Forum: Concursuri Rezultate concurs "Gateste-ti persoanjul preferat!"

  • aglaia
    aglaia

    Iata si castigatorii concursului "Gateste-ti personajul preferat" :

    Locul I - Magiccraft cu bratara pentru Frida (numarul 8 in concurs) - 19 voturi

    Locul II - La egalitate, cu 13 voturi:
    * PunctG cu cutia Pandorei (numarul 17 in concurs) si
    * Mssdelilah cu setul pentru orice printesa (numarul 39 in concurs)

    Locul III - Zuzulicea si-al ei colier pentru Craiasa Zapezii (numarul 21 in concurs) - 12 voturi


    Felicitari fetelor si felicitari tuturor participantilor! Scuze de intarzierea afisarii, am mai introdus nistre premii :D

    Observatie: Voturile a trei persoane au fost invalidate, deoarece costurile lor au fost facute dupa inceperea concursului (dinuioanasimona, popescucezara, Dianna13).

    Revin imediat cu detalii despre premiere.

    29.11.2010, 22:58:06
  • aglaia
    aglaia

    Iata si link-urile unde puteti admira creatiile castigatoare:

    magiccraft - Frida - www.breslo.ro/Product/Bratara-My-sunflower-for-Frida---concurs-Forum_245846

    punctG - Pandora - www.breslo.ro/Product/Cutie-rotunda-mare-sculptata-si-decorata-manual_245796

    mssdelilah - Orice Printesa - www.breslo.ro/Product/set-princess-pentru-concursul-httpwwwbresloroForumC-O-N-C-U-R-S-Gateste-ti-personajul-preferattopic2710_251821

    zuzulicea - Craiasa Zapezii - www.breslo.ro/Product/Colier-Craiasa-Zapezii---rezervat-concurs-forum_249413



    Gasiti legaturi catre toate creatiile inscrise la adresa:

    www.breslo.ro/Forum/VOTCONCURSGateste-ti-personajul-preferat_topic_2801

    29.11.2010, 23:01:17
  • aglaia
    aglaia

    Mai intai isi vor alege premiile castigatorii prin vot, in ordinea clasamentului. Dupa ce v-ati ales ce va e mai apropae de sufletel, vom anunta si clientii norocosi! (eu, Apollonia si mssdelilah)

    Draga Magiccraft, dupa ce iti alegi premiul sa ne dai se stire, pentru ca si mssdelilah si PunctG (care sper ca nu-si vor dori acelasi lucru si se vor intelege :D) iar apoi rog cele doua fete sa-i dea de stire si Zuzulicei sa-si aleaga ce-i e pe plac!

    Iata inca o data premiile:
    www.breslo.ro/Shop/aglaia/Premii-concurs-Gateste-ti-personajul-preferat_16939 (actualizate)
    www.breslo.ro/Product/Trandafiri-impletiti--Premiu-concurs-Gateste-ti-personajul-preferat_236599
    www.breslo.ro/Product/Cordeluta-Ciufulici--Premiu-concurs-forum_230443
    www.breslo.ro/Product/Bratara-Gradina-cu-trandafiri--Premiu-concurs-forum_183212
    www.breslo.ro/Product/pandantiv-sticla-alba_248550
    www.breslo.ro/Product/cercei-sticla-alba_248549
    www.breslo.ro/Product/inel-sticla-alba_248548

    Premiile ramase, dupa ce fetele noastre isi aleg, vor reveni clientilor care au votat (9 premii pentru clienti).

