Forum: Feedback pentru magazinul tau "Imaginea" pe Breslo

  • LuciaBlueFlower
    LuciaBlueFlower

    Buna! Am descoperit 'Breslo' cu ceva luni in urma, mi-am facut cont de cumparator si de ieri mi-am facut si un magazinas.
    As dori cateva sfaturi, pareri in legatura cu magazinul. de exemplu, ce parere aveti de pozele produselor? Recunosc faptul ca la capitolul 'expunere ' nu stau prea bine si de aceea am nevoie de sfaturi de la voi, cele mai 'vechi'.
    Care ar fi cele mai importante lucruri de stiut in legatura cu prezentarea si imaginea pe Breslo -si in general in 'handmade' , ce atrage, ce se' cauta'?
    Va multumesc!

    01.11.2010, 13:58:10
  • alexandrra
    alexandrra

    Welcome LuciaBlueFlower!

    Imi place foarte multe ideea ca lucrezi cu fimo :) La partea cu expunerea am avut si eu cateva probleme la inceput dar echipa Breslo m-a ajutat sa remediez aceasta problema (so thank ypu girls).
    Aici ai un link despre cum ai putea sa-ti fotografiezi obiectele
    www.breslo.ro/blog/tutorial-cum-pozam-bijuterii-%C8%99i-obiecte-micu%C8%9Be-1 sper sa te ajute :)
    Legat de prezentarea si imaginea propriului magazinas, acest fapt cred ca tine doar de tine si de gusturile si ideile tale. Poti incerca sa te "ajuti" rasfoind acest link
    www.breslo.ro/blog/cum-sa-iti-gasesti-propria-nisa
    Pe pagina principala ai o iconita pe care scrie Blog, acceseaz-o pentru mai multe informatii.
    Sper sa te ajute si sa gasesti ceea ce-ti doresti sa realizezi.
    Cu drag,

    Alexandra

    01.11.2010, 17:29:58
  • LuciaBlueFlower
    LuciaBlueFlower

    Alexandra, iti multumesc pentru raspuns.
    Sa stii ca articolul despre fotografii m-a ajutat mult!
    Pup!

    01.11.2010, 21:45:39
  • alexandrra
    alexandrra

    Ma bucur ca am putut sa te ajut. Si alta data! Spor la treaba!
    Pup

    01.11.2010, 22:18:25
  • CrystaDesign
    CrystaDesign

    buna Lucia, imi place magazinul tau, cu cat mai multe produse si categorii in magazin cu atat mai bine, preturile sunt bune, succes la vanzare.

    19.11.2010, 20:05:17
  • sognami
    sognami

    Buna,
    incearca sa decupezi pozele astfel incat sa se vada produsul intreg la o privire generala in magazinul tau. Foloseste fond alb, fara scris pentru ca scrisul poate distrage atentia de la produsul tau si incearca sa faci poze cand e putin soare. Personal prefer sa vad o singura poza a produsului, nu colaje.
    Succes!

    23.01.2011, 21:12:28
  • Casacucadouri
    Casacucadouri

    Mai multa lumina si contrast in poze.
    O imagine unitara (paleta de culori care sa se regaseasca atat in fotografii cat si in banner, avatar etc)
    cred ca ar aduce un plus.

    Spor la toate!

    Cu prietenie,
    Raluca
    proprietar Casa cu cadouri

    25.01.2011, 00:45:46