• AllThePrettyLittleThings
    AllThePrettyLittleThings

    Bine v-am gasit!
    Intentionez de ceva vreme sa ma alatur comunitatii Breslo, si iata ca mi-am deschis si eu un (deocamdata, sper :)) mic magazin.
    Vizitati, comentati, si dupa cum credeti, laudati sau criticati.

    Anita

    07.03.2010, 22:52:46
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Mie imi place ce faci. Pare muncit si nu am mai vazut ceva asemanator pana acum.

    Singura chestie e ca mi se par foarte incarcate si "nelinistite" pozele. In general bijuteriile tale au multe detalii si sunt deja destul de incarcate (intr-un sens bun ofc) incat fundalul acela cu scris + rama pozei mi se par prea mult.
    Cred ca un fundal alb (sau macar uni) ar pune mai bine produsele in valoare. Imi dau seama ca ideea era sa dai pozei un aer "vintage" sau romantic, dar poate se poate obtine asta si altfel. BoheminaSin a postat pe Ilovehandmade.ro un tutorial dragut despre cum sa obtii hartie cu aspect antichizat home-made, cred ca daca ai folosi o asemenea hartie in loc de fundal ar fi produsele puse mai bine in valoare fara sa pierzi farmecul vintage.

    Linkul pentru tut e aici: http://ilovehandmade.ro/2010/01/24/cum-sa-transformi-o-banala-coala-de-hartie/

    08.03.2010, 19:48:24
  • alinapanait
    alinapanait

    am acceasi observatie legata de fotografii.
    produsele sunt incarcate, si ca sa se observe mai bine trebuie sa le faci pe un fond neutru si luminos.

    08.03.2010, 20:04:30
  • AllThePrettyLittleThings
    AllThePrettyLittleThings

    Multumesc pentru observatii si aprecieri.
    Aveti mare dreptate :) Dar uneori nu-ti dai seama de ceva evident pana nu-ti atrage altcineva atentia.
    Incercam sa obtin un aer "art nouveau" potrivit stilului bijuteriilor, dar dupa cateva poze nereusite, am devenit prea obsedata de fundal si am incercat mii de combinatii. Mai am de lucru la capitolul "arta fotografica" :)

    08.03.2010, 21:52:06
  • AllThePrettyLittleThings
    AllThePrettyLittleThings

    Gata, am modificat toate pozele :)
    Off-topic, am ajuns la concluzia - care poate ajuta si pe alti incepatori intr-ale fotografiei - ca lumina naturala e cea mai buna. Degeaba m-am chinuit cu lampi, veioze, tinute in pozitii ciudate ca sa cada lumina din stanga/dreapta/sus/jos.

    14.03.2010, 00:59:20