Forum: Idei si sugestii Reducere pe categorii in magazin

  • gydesi
    gydesi

    Ar fi foarte util daca s-ar putea face o reducere pe o anumita perioada pe intreg magazinul sau o categorie de produse gen 'black friday'. Este f. greu sa treci pe fiecare produs sa descrii reducerea si sa modifici pretul sau sa refaci banerul ca sa faci observata o reducere din magazin.. Propun o posibilitate prin care sa se vada ca se practica reducere de X% si preturile sa fie modificate automat cu procentul indicat. Iar dupa perioada de reducere sa se treaca automat la preturile vecchi si notificarea de reducere sa dispara.

    14.04.2014, 17:12:20
  • gydesi
    gydesi

    Si ar fi bine si un meniu cu 'produse cu pret redus' in care sa apara produsele care au reducere.

    14.04.2014, 17:14:38
  • furnituri4biju
    furnituri4biju

    Din cate stiu s-a mai discutat despre acest astept imediat dupa black friday, iar echipa a spus ca se va implementa o astfel de optiune ... asteptam cu nerabdare!

    16.04.2014, 13:21:40
  • Ethno.Bead
    Ethno.Bead

    Nici eu nu inteleg de ce e atat de greu. Daca s-a putut de Black Friday si optiunea exista deja in sistem, de ce nu se poate permanentiza? Am petrecut ieri aproape trei ore ca sa schimb preturile si descrierile din categoria de reduceri... :(

    24.04.2014, 21:46:27
  • fimomimo
    fimomimo

    eu abia astept, desi e un feature nou el trebuie monetizat, asta nu ar impiedica pe nimeni cred, n-as fi impotriva, de ce nu, e munca multa la programat si debug-at :D etc, etc. Toata lumea il asteapta :) !!

    30.04.2014, 19:52:49
  • furnituri4biju
    furnituri4biju

    Fara acest feature statisticile breslo pentru valoarea vanzarilor sunt total eronate, avand in vedere ca foarte multe (daca nu chiar majoritatea) produselor de pe platforma sunt vandute la reducere !!!

    28.05.2014, 12:34:44