Forum: Idei si sugestii Referitor la Categoriile de produse

  • OaiaPrimordiala
    OaiaPrimordiala

    Buna seara, o sugestie:
    As dori, si nu cred ca sunt singura, sa pot edita numele categoriilr de produse din magazinul meu, precum si ordinea lor.
    In acest moment putem doar sa le cream si sa le stergem, doar atat..

    Multumesc.

    03.06.2012, 20:21:43
  • gemsgems
    gemsgems

    Sunt de acord si mai adaug si eu ceva, pentru viitor asa. :P

    Ar fi bine sa putem pune un produs in mai multe categorii. Sa zicem ca am o pereche de cercei din fimo si argint, cu surub. Sunt clienti pentru care conteaza materialul, clienti pentru care conteaza natura metalului si sunt clienti pentru care conteaza detaliile tehnice. As vrea sa pot pune cerceii aia si in categoria "FIMO" si in categoria "argint" si in categoria "cercei cu surub". :P E doar asa, visul unei persoane careia ii place sa faca liste si sa categoriseasca. :))

    03.06.2012, 20:49:46
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    ordinea categoriilor din magazin poate fi schimbata.
    Cand esti aici:
    www.breslo.ro/Shop-Admin/advanced/category

    cu clickk&drag poti muta rubrica in lista ta de categorii, unde doresti. Practic, atunci cand cursorul se chimba intr-o iconita ce reprezinta mana mai grasuta (nu ce care-ti apare cand estid easupra link-ului), atunci poti efectua aceasta operatiune

    04.06.2012, 18:58:23
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    cat despre a incadra un produs in mai multe categorii si eu sustin aceatsa varianta, ar fi foarte utila si am putea sorta si dupa colectie, si dupa culoare, si dupa materiale etc :D

    04.06.2012, 18:59:03