Forum: Locuri & Evenimente "Bohemian Square" Targ Handmade Brasov, 20-22 sept. 2013

  • BohemianFlow
    BohemianFlow

    VĂ INVITĂM CU DRAG LA EVENIMENTUL “BOHEMIAN SQUARE – WORKSHOPURI DE CREAȚIE & BAZAR HANDMADE” ÎN BRAȘOV, ÎNTRE 20 -22 SEPTEMBRIE 2013!

    Acest festival cultural - educativ are loc în Piața Sfatului, centrul vechi, punctul cu cel mai mare flux de vizitatori brașoveni și turiști din tot orașului. Ne vor vizita de asemenea împreună cu părinții lor copii invitați din gradinițele și școlile brașovene.

    Evenimentul combină un bazar handmade de calitate cu workshopuri susținute de artiști/artizani din toată țara. Pentru o atmosferă cât mai deosebită și boemă, în piață vor cânta și muzicieni stradali și copii.

    Proiectul este inițiat de Atelierul BohemianFlow și organizat împreună cu Depoul de Artă Urbană, în parteneriat cu Primăria Municipiului Brașov si va fi promovat prin bannere, afișe de dimensiuni mari și medii, flyere, comunicate de presă în presa națională și locală (presa scrisă, televiziune, radio), conferițe de presă, cât și online.

    PE FACEBOOK: https://www.facebook.com/bohemiansquare


    PARTICIPARE:
    Cu acesastă ocazie invităm artiști, artizani și creatori handmade să se inscrie în rândul participanților!

    Perioada de înscriere: 10 Aug. – 10 Sept. 2013

    Program: 11:00 – 20:00

    Vizitatori: acces gratuit

    Spaţiu de expunere: 2 mp/expozant, participanții își pot aduce 1 șevalet/raft în plus la masa asigurată de către organizatori

    Număr expozanți : locuri limitate – pentru a asigura participarea vă recomandăm să vă inscrieți din timp

    Facilități:
    • se asigură de către organizatori: 1 masă + 1 scaun pentru fiecare participant
    • se va putea intra în Piața Sfatului cu mașini pt. descărcarea produselor în fiecare zi, între orele 9:00 – 10:00
    • bonuri cu reduceri pt. cazare la hostel/catering (număr limitat, prioritate în funcție de ordinea înscrierilor)

    Condiții de participare:
    • Se vor accepta exclusiv produse handmade!
    • Nu se acceptă produse alimentare!
    • Organizatorii își rezervă dreptul de a selecta participanții!

    PENTRU MAI MULTE DETALII ȘI INSCRIERI VĂ RUGĂM SĂ TRIMITEȚI UN MAIL LA ADRESA:

    - [email protected]

    cu subiectul: Cerere de înscriere “Bohemian Square”, poze cu produse sau adresa web unde acestea pot fi vizualizate, urmând ca noi să confirmăm posibila participare.
    Vă stăm cu drag la dispoziție pentru întrebări și detalii suplimentare!

    19.08.2013, 20:51:17
  • sorinela29
    sorinela29

    Am si eu o intrebare .La aceste tirguri handmade,poate participa toate persoanele care creeaza bijuterii,sau numai cei care au o autorizatie,ceva care sa ateste ca aceste persoane creeaza bijuterii handmade.Mie imi place sa creez bijuterii,mai vind si eu pe ici pe colo,materialele le cumpar dupa net,dar nu am nimic la mina pentru a-mi demostra creatiile.Imi puteti da un raspuns,mi-ar place sa particip la aceste tirguri.Va multumesc si astept raspuns.

    17.09.2013, 00:53:51
  • alidabanu12
    alidabanu12

    Sunt din Rm-Valcea si recent m-am apucat si eu de bijuterii facute manual si am aceeasi intrebare ca si sorinela29-nu am autorizatie (pot participa la tirguri sau pot sa-mi deschid un magazin pe BRESLO?)

    18.10.2013, 12:52:22