Forum: Idei si sugestii Publicitate in casuta mesageriei

  • user61482
    user61482

    Mai exact deasupra ei... mie de azi imi apar 2 produse sponsorizate cand deschid mesageria.... E putin cam deranjant... Ma simt de parca mi-ar "invada" spatiul personal..
    Numai la mine apare?

    PS : a nu se intelege ca as avea ceva impotriva vanzatorilor care poate au platit pentru aceasta campanie, nu, nicidecum :)

    07.08.2013, 13:26:48
  • alchemy
    alchemy

    si la mine e si-mi pare putin cam agresiva reclama asta; sper sa nu ma treze cu ea in magazin

    07.08.2013, 17:55:46
  • user61482
    user61482

    Sau in cosul cu cumparaturi :))

    07.08.2013, 18:01:49
  • LadyShop
    LadyShop

    Si la mine apare , si nu mi se pare corect , este spatiul meu de magazin pt, care platesc. Este cum as face reclama la al site de aceasi profif pr Breslo.

    07.08.2013, 18:50:09
  • Arttime
    Arttime

    da.....nu e ok!

    07.08.2013, 20:16:41
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Well.. intr-adevar pentru aceste campanii magazinele platesc... apare aceasta posibilitate in sectiunea de Promovare->pe Breslo

    Este o posibilitate de reclama platita disponibila pentru toti utilizatorii cu magazine active, asadar oricine poate beneficia de ea.


    Nu este spatiu de magazin , este un spatiu din mesagerie, vizibila pentru toti utilizatorii Breslo, inclusiv conturile de client- iar mesageria este oricum gratuita. Nu are nici o legatura cu magazinul nimanui acel spatiu si nu stirbeste imaginea si nu ocupa spatiul nici unui magazin. Din contrA, daca profiti de promovare in acest spatiu, poate iti creste vizibiliatea magazinului.


    @LadyShop: nu inteleg ce vrei sa spui ca faci reclama altor magazine?
    Sa faci reclama altor magazine ar insemna ca pe pagina magazinului sa-ti apara link-uri, imagini, bannere catre alte magazine... Ori nu e cazul... Pagina magazinului tau este in totalitate a ta!

    Un pic agresiva, poate parea, acum la inceput.. daca nu profiti de ea! Cu toate astea, mesageria Breslo nu este un spatiu implicit personal, in sensul ca majoritatea mesajelor sunt legate de ...afaceri... Mail-ul este chiar mai personal (dar si acolo sunt o gramada de reclame...)
    Oricum, etse un spatiu ca oricare altul... si e ca si cum ai spune ca nu e in regula ca sunt promovate magazine pe prima pagina, pe forum sau la cautari....
    Oricare din spatii, daca e folosit, e bun!

    07.08.2013, 22:22:50
  • FIMARC
    FIMARC

    Si pe mine ma deranjeaza mai ales ca ma incurca cand doresc sa scriu un mesaj,trebuie sa dau tot timpul scroll pt.ca sus este reclama iar msg sunt foarte jos
    Mesageria face parte din ''utilitati'' si nu mi se pare ok,chiar daca nu platesc in plus pt.ea sa fiu agresata cu reclame care nu ma intereseaza si pe deasuprea ma si incurca.Cred ca daca ar fi aparut pe lateral nu ar fi fost asa de deranjante, asa cum sunt pozitionate acum mesageria este in plan secundar iar pe mine ma intereseaza mesageria nu reclamele care imi sar in ochi.
    Prima pagina sau forumul este un spatiu comun,spatiul din mesagerie este totusi unul privat si cred ca ar trebui sa existe un x ca sa pot inchide acea fereastra daca nu ma intereseaza.

    07.08.2013, 22:46:35
  • LadyShop
    LadyShop

    Multumesc pt. raspuns.
    Pe prima pagina este ok si normal reclama la greu , dar cand eu imi deschid mesageria...NU.
    Eu consider ca este spatiul meu pt. care platesc . A nu se intelege ca am ceva impotriva celor care le apar reclama , ei platesc pt. acest serviciu.
    Asta este parerea mea si am tinut sa o spun .