    29.11.2010, 23:13:54
  • mssdelilah
    mssdelilah

    Felicitari calduroase magiccraft, pentru bratarile minunate puse in concurs,sa le vinzi repede !
    Felicitari si tie punctG pentru cutiuta pe care recunosc, nu m-am putut abtine s anu o votez! E multa munca, multa rabdare...si a iesit o minunatie!
    Zuzulicea, ce sa iti zic, decat ca parca imi vine sa astept iarna, numai de dragul colierului :D .felicitarile mele si pentru tine :)
    Acum vreau sa multumesc aglaiei, care a organizat de una singurica acest concurs, sa o felicit pt inversunarea cu care s-a straduit sa acopere toata "gama " de produse, pentru toti eventualii castigatori, si nu in ultimul rand pe cei care au tinut aproape, care au votat si ne-au votat, care au admirat in mod insistent lucrarile (si asta se vede in numarul de vizualizari pe produs). Pesemne ca alegerile au fost foarte grele .. Foarte bine ca a fost greu de ales, cum ii sade bine unui concurs

    29.11.2010, 23:26:48
  • tonycat
    tonycat

    Vreau sa felicit si eu castigatorii! A fost greu de ales, dar cum am exact trei obiective pentru care intru pe Breslo, al treilea este concursul, o sa votez cu placere de fiecare data. Felicitari si spor si inspiratie mai departe!

    29.11.2010, 23:42:45
  • zuzulicea
    zuzulicea

    woooow, ce ma bucur pentru locusorul meu 3. felicitari aglaia, a fost un concurs super, tema foarte inspirata, si premiile pe masura :)
    Multe aplauze pentru castigatoare, creeatiile voastre sunt intr-adevar deosebite. Astept cu sufletul la gura tema urmatoare.
    Noapte buna tuturor!

    30.11.2010, 00:36:27
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Felicitari tuturor castigatoarelor,felicitari organizatoarei si felicitari sincere tuturor creatoarelor si creatorilor pentru,multitudinea de minunatii postate aici!!Eleonora,ma bucur din suflet ca ai castigat,creatiile tale sunt superbe!Gabriela stie ca am fost mereu un fan al lor:)) iar delilah e,si ea,una din preferatele mele!Ma bucuur pt voi!!!Dar,dupa parerea mea,cei mai castigati sunt clientii,fiindca au posibilitatea sa aleaga intre atatea lucruri frumoase:*

    30.11.2010, 00:39:01
  • blanitza
    blanitza

    Multumiri si felicitari din suflet, a fost o placere participarea, votarea si intreaga agitatie de pregatire si vizualizare a produselor inscrise in concurs. Si eu am devenit contest addicted, sper sa fie concursuri in continuare, la fel de frumoase, sa vreau sa aleg unul din cele la care am participat, si n-as putea... Fiecare a avut frumusetea lui, iar piesele sunt din ce in ce mai frumoase, astfel incat acest minunat spatiu de creatie - Breslo - se imbogateste pe zi ce trece!
    Bravoooooo, Aglaia, bravooo pt organizare si intretinerea atmosferei pe forum, ai fost o gazda desavarsita, multumiri!!!

    30.11.2010, 00:58:06
  • aglaia
    aglaia

    iata si rezultatele integrale, voturile si numerele de ordine din concurs (sper ca am numarat bine la toata lumea :D):

    x x x x x x x x x x x x x x x x x x x 8
    x x x x x x x x x x x x x 17
    x x x x x x x x x x x x x 39
    x x x x x x x x x x x x 21
    x x x x x x x x x x x 13
    x x x x x x x x x x x 36
    x x x x x x x x x 4
    x x x x x x x x x 15
    x x x x x x x x 5
    x x x x x x x x 7
    x x x x x x x x 26
    x x x x x x x 3
    x x x x x x x 16
    x x x x x x x 19
    x x x x x x 9
    x x x x x x 11
    x x x x x 1
    x x x x x 2
    x x x x x 10
    x x x x x 14
    x x x x x 29
    x x x x 6
    x x x x 24
    x x x 20
    x x x 23
    x x x 25
    x x x 27
    x x x 30
    x x x 33
    x x 18
    x x 22
    x x 28
    x x 38
    x 12
    x 31
    x 32
    x 34
    x 35
    x 37
    40

    30.11.2010, 03:12:41
  • aglaia
    aglaia

    clientii care au sustinut prin votul lor acest acest concurs sunt urmatorii (daca am sarit pe cineva, sa ziceti):

