Forum: Bug-uri Promovare pe Ringier

  • fimomimo
    fimomimo

    Nu inteleg cum provovez produsele de exemplu pe elle.ro, dupa ce selectez o data imi selecteaza 7 zile.... platest 6.99 breslei pe zi sau pe intreaga perioada?
    Se poate alege doar o zi si nu reusesc eu sa ii dau capat?

    31.01.2014, 11:46:37
  • user61482
    user61482

    Am incercat si eu aseara :) Se selecteaza automat 7 zile , deci pretul afisat e pentru o zi... Stiu ca eu am putini breslei in cont, si-mi spunea ca mai am nevoie de 33 de breslei pentru a activa aceasta campanie. Sau cam asa ceva :)

    31.01.2014, 11:54:34
  • fimomimo
    fimomimo

    :) vad ca au aparut informatiile, minim 7 zile

    31.01.2014, 12:43:50
  • love4felt
    love4felt

    Eu am putut sa selectez doar o zi de promovare, dar cand am dat salveaza mi-a aparut mesaj ca reteaua Ringier este momentan indisponibila si ca au salvat comanda si ma vor anunta sau ceva de genul...

    31.01.2014, 15:56:41
  • user61482
    user61482

    Love4felt, ai incercat ieri? Pt ca pe pagina vedeai selectat doar ziua 31, restul de 6 zile erau pe pagina 2 a calendarului :) Cel putin asa am crezut si eu, ca am selectat doar ziua 31 decembrie, nu mi-as fi dat seama ca sunt de fapt 7 zile daca nu ma atentionau ca nu am destui breslei disponibili. Si nu intelegeam de ce... :))Nu stiu daca ma insel sau nu , spun doar ce mi s-a intamplat mie aseara :)

    31.01.2014, 16:02:45
  • Arzar
    Arzar

    As dori si eu sa stiu daca reclama cu obiectul ales va aparea pe pagina principala a acestor reviste online sau pe o alta pagina din meniul lor.Multumesc.

    31.01.2014, 16:07:48
  • love4felt
    love4felt

    Am incercat azi imediat dupa ce am citit aici, si am selectat 7 februarie ca data pentru promovare, initial mi-a bifat trei zile, si se reflecta si jos la calcularea pretului, dupa care eu le-am deselectat pe rand pana am ajuns la o singura zi - si ramasese si pretul pentru o singura zi.

    31.01.2014, 16:14:15
  • fimomimo
    fimomimo

    initial apareau 7 zile .. 3 e putin mai decent ( nu stiu de ce se selecteaza 3 automat ,dar macar e ok ca le poti deselecta si sa alegi cate una, macar sa vezi cum merge treaba pentru inceput), nici mie nu mi-e clar unde vor aparea produsele promovate
    Astept sa vad ce si unde ...

    31.01.2014, 22:15:55
  • user61482
    user61482

    eu am cautat in reviste, in varianta online si nu prea am gasit produsele sponsorizate. Poate ca inca nu a folosit nimeni o campanie...... E adevarat ca nu am insistat prea mult . Mai vad maine , din cate am inteles locurile pt azi au fost ocupate in cel putin una dintre variante

    31.01.2014, 22:31:00
  • love4felt
    love4felt

    Da, cred ca ar trebui sa stim exact cand luam o campanie pe unul din aceste siteuri, sa stim exact unde vor aparea produsele - pe home page, sau... unde? De exemplu, pe Unica si pe Avantaje am vazut acum produse recomandate din ghidul de cumparaturi, pe Avantaje chiar in doua locuri - dar e vorba de produsele din ghidul de cumparaturi, nu de campanii. Posibil sa nu fi inceput inca aceste campanii, sa nu se fi dat startul?

    31.01.2014, 22:38:52
  • carmenn
    carmenn

    buna! si eu am incercat sa promovez pe o zi..si mi-a spus la fel ca nu este disponibil...daca mi-a luat pentru 7 zile banii....si nici nu stiu unde sa caut sa avd daca au promovat sau nu galeria aleasa...nu inteleg ce mai este si asta...ori pe o zi ori pe 7 zile...e cam aiurea formatul acestei campanii de promovare...

    03.02.2014, 11:53:04
  • balanmiha72
    balanmiha72

    Am reusit eu azi sa promovez un produs pe o zi. Mai incercati. Ce nu inteleg eu....cum, sub ce forma vor aparea produsele noastre in aceste reviste? Sunt aparitii saptamanale si lunare, din cate stiu eu.....Continutul unei astfel de reviste se concepe cu ceva timp inainte....Si ma gandesc ca daca fiecare vrem promovarea macar a unui produs.....in Unica (de exemplu) .....se va face revista cat Enciclopedia de groasa.... Nu stiu!!!! As vrea mai multe informatii totusi.