    08.08.2013, 07:56:20
  • alchemy
    alchemy

    imi sustin parerea, reclama este SUPARATOR de agresiva asa cum apare acum, cand am cumparat spatiu aici nu exista acest sistem si imi doresc sa am obtiunea de a elimina reclama (e prea la mine)

    08.08.2013, 17:08:07
  • HobbyShop
    HobbyShop

    Sustin fiecare post contra reclamei de la mesagerie amplasata sus. Neutru ar fi eventual sub mesagerie sa o amblasam daca chiar tine breslo la reclama in mesagerie. Sau in coloana in dreapta cum este aici la forum, oricum este prea largita rubrica de mesagerie. Sus este stresant cum spune Fimarc trebuie dat scroll.

    09.08.2013, 08:33:34
  • Dungulitze
    Dungulitze

    De acord ca este foarte deranjant! Mutati-le va rog pe lateral daca intradevar trebuie sa fie in zona casutei postale! Este o modalitate de publicitate prea agresiva, ca si cum mi s-ar baga pe gat!
    Breslo trebuie sa ramana un spatiu in care sa ne simtim bine!

    09.08.2013, 21:13:33
  • bufnita.zaluda
    bufnita.zaluda

    Foarte , foarte AGRESIVA noua modalitate de publicitate la mesagerie, subscriu la posturile CONTRA. Si acum am impresia ca e vreo problema cu site-ul de cate ori deschid mesageria, mai e un pic si ma trage de mana publicitatea asta :(. Mutarea in partea dreapta ar fi o solutie mai... umana, daca breslo tine neaparat sa faca publicitate si in mesagerie.
    Ca o observatie, am verificat pe mai multe site-uri de acest gen pe care am cont, din Romania, SUA si "worldwide", nici macar unul nu-si agreseaza utilizatorii cu publicitate la "Inbox".
    Un mare vot CONTRA din partea mea!

    10.08.2013, 08:19:56
  • PersonallyME
    PersonallyME

    Subscriu si eu la aceasta problema, chiar simt ca mi se invadeaza un spatiu oarecum "privat". Consider ca breslo ar trebui sa tina cont si de parerea noastra cand ia o astfel de decizie. Sincer, este atat de deranjant incat nici nu ma uit la produsele promovate, asa ca nu vad care ar fi eficienta...

    10.08.2013, 12:22:56
  • magazinuldemargele
    magazinuldemargele

    Si mai grav devine cand incepe sa apara mesajul "Atentie, Magazinul va expira pe date de ...". Aproape tot monitorul este "ocupat" de mesajul de atentionare si reclama, iar mesageria este undeva la baza paginii de parca n-ar avea nici o valoare ... :((((

    12.08.2013, 15:38:18
  • bufnita.zaluda
    bufnita.zaluda

    Draga BRESLO ...:D... mersi frumos c-ai mutat publicitatea la dreapta mesageriei! Asa cum am dat un mare vot contra atunci cand era sa-mi intre in ochi, cum voiam sa citesc vre-un mesaj, revin cu un FEEDBACK foarte pozitiv, atat pt. mutarea produselor sponsorizate, cat si pt. posibilitatea nou-nouta de cautare in mesaje. Personal m-a scutit deja de puricat trilioane de mesaje in cautarea unuia anume.
    So, draga Breslo, un mare mersi si felicitari pt. raspunsul asa de promt la solicitari :D... Noapte buna!

    13.08.2013, 22:11:36
  • rosegarden
    rosegarden

    da, lateral mai merge..dar tot nu mi se pare corec...atunci va rugam puneti-ne "reclame'' si in restul aplicatiilor care nu sunt in intregime ale noastre: ex- produse-magazine favorite...da? sau de ce nu pe fiecare pagina pe care o putem folosi-legat de contul nostru!

    16.08.2013, 14:36:42