    1 lanca
    2 eugenia19832003
    3 klaudell
    4 Artadora
    5 BAM22
    6 alinuta
    7 tonycat
    8 anazaporojan
    9 Chrys
    10 Maria-Nadia
    11 Aphrodite1984
    12 FolleFemme
    13 Pupi
    14 Medeea7
    15 rush
    16 BlackTulip
    17 adibostiog
    18 theodor
    19 mochalina
    20 Henry
    21 lyzuca2004
    22 vintage-style
    23 liliana2010
    24 popescuioana
    25 an3lida
    26 biju
    27 carpalex

    Dragi clienti, va multumesc ca ne-ati urmarit, admirat si sustinut, pe 9 dintre voi va vom bucura cu premii, speram cat mai pe placul vostru! voi anunta norocosii dupa ce castigatorii isi revendica premiile :D

    30.11.2010, 03:33:36
  • aglaia
    aglaia

    multumesc, fetelor, sunteti mult prea dragute cu o gazda cam absenta :D

    eu vreau sa-i multumesc tare mult lui luigi (adminul breslo) care a fost mereu super pe faza la concursul asta (mi-a corectat un link gresit, a moderat imediat comentariile, a inchis topicul de vot cand acesta s-a incheiat), deci BIG THANK YOU!!! si sper ca de-acum incolo sa mearga totul struna la concursuriel noastre de pe forum!

    le multumesc tare mult (si sa faceti asta si voi!) Apolloniei si mssdelilah, care au marit miza cu creatiile oferite! de asemenea mssdelilah (luminita) a fost tare draguta si m-a ajutat cu verificarea numararii noturilor!

    va multumesc tuturor pentru creatiile incantatoare si povestile lor si va doresc clienti care sa se indragosteasca de ele :D (eu zic ca nu vor intarzia!)

    cam atat cu multumirile, sa nu ziceti ca ma cred la oscar :)) si nici macar nu am castigat io :D Magiccraft - te asteptam aici sa te aplaudam!

    30.11.2010, 04:03:41
  • Loulou
    Loulou

    Felicitari speciale Eleonora! bratarica a fost si preferata mea :)
    Felicitari Gabriela, Luminita, Zuzulicea si Tiberiu, felicitari tutror participantilor si nu in ultimul rand Aglaiei, pentru organizare.
    Nu prea am vizitat forumul in acesta editie, dar la final am luat la rand toate produsele inscrise si mi-a placut ce am vazut.

    30.11.2010, 07:37:17
  • banana
    banana

    Eu aveam 4 voturi dar oricum nu e relevant ca situatia e aceeasi (22). M-am bucurat ca din 4 voturi 3 au fost date de clienti ceea ce e f bine.

    Felicitari pt concurs si idee! Felicitari castigatorilor :)

    30.11.2010, 08:32:19
  • deManacuPenelopa
    deManacuPenelopa

    Felicitari castigatoarelor, splendide premii!
    Mi-a facut placere sa va urmaresc:)

    30.11.2010, 08:43:13
  • KilyenJozsef
    KilyenJozsef

    Multumesc pentru organizarea concursului , multumesc pentru voturi ,felicitari castigatoarelor!
    Cum vad aproape fiecare produs a primit vot, deci suntem tot mai buni.

