, astfel incat magazinul este gol momentan.
    Intrucat nu am gresit cu nimic apasand acel buton si acele ultime 20 de furnituri trebuiau sa ramana in magazin, va rog mult sa le repuneti inapoi in magazin pentru ca mai am inca o zi de reduceri inainte de vacanta.

    Multumesc.

    29.07.2013, 20:51:10
  • dianadesign
    dianadesign

    Acum am vazut de cate ori am scris magazin...de la caldura asta mi se trage :).

    La schimbarea tipului scrie asa:

    Inteleg si sunt de acord ca pentru a trece la Magazin de tipul Handmade toate produsele Non Handmade (Vintage si/sau Furnituri) vor fi sterse definitiv, mai putin ultimele 20 cele mai noi produse Non Handmade listate.

    Furniturile mele, singurele, erau in acelasi timp si cele mai noi 20 de produse listate. Deci au fost sterse de sistem din greseala!
    Eroarea asta trebuie remediata cat mai repede.

    29.07.2013, 20:55:24
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Din pacate, adminii care te pot ajuta in problema ta...au program de la 9-18...
    Asadar, este foarte probabil (fiind trecut de ora 21) ca abia maine sa primesti rezolvarea.

    29.07.2013, 21:16:42
  • dianadesign
    dianadesign

    Ma gandeam eu ca nu mai e nimeni pe aici. Insa ar trebui sa asigure cineva serviciul tehnic, daca nu non-stop macar o mare parte din zi.
    Eroarea asta nu trebuia sa aiba loc. Mi-a dat totul peste cap momentan.

    29.07.2013, 22:03:06
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Ai rezolvat? :-s

    30.07.2013, 16:49:43
  • dianadesign
    dianadesign

    Pai nu am cum sa rezolv eu. Trebuie apelat la back-up. Si reparat bug-ul pt ca o vor mai pati si altii.

    30.07.2013, 18:49:39
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Ma refeream daca in urma mesajului trimis de tine...ai primit vreun raspuns.. si vreo solutie...

    31.07.2013, 17:49:55
  • dianadesign
    dianadesign

    Absolut nimic pana acum.

    01.08.2013, 11:32:17
  • dianadesign
    dianadesign

    Am verificat acum si mi-au aparut niste fire cu stoc 0 in lista de produse, insa nu ele erau cele 20 care imi ramasesera.
    Inainte de a schimba tipul magazinului am sters din lista toate furniturile cu stoc 0 si mi-au ramas 4 fire, 15 tipuri de nasturi si 1 tip de marcatori, daca imi aduc bine aminte. Acestea aveau stoc si ele as fi vrut sa ramana. In magazin au fost puse de mult timp, insa acum erau in primele 20 pt ca restul a fost sters.

    Acum, cine a facut back-up-ul mi-a repus in magazin ultimele 20 produse adaugate, cu stoc 0, sterse de mine cand s-au vandut.

    Repet ce scrie la avertisment:

    "Inteleg si sunt de acord ca pentru a trece la Magazin de tipul Handmade toate produsele Non Handmade (Vintage si/sau Furnituri) vor fi sterse definitiv, mai putin ultimele 20 cele mai noi produse Non Handmade listate."

    Daca prin asta ar trebui sa intelegem ca vor ramane doar ultimele 20 de furnituri listate, chiar daca sunt sterse din lista (desi mie nu mi-au ramas nici acestea initial) atunci e greseala mea, nu am interpretat cum trebuie.

    Daca ar trebui sa ramana doar ultimele 20 de furnituri cu stoc sau fara stoc, dar nesterse din lista atunci ar trebui cautat bug-ul si rezolvat. Eu asa consider ca trebuie sa ramana: cele mai recente 20 de furnituri care exista in magazin, cu stoc 0 sau 1, 2, etc, nu cel mai recent listate daca acestea au fost sterse.

    In fine, pt. mine nu mai are acum nicio importanta, am intrat in vacanta si nu tin mortis sa-mi apara produsele atat timp cat nu ma pot ocupa de comenzi.
    Insa vor mai fi treceri ale altor magazine si consider ca trebuie remediata aceasta problema sau explicat mai clar ce va ramane si ce nu, sa stie omul ce face cand apasa acel buton.

    01.08.2013, 14:31:24
  • Breslo
    Breslo

    Buna Diana,

    E un bug care a aparut doar in cazul magazinului tau. Ar fi trebuit sa functioneze asa cum ai inteles tu, ne cerem scuze pentru neplaceri.

    Mai investigam. Daca avem cum sa facem asta, cand te intorci din vacanta vei gasi in magazin produsele care trebuie sa fie acolo.

    02.08.2013, 10:47:47