Forum: Suport Breslo retur produse

  • magdaart
    magdaart

    am comandat doua produse si sunt foarte nemultumita de ele. Le-am platit prin transfer bancar si le-am ridicat luni (23.05.2015) dupaamiaza de la posta si de atunci ma perpelesc ce sa fac cu ele. As vrea sa le trimit inapoi dar am distrus ambalajul in care mi-au fost trimise si nu mai am adresa expeditorului. Nu scriu aici ce ma nemultumeste la respectivele produse ca as umple o pagina intreaga. Ce ma sfatuiti sa fac?

    25.02.2015, 13:42:42
  • Buburuzacughetute
    Buburuzacughetute

    @Magdaart, daca ai comandat produsele luni (23.02) de pe breslo, te poti uita in meniul afisat in dreapta sus pentru profilul tau, la categoria " Cumparaturi". Acolo vei vedea cumparaturile plasate de tine si vei putea contacta prin mesaj magazinul de la care ai cumparat produsele. Cel mai ok este sa vorbesti cu detinatorul magazinului, sa vezi daca accepta returul produselor si sa stabilesti de comun acord cu el ce este de facut. " Distrugerea" ambalajului ar trebui sa o faci dupa ce te asiguri ca produsele nu sunt ok si exista posibilitatea returnarii lor.

    25.02.2015, 14:35:42
  • magdaart
    magdaart

    am comandat produsele pe date de 13.02, le-am platit prin transfer bancar in data de 16.02 si le-am ridicat de la posta pe data de 23.02. As vrea sa fac returul dar vanzatorul nu vrea sa imi dea adresa de retur, nu e de acord. Nu mai am ambalajul cu care au fost trimise. As vrea ajutorul moderatorilor breslo. cum sa fac?

    25.02.2015, 16:38:05
  • EtnoWare
    EtnoWare

    magdaart ne poti spune despre ce utilizator este vorba? Ca sa luam legatura cu respectivul vanzator sa vedem cum "mediem" problema ;)

    27.02.2015, 12:59:42
  • magdaart
    magdaart

    este vorba despre hainute la comanda. Am comandat o fusta 55 lei despre care i-am scris in mesaj ca nu o vreau conica sa-o faca dreapta sau evazata si mi-a trimis-o conica si o rochita clos pe care mi-a cerut 120 lei ( am vrut-o maxi) care are un material foarte prost despre care eu nu cred ca e bumbac cum mi-a spus inainte de a comanda. puteti sa controlati mesageria mea. rochia e creata la fermoar ( care dupa parerea mea nu era necesar deoarece materialul se intinde f mult) si face colt cusatura de la maneca . imi pare rau mai ales de fusta dar nu se poate pasi cu ea. mi-a scris ca are si dumeaei una, oare nu si-a dat seama ca nu se poate pasi cu modelul conic deoarece e un model maxi fara deschizatura.

    27.02.2015, 14:35:02