    30.11.2010, 09:07:07
  • magiccraft
    magiccraft

    In primul rand imi cer scuze pentru intarzierea cu care am ajuns la decernarea premiilor :) (conexiunea la internet nu s-a lasat induplecata sa de realizeze decat in dimineata aceasta).
    Va multumesc din suflet … a fost cu totul neasteptat pentru mine ca micul dar pentru Frida sa aiba atatia sustinatori. Dar asta nu s-ar fi putut intampla fara tema atata de generoasa si frumoasa pe care a avut-o concursul organizat impecabil de Aglaia, careia ii multumesc pentru aceasta oportunitate… apoi, le aduc multumiri, tuturor celor care au sustinut-o prin voturi, mesaje si chair celor care au poposit pentru un moment sa o priveasca… Scriam ca a fost neasteptat pentru mine pentru ca au fost nenumarate creatii pline de personalitate, frumusete si imaginatie dedicate celor mai diverse personaje. Felicitari si admiratia mea castigatoarelor, tuturor concurentilor si clientilor care au fost ( si sunt) alaturi de noi… Un gand special am pentru Jewelswithlove pentru creatiile ei realizate in circumstante nu tocmai prielnice in care, poate unii dintre noi ar fi renuntat… un frumos exemplu de dragoste pentru ceea ce face 
    Este o mare bucurie pentru mine sa particip alaturi de voi la aceste mici festivaluri ale frumosului care au izvorat din ideea minunata a lui Loulou….Sper sa fac fata onorabil acestei provocari si sa gasesc o tema care sa va placa…

    30.11.2010, 09:22:11
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Mai mare premiu ca vorbele tale,nici ca se putea sa primesc,Eleonora,multumesc din suflet!!!Si:)))o sa lucrez mai mult cu stanga si la concursul organizat de tine,ca,de....dureaza ceva pana isi revine dreapta cum trebuie...(mai ales ca eu nu pot sta linistita nicicum si tot ma ajut de ea:)))

    30.11.2010, 09:37:31
  • cocky
    cocky

    felicitari castigatorilor :* si felicitari pt organizare, mi-a placut foarte mult concursul asta :) il astept pe urmatorul ;;)

    30.11.2010, 09:54:28
  • dodo
    dodo

    Frumos concursul si speciale creatiile inscrise.Felicitari premiantilor si sunt sigura ce ceea ce ne pregateste Magiccraft va fi deosebit.
    Sa inceapa concursul.

    30.11.2010, 10:16:50
  • punctG
    punctG

    Multumim mult tuturor, este o onoare pentru noi sa participam la acest concurs, Eleonora asteptam noua provocare si speram sa reusim sa participam si de data aceasta, va imbratisam cu drag pe toti

    30.11.2010, 10:53:10
  • issa
    issa

    Si de data asta am ratat votul ! :(
    Dar ma bucur ca favorita mea din acest concurs este pe locul III ;)
    Felicitari castigatoarelor !

    30.11.2010, 10:54:54
  • artemiza.design
    artemiza.design

    Un concurs minunat, din toate punctele de vedere: tema, managiuiala, produse, comentarii,...sunt tot mai incitante concursurile de pe forum si din cate mi-am dat seama, atrag tot mai multi clienti. Mi-am propus ca, indiferent de cat de ocupata as fi, sa creez un mic " chelcăşoz" pentru fiecare editie. Poate ma repet, dar, pentru mine , si mai importante decat premiile sunt: atmosfera pe care o genereaza , faptul ca este un bun liant si ca stimuleaza creativitatea artistilor, faptul ca incita clientul sa participe, sa cumpere, sau, sa ne urmareasca, sa se mai distreze,... La fiecare editie raman surprinsa de diversitatea produselor si de imaginatia si maiestria artistilor. De fiecare data ma surprinde istetimea, spontaneitatea si umorul in comentarii, si, nu in ultimul rand, eruditia artistilor nostri, asa cum s-a dovedit si in comenturile din acest concurs. No,..hai, ca suna cam pretentios "eruditia",..asa-i!? Adica sunteti posesori de cultura generala, mai! aveti bagaj! acuma suna mai bine? si ca sa n-o mai tot intind: FELICITARI TUTUROR!!!!

    30.11.2010, 11:24:21
  • mady68
    mady68

    Felicitari tuturor si la mai multe idei productive

    30.11.2010, 11:27:58
  • magiccraft
    magiccraft

    Dragi colege si colegi va astept la o noua provocare.... sper sa va stimuleze si va invit pe topicul nou creat pentru eventuale sugestii... Daca cumva am omis ceva, va rog sa imi atrageti atentia.... sunt putin cam "zapacita" pentru ca m-a emotionat acest premiu neasteptat... inclusiv onoarea de a organiza aceasta etapa a concursului... mai ales dupa frumoasa reusita a Aglaiei...
    Inca o data, felicitarile mele!

