Forum: Bug-uri Propleme cu site-ul

  • LadyShop
    LadyShop

    Dimineata imi arata ca am taxa platita pana pe 21 .02 .
    Acum vad ca data este schimbata este 16 .02 .
    Care este real ??
    Eu nu am verificat data si cum sant luati bresleii din cont , vedeam anuntul si cu cea mai mare incredere o luam de buna .
    Acum sa stau sa verific cum sant trasi si valoarea schimbului in ziua resperctiva ?

    12.02.2014, 20:14:35
  • LadyShop
    LadyShop

    Astept un raspuns din partea d-voastra ca sa stiu ce am de facut , sa nu ma trezesc cu mag.suspendat.
    Va multumesc anticipat

    12.02.2014, 22:11:37
  • Margelute
    Margelute

    Si la mine la fel a fost si tot asa m-am gandit ca e foarte greu pentru noi sa urmarim cum se duc banii. Trebuie sa cautam in cateva locuri ca sa adunam toate informatiile, cand mai usor ar fi sa avem si noi acces la ele intr-un singur loc: am platit in data de, a intrat in vigoare in data de, e valabila plata pana la data de, am avut X campanii careu au costat Y breslei. Daca toate informatiile astea rezulta intr-o data la care magazinul expira atunci inseamna ca ele exista undeva si ar trebui sa avem si noi acces la ele cumva.

    13.02.2014, 16:00:00
  • FlorinArtBijoux
    FlorinArtBijoux

    Cred ca raspunsul il gasiti uitandu-va mai bine la pagina cu situatia financiara...
    Am verificat si eu...acum un minut si am constatat...SURPRIZA NEPLACUTA...

    S-A scumpit taxa pentru magazin...de la 0.5 breslei pe zi la 0.76 breslei pe zi...eu una nu am stiut pana acum... si macar de ar merge totul struna...

    15.02.2014, 23:12:52
  • FlorinArtBijoux
    FlorinArtBijoux

    Ultima data am platit in avans pentru 3 luni - 45 de breslei, deci 15 breslei pe luna. Nu mi-am promovat produsele, deci momentan la mine nu a aparut nici o modificare de data la care expira magazinul. Sper din toata inima sa nu se modifice fiindca am platit "in avans pe trei luni", deci la momentul "zero" nu am stiut de marirea taxei.

    15.02.2014, 23:31:59
  • mielena
    mielena

    Taxele si serviciile catre Breslo fac obiectul documentului "Termeni si conditii generale" de aici: www.breslo.ro/Help/terms
    Pentru nivelul meu de intelegere a termenilor juridici, formularea lasa loc la interpretari- as usual! :)
    Modificarea taxei de la 0,5 breslei/zi la 0,76 breslei nu ar trebui sa se aplice pentru sumele incasate anterior, ci vechea politica de taxe sa se aplice pana la epuizarea sumelor respective. Poate echipa Breslo ne da o explicatie in acest sens.

    Extras din "Termeni si conditii de utilizare"- cap.3 Taxe si Servicii
    (…) Intretinerea si mentinerea activa a magazinului Dvs. pe Breslo este gratuita pentru o anumita perioada de timp. La sfarsitul acestei perioade de timp anterior mentionata, in cazul in care Dvs. doriti in continuare intretinerea si mentinerea activa a magazinului pe Breslo, Breslo va percepe in continuare o taxa fixa raportata si calculata la anumite intervale de timp. Politica de Taxe Breslo este incorporata in prezentul Acord prin referinta si este supusa schimbarii in orice moment. Modificarile survenite in Politica de Taxe Breslo si in taxele pentru serviciile Breslo devin valabile dupa ce Breslo va pune la dispozitie un preaviz de cel putin paisprezece (14) zile prin afisarea schimbarilor pe Site. Cu toate acestea Breslo poate opta pentru schimbarea temporara a taxelor si Politica de Taxe pentru evenimente promotionale; astfel de modificari sunt valabile atunci cand Breslo publica acest eveniment promotional temporar pe Site. Breslo poate, in libertatea lui de decizie, sa schimbe o parte sau toate serviciile Breslo in orice moment. In cazul in care Breslo introduce un nou serviciu, taxele pentru acel serviciu sunt valabile in momentul introducerii acelui serviciu. In cazul in care Breslo nu anunta contrariul, taxele se incaseaza in LEI sau EUR(…)

    17.02.2014, 10:00:39
  • Breslo
    Breslo

    Buna,

    A fost un bug in cazul magazinelor de Frunituri.

    In momentul in care s-a modificat taxa pentru magazinele Handmade, magazinele au primit automat un bonus care sa pastreze valabilitatea magazinelor ce platisera deja, pana la data anuntata in momentul platii.

    Acest bonus s-a aplicat din greseala si pentru magazinele Non-Handmade, pentru care taxa nu s-a modificat. Deci data de expirare a magazinelor Non-Handmade s-a prelungit artificial, in mod gresit.

    Aceasta greseala a fost remediata acum, motiv pentru care data de expirare a magazinelor non-handmade a revenit la cea corecta, anterioara erorii.

    Seara frumoasa!

    18.02.2014, 18:12:31