    03.02.2014, 18:47:48
  • user61482
    user61482

    Breslo a trimis azi un mesaj in care se explica cum si ce.

    03.02.2014, 19:09:45
  • carmenn
    carmenn

    nu am inteles mare lucru...:)

    03.02.2014, 19:26:30
  • balanmiha72
    balanmiha72

    Nici eu...de aceea am intrebat.

    03.02.2014, 21:04:53
  • user61482
    user61482

    Am recitit mesajul, am intrat si pe exemplele date de catre Breslo si am gasit produsele sponsorizate. Am incercat si se poate selecta o singura zi.Mi se pare cat se poate de clar. Sau mi-a scapat ceva?

    03.02.2014, 21:13:05
  • love4felt
    love4felt

    Miha, promovarea se va face online, pe siteurile acestor reviste, nu in numerele tiparite. Din cate am observat, indiferent la ce articol publicat pe siteul lor intri, jos apar produsele sponsorizate de pe Breslo. Ce e drept, nu am verificat decat cate 2-3 articole de pe elle si unica parca.

    03.02.2014, 21:31:48
  • balanmiha72
    balanmiha72

    Ahaaaa...nu am verificat. Voi urmari in ziua in care am facut promovarea. Interesant!

    04.02.2014, 00:00:31
  • Gabileria
    Gabileria

    Am platit o campanie publicitara de 1 zi (astazi) pe platforma www.avantaje.ro, produsele apar, dar ce nu mi se pare in regula este ca atunci cand dai click pe imagine sau pe denumirea produsului te directioneaza catre pagina Breslo/Ghid de cumparaturi in loc sa te directioneze catre pagina cu produsul respectiv sau cel putin catre magazinul in care se afla produsul. Nu mi se pare normal sa platesc pentru publicitatea altor produse, respectiv magazine. Doar daca dai click pe denumirea magazinului te directioneaza catre acesta, dar de regula, atunci cand vrei sa vezi produsul respectiv, dai click pe imagine aceasta fiind cea mai vizibila. Pana la ora asta, conform statisticilor, au fost "0" click-uri, ceea ce ma face sa cred ca rezultatul campaniei va fi, de asemenea, zero. Revin cu noutati daca este cazul.

    04.02.2014, 09:26:44
  • love4felt
    love4felt

    Da, asta chiar nu e ok, clickul pe produs ar trebui sa duca fix la acel produs, pentru ca daca cineva doreste sa il cumpere si clickul il duce la galerii sau pe prima pagina Breslo, nu ar avea nici cea mai mica idee cum sa gaseasca produsul. Aici ar trebui schimbat felul in care functioneaza widgetul cu promovarea, clar!

    04.02.2014, 10:03:08
  • love4felt
    love4felt

    Adica, deja exista un alt widget cu reclama la produsele din ghidul de cumparaturi pe aceeasi pagina, care cand dai click pe ea te duce in ghidul de cumparaturi, promovarea platita personal de magazinele Breslo ar trebui sa duca fix in magazinele lor. Poate se rezolva problema asta.

    04.02.2014, 10:05:21
  • just.paintings
    just.paintings

    Nu pot sa cred! Mi-am facut campanie pe 3 zile, si cea mai scumpa. Va anunt daca am sa un click in astea 3 zile sau o activitate iesita din comun in magazin. Corect ar fi sa se specifice din start cum fuctioneaza campania, nu doar "sistemul va functiona intr-un mod similar campaniilor publicitare de pe Breslo". Mda, eu as vrea banii inapoi in acest caz, oare se poate, am platit pentru un serviciu si am primit altceva, plus ca am fost prost informati. Minunat!

    04.02.2014, 10:12:50
  • Gabileria
    Gabileria

    Am deschis un topic pe Bug-uri legat de acest subiect, pentru ca eu zic ca se incadreaza mai bine acolo...sper sa se rezolve aceasta problema, mai ales ca taxele platite pentru aceste campanii nu sunt tocmai mici.

    04.02.2014, 10:16:03
  • zuzuflor
    zuzuflor

    Am platit ieri o campanie publicitara de 1 zi (astazi) pe platforma www.ELLE.ro, dar nu apare nici un produs nicaieri....Mare e nedumerirea mea cu privire la plata facuta!!!!

    04.02.2014, 13:56:57
  • just.paintings
    just.paintings

    Apar la finalul paginii unui articol, deci trebuie sa deschizi un articol, daca deschizi o categorie cu mai multe articole nu apar.
    ex:
    www.elle.ro/fashion/tendinte-moda-toamna-iarna-roz-pudrat-339019/

    04.02.2014, 14:04:30
  • zuzuflor
    zuzuflor

    Am gasit acum! E in regula... Multumesc

    04.02.2014, 14:38:36
  • Breslo
    Breslo

    S-a rezolvat, multumim pentru sesizare!

    04.02.2014, 15:20:59