    30.11.2010, 11:37:01
  • DeianeiraJewellery
    DeianeiraJewellery

    Felicitari tuturor ! Aglaia a fost un concurs foarte frumos la care chiar am regretat ca nu am putut participa. Mult succes Magiccraft !

    30.11.2010, 12:07:46
  • havin
    havin

    felicitari, deosebita tema, iar lucrarea castigatoare- cred ca nici nu se putea altfel! din nou- felicitari!!!

    30.11.2010, 14:35:08
  • lanca
    lanca

    uraaaaaaaa, bravoooooo, felicitari cistigatorilor!!!!

    30.11.2010, 14:47:10
  • mady68
    mady68

    vezi lanca,la urmatorul concurs ai tema sa te prezinti cu creatiile,daca nu,pun mascatii

    30.11.2010, 19:16:20
  • floaredesuflet
    floaredesuflet

    Felicitari tuturor celor intrati in cursa , dar mai ales castigatorilor!!!Superbe creatii !
    As propune ca pentru concursul urmator sa se poata afisa produsele concurente intr-o fereastra speciala si astfel sa poata fi vizualizate mai usor.. Insa numai Luigi poate sa "mestereasca"acest aspect!

    30.11.2010, 19:27:23
  • popescuioana
    popescuioana

    felicitari castigatorilor :)astept mai multe concursuri si felicitari pentru idee.cum aflam care sunt clientii norocosi?

    30.11.2010, 19:40:48
  • mssdelilah
    mssdelilah

    Te citez floaredesuflet
    "As propune ca pentru concursul urmator sa se poata afisa produsele concurente intr-o fereastra speciala si astfel sa poata fi vizualizate mai usor.. Insa numai Luigi poate sa "mestereasca"acest aspect! "
    Singura varianta ce imi vine in minte acum in acest sens este crearea unui magazin special pentru concursuri,iar user si pas sa se dea "din mana in mana " celor ce vor administra concursul pe perioada respectiva .Pentru o mai multa siguranta, i se poate schimba pass ori de cate ori se preia stafeta :D. In acest fel , produsele vor putea fi stranse toate la un loc, in cateva "pagini" . Mi se pare cel mai simplu, fara a implica adminii .Votul s-ar da cu "add to fav", iar cine ar vota mai mult de cat e max numarul de voturi, ar fi invalid.
    Vorbeam si eu :)))

    30.11.2010, 20:06:20
  • punctG
    punctG

    Pe un site de afara, Daw..... se pot posta si imagini la comenturi pe forum, am citit la un moment dat undeva pe B ca ar fi in lucru si aici, ar fi SUPERRRRRRRR

    30.11.2010, 20:22:32
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Felicitari castigatoarelor, ma bucur ca toate va aflati in topul meu!!

    30.11.2010, 20:27:30
  • LuciaBlueFlower
    LuciaBlueFlower

    Felicitari castigatoarelor! Aglaia, si eu ma numari printre 'clienti', m-ai sarit ;)) dar nu-i bai! :)

    30.11.2010, 23:07:09
  • aglaia
    aglaia

    Lucia, la acest concurs, ca si la cele precedente, prin "client" s-a inteles un cont Breslo folosit doar pentru cumparaturi, fara a avea si un magazin atasat. Chestia asta am mentionat-o in regulamentul concursului. Pentru ca ai magazin, nu te-am inclus :D Si pentru ca esti creator, te invit acum sa ni te alaturi si ca participat, la urmatoarele concursuri :) - Magiccraft ne-a propus deja o tema hot ;))

