Forum: Idei si sugestii Sa putem sa printam comenzile

  • cristinacristea
    cristinacristea

    As dori daca se poate sa putem printa comenzile separat. Sa fie ca un fel de factura pe care putem s-o trimitem clientilor.
    Cred ca ar fi mult mai usor sa pregatim orice comanda mai mare daca se pot vedea toate detaliile despre produsele cumparate, ce cantitate, etc.

    12.12.2009, 08:25:13
  • goodchoice
    goodchoice

    Subscriu si eu la ideea Cristinei!

    12.12.2009, 13:19:00
  • Margelute
    Margelute

    Si eu!

    LOL cred ca Luigi deja se ia cu mainile de cap cu atatea sugestii.

    12.12.2009, 13:21:36
  • DreamerGirl
    DreamerGirl

    e o idee foarte buna, ne-ar ajuta mult

    12.12.2009, 16:47:13
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Daaa! Eu moemtan ma descurc cu liste in Excel, dar ar fi super sa se poata printa sau macar salva intr-un format printer-friendly gen PDF.

    12.12.2009, 22:39:35
  • cristinacristea
    cristinacristea

    Da, ar fi super! Si eu ma chinui cu Excel, le mai scriu si de mana, dar daca am comenzi mari, e chiar pierdere de timp pretios, sa le transcrii...

    14.12.2009, 05:04:07
  • ladybeads
    ladybeads

    si eu vreau! m-ar ajuta in evidenta.

    14.12.2009, 14:53:45
  • adinaDESiris
    adinaDESiris

    Eu practic asa ceva foarte simplu. De fiecare data cand comand furnituri, imi printez comanda exact asa cum apare ea in "My Breslo" si urmaresc daca am toate produsele comandate. Ma ajuta si cand fac pretul produselor lucrate pentru ca am in fata posibilitatea sa calculez valoarea per bucata, de ex. a margelelor folosite.
    Daca despre asa ceva este vorba, va pot explica cum procedez.

    15.12.2009, 11:52:28
  • mariahera
    mariahera

    Eu am mare nevoie de absolut toate datele pe care le completez in momentul postarii unui produs nou. De fapt, problema mea e ca in momentul in care accept o comanda nu imi mai apare in nici o parte pretul livrarii, adica pretul transportului si ma cam incurc...Aceasta deoarece la mine sunt 4 variante cu costuri diferite: curierat rapid cu aproximativ 25 ron transportul si inca 3 variante pt ramburs prin posta in functie de valoarea produsului. Sunt mereu in incurcatura din acest punct de vedere... Gasesc undeva aceste date? Sau trebuie sa ma uit inainte de accepta comanda???
    Legat de ce spuneati voi inainte si eu sunt de aceasi parere. Ar fi foarte utila posibilitatea printarii comenzilor, cu toate datele clientului si ale produsului ce urmeaza sa fie livrat!!!

    15.12.2009, 12:39:19
  • cristinacristea
    cristinacristea

    Hello la toata lumea,
    Vroiam sa stiu daca se aude ceva cu printatul comenzilor? Mie mi-ar fi de foarte mare folos si sunt convinsa ca si altor vanzatori.

    23.01.2010, 07:12:04