Forum: Idei si sugestii referitor la mesajul de valabilitate

  • atelierbeatrix
    atelierbeatrix

    prinde bine sa fiu informata cand imi expira magazinul, ca sa nu mai patesc ca ultima oara, cand am aflat ca mi s/au terminat banii din cont...cand am gasit magazinul suspendat si am inceput sa dau din coltz in coltz...ca sa il reactivez cat de repede.

    dar eu cred ca mesajul poate aparea mai aproape de momentul suspendarii (de ex. 1 saptamana/ nu juma de luna)...iar modul de atentionare poate fi ceva mai discret, nu cat un sfert din ecran.
    cred ca poate fi scris muuuuuuuult mai mic si cu rosu/ daca vreti, asa cum apar mesajele primite din casuta, pe care este imposibil sa nu le vezi atunci cand le primesti.
    dar please, mult mai mic. asa cum este acum, parca @suna@ a amenintare.

    parerea mea...

    27.01.2012, 13:10:07
  • Breslo
    Breslo

    Daca il schimbam iar, vor exista cu siguranta discutii de tipul "N-am stiut ca imi expira magazinul, este prea mica notificarea, n-am vazut-o".

    Mesajul dispare cand sunt livrati breslei noi in cont. Nu este nevoie sa se astepte chiar 14 zile pentru a face asta.

    Weekend placut! Sa vedem omul de zapada!

    27.01.2012, 16:17:49
  • atelierbeatrix
    atelierbeatrix

    o mica problema...mesajul de valabilitate imi arata acum 2 zile ca mai am 10 zile...ieri arata ca mai am 11 zile????????.......iar azi din nou...mai am 10 zile...cum vine asta?

    30.01.2012, 22:38:17
  • Breslo
    Breslo

    Tot asa e? Noi nu vedem nicio eroare. Mai are cineva problema asta?

    31.01.2012, 14:10:39
  • atelierbeatrix
    atelierbeatrix

    o sa urmaresc incepand de azi daca se mai modifica valabilitatea fara sa fi alimentat eu contul...

    31.01.2012, 16:18:30
  • foambubbles
    foambubbles

    Si mie mi s-a modificat data de valabilitate a magazinului pentru o zi, ca mai apoi sa revina la data initiala.

    02.02.2012, 17:21:29
  • atelierbeatrix
    atelierbeatrix

    buna din nou,

    a mai semnalat cineva situatia...

    azi noapte la ora 1*atunci am observat eu*, valabilitatea magazinului s/a schimbat cu o zi in plus...nu stiu cand si/a revenit, dar acum afiseaza normal

    07.02.2012, 09:12:24
  • Breslo
    Breslo

    Este normal.

    Bresleii nu se retrag din cont la 12, ci candva spre dimineata, pentru a nu interfera cu activitatea utilizatorilor. Pentru ca la miezul noptii se schimba data calendaristica, termenul de expirare a magazinului este impins in fata cu o zi, pana la retragerea Bresleilor.

    Data din timpul zilei este cea dupa care trebuie sa va ghidati.

    07.02.2012, 11:05:19