    01.12.2010, 04:24:22
  • aglaia
    aglaia

    floaredesuflet, o idee f buna (pe care echipa Breslo ma astept s-o ignore si de data asta), dar decat o interfata ca cea de la concursul oficial Breslo, care tocmai s-a incheiat, eu zic ca mai bine ramanem asa :)) galeriile facute de dodo + lista de linkuri pt vot mi se par net mai eficiente decat interfata aia in care faci jogging pe scroll cu degetul aratator (asta in cazul fericit incare se incarca pozele) - voi ce ziceti? e drept ca ne e mai dificil cu numararea voturilor, dar uite sa ne descurcam :d

    jos palaria, mssdelilah! de ce n-ai zis asta la inceputul concursului asta? :p nu mai numaram atatea voturi, se adunau singure :p

    01.12.2010, 04:45:25
  • aglaia
    aglaia

    in urma tragerii la sorti, folosind random.org, iata si cei noua clientii norocosi:

    anazaporojan
    Chrys
    BlackTulip
    Aphrodite1984
    tonycat
    BAM22
    alinuta
    an3lida
    mochalina

    va invit sa va alegeti cate unul din premiile oferite de noi! (va trimit imdediat fiecarui si un mesaj sa va dau veste buna) iata inca o data linkurile:

    www.breslo.ro/Shop/aglaia/Premii-concurs-Gateste-ti-personajul-preferat_16939 (actualizate)
    www.breslo.ro/Shop/apollonia/premii-concurs-forum_17171
    www.breslo.ro/Product/pandantiv-sticla-alba_248550
    www.breslo.ro/Product/cercei-sticla-alba_248549
    www.breslo.ro/Product/inel-sticla-alba_248548

    felicitari!

    01.12.2010, 04:53:01
  • aglaia
    aglaia

    de asemenea, ca sa fie cat mai multa lume fericita :D, clientilor care nu se regasesc in lista imediat anterioara, le voi trimite prin mesageria brelo cate un voucher de 15% reducere pentru orice comanda din magazinul www.aglaia.breslo.ro, initiata in luna decembrie. va voi trimite voucherele in decursul acestei zile, dupa ce trag si eu un pui de somn :D

    dragi clienti, va multumesc tuturor pentru atentia acordata concursului si va invit si va invitam sa fiti in continuare cu ochii pe noi, creatorii, si la urmatoarele concursuri de pe forum!

    01.12.2010, 05:10:23
  • tonycat
    tonycat

    *
    Buna dimineata,

    se pare ca ploua cu premii in dimineata asta! Sunt bucuroasa ca am castigat un premiu, o sa ma gatesc cu placere cu premiul castigat si va promit ca o sa va sustin in continuare.
    Multumesc si o zi frumoasa!
    TonyTheCat

    01.12.2010, 06:47:48
  • mochalina
    mochalina

    Buna dimineata!

    ma bucur foarte mult ca am castigat un premiu si abia astept sa il port :D
    felicitari tuturor!
    o zi minunata!

    01.12.2010, 10:32:32
  • anil3da
    anil3da

    felicitari castigatoarelor si tuturor participantilor la concurs!
    multumesc pentru premiu. ziua mea de nastere se apropie, deci o sa-l consider un cadou de ziua mea:)
    la multi ani tuturor de ziua romanilor!

    01.12.2010, 12:23:01
  • Aphrodite1984
    Aphrodite1984

    Felicitari castigatorilor. M-am bucurat sa vad ca bijuteriile votate de mine au castigat - e o confirmare ca am bun gust :). Multumesc mult pentru cadou. E frumos si sper sa-mi aduca noroc.

    01.12.2010, 13:45:53
  • LuciaBlueFlower
    LuciaBlueFlower

    Da, am inteles, dar eu momentan nu am magazinul "functional"....de aceea am spus ca sunt client. Oricum, nu am participat pentru premiu, ci doar ca sa votez :D

    01.12.2010, 15:16:25
  • BAM22
    BAM22

    vaaai ce dragut, am castigat si eu ceva! :) multumesc mult aglaia ca m-ai anuntat! cum a fost ziua mea nu prea am mai apucat sa intru sa vad ce se intampla :) felicitari tuturor participantilor, toate lucrarile voastre sunt superbe! la multi ani de 1 decembrie! :)

    01.12.2010, 20:24:14