Forum: Feedback pentru magazinul tau Rog feedback si sfaturi

  • ral
    ral

    Buna,
    Am deschis magazinul de ceva timp ,insa vanzarile sunt cam slabe.Imi puteti spune cum vi se par produsele si preturile ? Merci,astept sfaturile si de ce nu criticile voastre !

    www.breslo.ro/Shop/ral

    17.01.2014, 19:07:30
  • MamaIta
    MamaIta

    Buna, Raluca. Mie imi place magazinul tau, nu cred ca preturile sunt mari, cred ca sunt potrivite, insa am impresia ca nu ai foarte multe modele, iar acesta poate fi un motiv pentru care vinzi putin. In plus, e putin derutant ca scrie pe acolo de cookies si e o poza cu prajiturici. Am crzut ca vinzi prajiturici! Succes!

    18.01.2014, 20:37:37
  • ral
    ral

    Multumesc Frumos pentru feedback MamaIta! Voi incerca sa remediez greseala

    Sunt superbe produsele dvs.

    20.01.2014, 11:02:51
  • CosulCuAte
    CosulCuAte

    Buna Ral,

    Si eu am intrat pe magazinul tau si imi place ce vad. Imi plac si produsele mai ales Bublinata! Felicitari si nu te descuraja!

    Cu drag

    22.01.2014, 15:51:18
  • PrimavaraPastel
    PrimavaraPastel

    Cred ca principala problema este ca incadrarea produselor in poza nu este corecta si deci nu se vede imaginea de ansamblu ca sa ne putem da seama dintr-o privire ce vinzi. Daca ne luam doar dupa imaginea de prezentare, unele dintre modele pot fi considerate orice, geanta, fata de perna, servet de masa... si trecem mai departe. Chiar daca nu intotdeauna pozele vor iesi "de revista", incearca sa faci un calcul privind raportul intre lungimea si latimea pozelor vizibile in thumbnail si sa iti adaptezi incadrarea produselor.
    Succes!

    11.02.2014, 23:21:56
  • ral
    ral

    PrimavaraPastel iti multumesc pentru raspuns.

    Da, imaginile sunt ce-a mai mare problema a mea. incerc sa fac un Light Box si ma documentez pe net legat de fotografia de produs.

    Sper sa remediez curand problema asta.

    13.02.2014, 12:14:15
  • PrimavaraPastel
    PrimavaraPastel

    O cutie de carton imbracata pe interior cu hirtie alba - coli de xerox - este un excelent lightbox. Dar pentru genti este suficient sa iesi afara, in lumina zilei si sa cauti sa lasi spatiu in jurul obiectului, sa te distantezi un pic de el cind faci poza.
    Numai bine!

    13.02.2014, 15:12:52