Forum: Bug-uri Se fac actiuni de mentenanta?

  • tonycat
    tonycat

    Salut,

    pagina principala e cam data peste cap in acest moment. La voi cum e?

    19.01.2011, 09:17:32
  • marybijou
    marybijou

    LA fel e si la mine. Mi-a trebuit ceva sa gasesc sectiunea "forum", sa vad daca a scris cineva ceva about, sau se intampla numai la mine.

    19.01.2011, 09:21:57
  • tonycat
    tonycat

    da, e undeva pe la subsol. o sa se repare....

    19.01.2011, 09:22:59
  • tensha
    tensha

    Sorry... se lucreaza la 5000 de rezultate pe pagina la mesaje si produse;
    nu mai dureaza mult ;-)

    19.01.2011, 09:36:24
  • tensha
    tensha

    Pe "Forum" se poate ajunge de pe prima pagina si prin meniul 'Comunitate' (sus - in dreapta)

    19.01.2011, 09:41:22
  • tonycat
    tonycat

    rezultatele la bursa cand le vedem?

    19.01.2011, 09:50:59
  • artemiza.design
    artemiza.design

    Se mai lucreaza mult? Nu mai am pe prima pagina "magazin" "my breslo", "forum",...nu pot posta nimic, nu pot vizualiza comanda pe care am primit-o,...

    19.01.2011, 15:30:23
  • Luigi
    Luigi

    @artemiza-design: Toate actiunile mentionate le poti face din "Contul meu"

    19.01.2011, 16:28:08
  • BijuteriiFantezie2
    BijuteriiFantezie2

    Sper ca asta nu va fi noua interfata....

    19.01.2011, 17:38:50
  • artemiza.design
    artemiza.design

    @Luigi, multumesc frumos! Ma prinsesem deja,...l-am tot butonat pana i-am dat de cap. :)

    19.01.2011, 18:54:33
  • tonycat
    tonycat

    La mine prima pagina tot arata rau. E cumva de la Mozilla Firefox?

    19.01.2011, 23:46:00
  • queenBEAD1
    queenBEAD1

    eu nu imi pot accesa magazinul din contul meu... prima pagina asa ar trebui sa arata cu scrisuri suprapuse? arata destul de ciudat si ingreuneaza mult... inainte ptr a posta sau a vedea o comanda faceam un singur click acuma trbuie sa introduc linkul mag meu sa-l pot accesa sa clicuiesc buton de home, contul meu bla bla bla.
    De ce ne complicam mai mult?
    La fel si cu vizualizarea forumului...era foarte bine pozitionat sus, acum dand click pe forum pagina se reincarca apoi scroll jos mult pana ajung apoi iara...
    intelege cineva ce vreau sa zic? :)
    Multumesc

    20.01.2011, 00:32:16
  • tonycat
    tonycat

    Acum e bine. trebuie doar sa ma obisnuiesc cu noua interfata

    20.01.2011, 12:36:29
  • tonycat
    tonycat

    Salut,
    nu e bug, dar creierul meu ar dori ca optiunea numita "Forum" plasata in stanga ecranului sa schimbe locul cu optiunea din dreapta ecranului numita "Blog". Asta probabil pentru ca optiunea "Forum" o folosesc mult mai mult decat folosesc optiunea "Blog". Nu glumesc, chiar am un disconfort psihic pe care nu pot sa il explic, atunci cand trebuie sa caut si sa mut cursorul pe optiunea "Forum" si plasata nefericit in partea stanga. Poate pentru un stangaci sa fie mai usor sa acceseze in acest fel "Forum" dar pentru mine nu e.Yet! Multumesc!

    24.01.2011, 23:41:06
  • bijouart
    bijouart

    breslo s-a impotmolit in zapada...ce se intampla? de cateva zile merge foarte prost, paginile se incarca greu, iar seara cel putin e un chin sa navighezi pe site.
    noile schimbari sunt ciudate intr-adevar. inainte erau toate mai la indemana pe prima pagina. as sugera poate ca eforturile sa se canalizeze spre alte probleme ce trebuie rezolvate si au fost aduse in discutie de nenumarate ori (cum ar fi cosul de cumparaturi) in loc sa se lucreze la chestii de interfata mai putin relevante.

    25.01.2011, 14:11:46
  • Margelute
    Margelute

    :( si la mine merge foarte greu. Sa speram ca se lucreaza si e ceva temporar.

    25.01.2011, 14:26:35
  • tensha
    tensha

    @tonycat: stiu cum e.. mai ales daca ai o rezolutie de 1600 sau 1900 pe orizontala, trebuie sa plimbi mouse-ul din dreapta pana in in stanga ecranului;

    daca te ajuta poti sa pui un shorcut pe desktop (langa fereastra browserului) catre www.breslo.ro/Forum (e ceva mai ergonomic: intrii cu un singur click + pozitia linkului e totdeauna in acelasi loc)
    deci:
    Click dreapta pe desktop -> New -> Shortcut -> "www.breslo.ro/Forum" + click [next] -> "Forum" + click [Finish] si gata :)

    25.01.2011, 17:52:05
  • tonycat
    tonycat

    Mda, e buna idea cu shortcut-ul! Se face! Arigatou, @Tensha san!

    25.01.2011, 22:50:36
  • JoliesseDesign
    JoliesseDesign

    offff, abia astept sa se termine aceste lucrari de mentenanta. Deja este tare enervant. abia se incarca paginile, abia urc pozele in magain, din cand in cand imi mai da si cate o eroare...sper sa se termine mai repede

    27.01.2011, 14:29:31
  • croseta.fermecata
    croseta.fermecata

    Merge groaznic.Am vrut sa lansez o comanda ,dar merge atat de greu ca m-am lasat pagubasa.
    Ce ingreuneaza atat de tare?Oare chestia asta cu ,,produse sponsorizate;;face sa merga totul atat de aiurea?

    27.01.2011, 15:26:41
  • bijouart
    bijouart

    oare chiar nu intereseaza pe nimeni din echipa breslo ca site-ul e aproape inutilizabil si ca totusi rabdarea noastra are limite? problema dureaza de zile bune si a devenit mai mult decat deranjanta.
    ne plangem degeaba aici? nu ne baga nimeni in seama?

    27.01.2011, 19:12:40